PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura w garażu, pomieszczeniu gospodarczym



Marek.M
28-12-2018, 20:16
Mam pytanie do osób posiadających garaż dobrze ocieplony i nieogrzewany, no i bez ocieplenia od gruntu. Wiem, że w zimie w takim garażu temperatura nie spada poniżej zera. A co z temperaturą w lecie? Jeżeli ktoś ma taki budynek gospodarczy, ale dobrze ocieplony to nawet lepiej, bo nie ma dużej bramy garażowej, którą ciepło lubi uciekać w zimie, a pchać się latem.

Czyli interesują mnie letnie temperatury w takich pomieszczeniach.

Gregory67
30-12-2018, 07:15
Jeśli garaż jest nieogrzewany to temperatura w zimie spadnie poniżej zera. Natomiast w lecie jeśli chcesz mieć chłodno w garażu, to musisz go wietrzyć w nocy (wprowadzać chłodne powietrze), a w dzień w czasie upału musisz szczelnie pozamykać.

PaRa
30-12-2018, 07:42
Jeśli garaż jest nieogrzewany to temperatura w zimie spadnie poniżej zera. Natomiast w lecie jeśli chcesz mieć chłodno w garażu, to musisz go wietrzyć w nocy (wprowadzać chłodne powietrze), a w dzień w czasie upału musisz szczelnie pozamykać.

Nie mam, nie znam się więc się wypowiem.

Mam garaż na płycie fundamentowej bez izolacji od gruntu, jest izolowana krawędź płyty płytą XPS ustawioną pionowo, około 1m w gruncie. Izolacja scian to 10 cm grafitu i 20 cm na stropie. Dom ma 3 lata i temperatura nigdy nie spadła poniżej zera, nawet podczas mrozów - 20. Mam Bramę 4,5 metra i jedno okno od wschodu.

TeDy1989
30-12-2018, 08:26
Kurcze, temat też mnie zastanawia. Mam garaż w bryle budynku, z zewnątrz będzie ocieplony styro 20, od góry też jakieś 10 - 20 będzie. No i właśnie się kombinuje, czy od dołu też dawać, razem z podłogówką (w razie W) czy nie lepiej nie dawać wogóle ocieplenia od dołu i ewentualnie kaloryfer niskotemperaturowy w razie czego :confused:

gawel
30-12-2018, 08:53
Kurcze, temat też mnie zastanawia. Mam garaż w bryle budynku, z zewnątrz będzie ocieplony styro 20, od góry też jakieś 10 - 20 będzie. No i właśnie się kombinuje, czy od dołu też dawać, razem z podłogówką (w razie W) czy nie lepiej nie dawać wogóle ocieplenia od dołu i ewentualnie kaloryfer niskotemperaturowy w razie czego :confused:

A co to miałoby na celu? Zwiększenie temperatury i wilgotności? Przyspieszenie korozji samochodu? Zwiększenie kosztów ogrzewania? Same + :lol2:

piotrmak
30-12-2018, 09:06
A co to miałoby na celu? Zwiększenie temperatury i wilgotności? Przyspieszenie korozji samochodu? Zwiększenie kosztów ogrzewania? Same + :lol2:

Może o komfort życia chodzi? Dla ciekawości powiem koledze, że niektóre samochody mają skórę na siedzeniach i wsiadanie do samochodu który ma 15 stopni jest o wiele przyjemniejsze.
Nie każdy żyje kosztami ogrzewania:lol2:

Marek.M
30-12-2018, 10:36
Jeśli garaż jest nieogrzewany to temperatura w zimie spadnie poniżej zera. Natomiast w lecie jeśli chcesz mieć chłodno w garażu, to musisz go wietrzyć w nocy (wprowadzać chłodne powietrze), a w dzień w czasie upału musisz szczelnie pozamykać.

W zimie to akurat wiem, że nie spada poniżej 0, więc tu się mylisz.

Co do reszty, chłopaki mnie interesuje temperatura w LECIE. W zimie temperatury w takim garażu są ogólnie znane.

