PDA

Zobacz pełną wersję : Zimno w mieszkaniu- obnizenie sufitu z wentylacja



foto40
30-12-2018, 18:31
Witam wszystkich,
Mam kłopot, jesteśmy pierwszą zimę w użyczonym mieszkaniu (przerobione z pomieszczenia gospodarczego) i jest chłodno(18-19 stopni).
Grzejniki są zasilane z pieca wspólnego z mieszkańcami piętro wyżej (czujnik temp jest u nich), ale to akurat tak tylko informacyjnie.
Pomieszczenie ma 5m długości i 6 szerokości. Wysokość to 3m obniżone sufitem podwieszanym do 2.60 i tu jest coś dziwnego o czym nie mogłem znaleźć nigdzie w internecie wiadomości. Sufit podwieszany na ruszcie z profili, ale są w nim 3 kratki wentylacyjne. 3 kratki prowadzące donikąd, jest to coś w rodzaju wentylacji sufitu podwieszanego, czyli otwory w gk, przykręcone kratki i tyle. Po co więc obniżać sufit, jak i tak całe ciepło wejdzie w przestrzeń nad przez kratki. Dobrze myślę? Nie ma wełny bo ponad nami są teście. Czy przez owe kratki może być spowodowane to, że całe ciepło ucieka w przestrzeń i mimo obniżenia sufitu grzejemy kubaturę liczoną dla wysokości 3m? Poradźcie, bo teść mówi, że to po to żeby nad sufitem nie robił się grzyb.

toommm
30-12-2018, 18:49
Zawsze coś wejdzie ciepła ale to nie ten powód że macie 18-19 stopni , napisz jakie tam ogrzewanie , grzejnik czy co .. jaka temp. zasilania ?

foto40
30-12-2018, 19:05
20 żeber aluminiowych, zasilanie z pieca gazowego kondensacyjnego Immergas Victrix Zeus, temp zasilania ustawione widziałem ostatnio na 43. Z tym, że jesteśmy wpięci w zasilanie teściów trójnikiem i u nich jest czujnik temperatury i u nich ciepło jest. Czyli pozostaje jedynie dołożenie grzejnika? Plus, jak zamknę otwory do sufitu to nie powinien zmienić się rozkład temperatur w pomieszczeniu? Ciepło jednak zatrymywałoby się na suficie a nie swobodnie do niego wchodziło przez kratki.

michalck81
30-12-2018, 21:06
Może sufity są obniżone poniżej poziomu oryginalnych otworów wentylacyjnych i stąd te kratki w suficie.
Ja bym nic teściowi nie mówił ani żonie i zrobił próbę, pozdejmowałbym kratki, zaślepił czymś tymczasowo, założył kratki jak gdyby nigdy nic (ale tylko pod warunkiem, gdy moja powyższa hipoteza nie jest prawdą) i obserwował temp.

Adam626
30-12-2018, 21:19
te kratki nie mają zadnego znaczenia bo skoro nad wami ktos mieszka to strop jest ciepły. jest zimno bo za słabo grzeje.

foto40
30-12-2018, 21:27
Dzięki za sugestie! Zrobiłem drobny zwiad i na 100% nie ma powyżej kominów wentylacyjnych, kratek. Jedyne kominy wentylacyjne są w kuchni, jak budowali to wentylacja pokoju nie była w ogóle brana pod uwagę, niestety, bo z wilgocią też walczę, cięzko w deszczowe dni zejść poniżej 60%, oscyluje 65-70 ale wietrze kilka razy dziennie 2-3minuty wymieniam całe powietrze, otwierając okna na szerz. Wsadziłem też telefon przez kratke i nagrałem sobie filmik żeby zobaczyć co tam jest i są tylko puszki od prądu. Wezmę kilka kwadracików z wełny piątki i zasłonie nią od środka kratki. Zobaczę czy coś to pomoże.

Slawko123
30-12-2018, 21:34
20 żeber aluminiowych, zasilanie z pieca gazowego kondensacyjnego Immergas Victrix Zeus, temp zasilania ustawione widziałem ostatnio na 43. Z tym, że jesteśmy wpięci w zasilanie teściów trójnikiem i u nich jest czujnik temperatury i u nich ciepło jest. Czyli pozostaje jedynie dołożenie grzejnika?nie dołozenie grzejników, tylko przeniesienie tego czujnika temperatury do Waszego pokoju.

foto40
30-12-2018, 21:41
nie dołozenie grzejników, tylko przeniesienie tego czujnika temperatury do Waszego pokoju.

Niewykonalne. My niestety musimy się dostosować do nich, nie oni do nas. Dwa nie mają głowic termostatycznych na grzejnikach więc cała instalacja opiera się na tym magicznym czujniku. Jakby był u nas to u nich byłby u góry upał.

Slawko123
30-12-2018, 21:53
nic nie zrobisz, chyba, ze dasz grzejnik ze dwa-trzy razy wiekszy.
przenieść ten czujnik do was, a u teściów głowice termostatyczne. To jest wyjście, i rozumiem ze niewykonalne. Współczuje Ci.

Piana.Ok
30-12-2018, 21:54
Niewykonalne. My niestety musimy się dostosować do nich, nie oni do nas. Dwa nie mają głowic termostatycznych na grzejnikach więc cała instalacja opiera się na tym magicznym czujniku. Jakby był u nas to u nich byłby u góry upał.

No to musisz się dogrzewać jakąś farelką. Wbrew pozorom drogo Cię to nie wyjdzie, bo musisz tylko trochę dogrzać.