PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Saunier Duval Thelia Condens - wybor regulatora temperatury



Bladek
28-12-2018, 17:57
Dzień dobry,
korzystam z pieca Saunier Duval Thelia Condens jest to moja pierwsza zima na nowym domu. Dzisiaj dostalem 400zl do zaplaty za gaz i postanowilem kupic sterownik.... Aktualnie temp na piecu 40st w domu 23 st, ale rachunek to przegiecie przy 80m2 domu, tak mi się zdaje.

Jaki regulator wybrać? Prawdopodobnie zdecydowałbym się na bezprzewodowy sterownik, aby nie ciągnąć kabla.

cooler
03-01-2019, 23:26
Witam. Możesz wziąć sobie firmowy bo nie są drogie ExaControl E7C kosztuje ok. 250-300. W stosunku do klasycznych on-off ma możliwość modulacji. Nie wiem czy to dobrze czy nie bo nie mam jeszcze tego kotła ale jest moim faworytem do zakupu. Czasami jest tak że ta modulacja może generować też większe spalanie choć logika mówiłaby że powinno być odwrotnie. Niestety znalazłem tematy na elektrodzie gdzie ludzie nie byli zadowolenie z pracy prawdopodobnie modulowanej. Jest też tańszy ExaControl E7 za ok. 100 zł. Funkcję swoją spełni ale czytałem że ma fatalne pokrętło które się ślizga w palcach.
Gdybyś chciał jakiś tygodniowy radiowy niefirmowy to polecam Tech ST-292 V2 https://sterownikitech.pl/regulator-pokojowy-st-292-v2,id25.html

Mam pytanie odnośnie kotła. Jaką masz moc i ile grzejesz powierzchni i czy tylko pompa obiegowa z pieca czy masz dodatkowe?