PaRa
30-12-2018, 10:56
W przypadku mojego garażu, brama jest od północy a jedyne okno od wschodu. Latem temperatura jest niższa bo słońce nie dogrzewa pomieszczenia i wykorzystywana jest niższa tem. gruntu pod garażem. Mój garaż jest odcięty od części mieszkalnej.

Marek.M
30-12-2018, 11:10
W przypadku mojego garażu, brama jest od północy a jedyne okno od wschodu. Latem temperatura jest niższa bo słońce nie dogrzewa pomieszczenia i wykorzystywana jest niższa tem. gruntu pod garażem. Mój garaż jest odcięty od części mieszkalnej.

Niższa... od czego? Wiem, że to trochę głupie pytanie, ale chodzi mi o temperatury w takim pomieszczeniu np. podczas upału (temp. >30C). Jest to np. 20 C czy 25 C, czy może 29 C.

michalck81
30-12-2018, 11:59
Mam pytanie do osób posiadających garaż dobrze ocieplony i nieogrzewany, no i bez ocieplenia od gruntu. Wiem, że w zimie w takim garażu temperatura nie spada poniżej zera. A co z temperaturą w lecie? Jeżeli ktoś ma taki budynek gospodarczy, ale dobrze ocieplony to nawet lepiej, bo nie ma dużej bramy garażowej, którą ciepło lubi uciekać w zimie, a pchać się latem.

Czyli interesują mnie letnie temperatury w takich pomieszczeniach.

U mamy jest osobny budynek gospodarczy z garażem, licho ale jednak ocieplonym z zewnątrz styro nie pamiętam ale chyba 10cm, na drewnianym stropie (tylko nad garażem) 4-5cm styro, brama nieszczelna stalowa ocieplona ok 2-3cm styro, brama od południa ale w upały jest tam odczuwalnie chłodniej niż na zewnątrz choć nie sprawdzałem temp latem.

U siebie mam garaż w bryle odizolowany od mieszkania, ocieplony ściany pn-pd styro 24cm, wschód 15cm, strop 30cm regranulatu styro, bez izolacji na gruncie, brama od północy nie pamiętam dokładnie ale chyba 3cm panele z pur w środku, w lecie w upały w garażu jest 20-21oC, nieocenione przy schładzaniu się w przerwach w pracy na słońcu.

TeDy1989
30-12-2018, 15:34
A co to miałoby na celu? Zwiększenie temperatury i wilgotności? Przyspieszenie korozji samochodu? Zwiększenie kosztów ogrzewania? Same + :lol2:


To, ze gdyby mnie naszło wymieniac opony, posprzatac sobie auto albo pomajsterkować to robić to np przy +15 stC niz przy +2stC. Albo zeby mi w nim temp ponizej zera nie spadla i pozamarzaly rozne plyny lub farby ktore w nim będą. Nie planuje grzać tam non stop

Marek.M
30-12-2018, 15:51
U siebie mam garaż w bryle odizolowany od mieszkania, ocieplony ściany pn-pd styro 24cm, wschód 15cm, strop 30cm regranulatu styro, bez izolacji na gruncie, brama od północy nie pamiętam dokładnie ale chyba 3cm panele z pur w środku, w lecie w upały w garażu jest 20-21oC, nieocenione przy schładzaniu się w przerwach w pracy na słońcu.

O i to jest fajna informacja, czyli może być tam dosyć chłodno. Ciekawe czy dałoby się jeszcze mniej zrobić.

michalck81
30-12-2018, 20:53
To już chyba bez klimy będzie ciężko.

Gregory67
03-01-2019, 19:10
W zimie to akurat wiem, że nie spada poniżej 0, więc tu się mylisz.

Co do reszty, chłopaki mnie interesuje temperatura w LECIE. W zimie temperatury w takim garażu są ogólnie znane.

Nie mylę się. W garażu wolnostojącym temperatura spada poniżej zera.