PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabudować wannę z "blatem" po bokach



gruby33
28-12-2018, 09:19
Witam,

Nie wiem czy się dobrze wyraziłem ale chodzi mi o zabudowę wany z takim jak by "blatem" po bokach wanny. Może zdjęcie pokaże więcej niż moje słowa :D

423756


Z czego najlepiej to zrobić? Chciał bym też zamontować baterię 3 otworową właśnie w tym blacie obok wanny (chyba, że będzie ciężko to znajdę wannę z odpowiednio szerokim rantem i zamontuję na rancie wanny).

Rozumiem, że w takiej zabudowie wanna nadal ma przyjmować całe obciążenie na nóżki? A obudowę dostosować tak aby tylko wchodziła pod wannę?

noc
28-12-2018, 09:41
Takie ścianki muruje się po prostu, z suporeksu, cegieł, silki, z czegokolwiek.
Postawienie wanny wyłącznie na nóżkach to zły pomysł. U siebie po wymurowaniu ścianek, owinąłem wannę folią strech, następnie pianką niskoprężną wypełniłem wolną przestrzeń, między wanną a ściankami i podłogą. Następnie wannę wstawiłem na miejsce i obciążyłem kilkoma bloczkami fundamentowymi, by pianka nie podniosła wanny. Po wyschnięciu pianki, usunąłem folię strech, wanna spoczywa na piance stabilnie, woda w wannie dużo wolniej traci ciepło, a dodatkowo wanna nie skrzypi, nie wygina się pod obciążeniem.

gruby33
29-12-2018, 11:48
Pomysł z pianką ciekawy. Tylko czy z biegiem miesięcy lub lat pianka nie wgniecie się od ciężarku i nie będzie osiadać?

Co do obudowy z bloczków to raczej już bateria 3 otworowa może być zamontowana jedynie na wannie?

Jak rozwiązać też system rewizji? Wiem, że można zostawić pustą płytkę. Ale wanna będzie obudowana płatkami drewnopodobnymi o wymiarach ok. 15x60 cm więc trochę trzeba by było takich pustych zostawić co mija się z celem.

Może rewizja przez podniesienie wanny? Odkręca się syfon, podcina silikon wokół wanny i cała wanna wychodzi?

vadiol
29-12-2018, 15:56
Żeby mieć rewizję wystarczy dokupić element wewnętrzny baterii z panelem ozdobnym . Bateria mocowana jest w panelu , ten zaś mocowany jest do zbiornika , który po za syfonowaniu podłączony jest do kanalizy .

noc
29-12-2018, 16:27
Pomysł z pianką ciekawy. Tylko czy z biegiem miesięcy lub lat pianka nie wgniecie się od ciężarku i nie będzie osiadać?

Co do obudowy z bloczków to raczej już bateria 3 otworowa może być zamontowana jedynie na wannie?

Jak rozwiązać też system rewizji? Wiem, że można zostawić pustą płytkę. Ale wanna będzie obudowana płatkami drewnopodobnymi o wymiarach ok. 15x60 cm więc trochę trzeba by było takich pustych zostawić co mija się z celem.

Może rewizja przez podniesienie wanny? Odkręca się syfon, podcina silikon wokół wanny i cała wanna wychodzi?

Użytkuję tą wannę 6 lat, bez kłopotu z pianką.
Baterię możesz montować jaką zechcesz, ścienną czy stojącą między wanną a ścianą bez problemu, co się podoba. Rewizję możesz zamontować standardową, ogarnięty glazurnik dotnie płytki na wymiar bez kłopotu, zostanie tylko dodatkowa szczelinka na płytce. Daj spokój z tym odcinaniem silikonu, wystarczy zwykłą rewizja na dole ścianki.

gruby33
30-12-2018, 12:20
Żeby mieć rewizję wystarczy dokupić element wewnętrzny baterii z panelem ozdobnym . Bateria mocowana jest w panelu , ten zaś mocowany jest do zbiornika , który po za syfonowaniu podłączony jest do kanalizy .

Kurczę kawałek blaszki metalowej z otworami + zbiornik plastikowy i ceny nie widzę poniżej 1200zł.:(


Znajomy podesłał mi zdjęcie jeszcze wanny podobnie zamontowanej i klienta, któremu kiedyś robił szafki. Rewizji też tam nie widział albo była dobrze zamaskowana.

423926

gruby33
04-02-2019, 10:16
Długo jeszcze rozmyślałem i zrobię następująco.
Zabudowę wykonam coś w stylu jak w temacie:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?129831-szeroka-zabudowa-wanny

Ale wanna będzie osadzona na nośniku styropianowym i wokół tego nośnika zrobię stelaż.