PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektory próżniowe na elewacji domu



poised
31-12-2018, 18:23
Jakie polecacie kolektory na elewacji w pozycji pionowej??

Bertha
31-12-2018, 20:49
Mieszkasz w północnej Szwecji:D?

poised
31-12-2018, 21:09
Widzę że sylwestrowy humor dopisuje :)

Nie ma dachu skierowanego na "S" tylko właśnie elewację.
Kolektory ustawione pionowo są mniej wydajne latem (nie przegrzeją się), ale lepiej sprawują się zimą.

poised
31-12-2018, 21:17
poczytaj sobie :)
http://www.instsani.pl/462/lokalizacja-kolektorow

poised
07-01-2019, 10:11
ktoś coś??

gnago
07-01-2019, 10:59
tylko próżniowe . A dla obniżenia ceny to z alledrogo w częściach

gnago
07-01-2019, 11:02
Na przykład tu:https://allegro.pl/oferta/kolektor-sloneczny-zapasowe-rury-prozniowe-7483671258

poised
07-01-2019, 11:05
spoko, ale jak to zamontować jak się nie jest instalatorem

gnago
07-01-2019, 11:09
albo tu:
https://proecosolar.eu/pl/

gnago
07-01-2019, 11:14
Ja planuje w swym przyszłym (forsę zbieram , a ceny cięgiem rosną) zamaskować jako balustradę balkonu na szerokości całej fasady. A balkonik jako stałe zacienienie dużych okien parteru latem. To jest skierowanej wprost na południe. Z tym że mi pasowałyby przelotowe termosy nie zaślepione jako powietrzne

RAPczyn
07-01-2019, 20:46
Tu masz link do podobnej instalacji https://ecoquent.pl/ecoquent/jak-funkcjonuje-dom-zasilany-energia-sloneczna/

424477

poised
14-01-2019, 20:03
@ RAPczyn
masz coś z nimi wspólnego ??:)

RAPczyn
15-01-2019, 07:21
Tak. Już 20 lat. Taka ciekawostka. Od 4 stycznia do 14, do godziny 13 - uzysk 72kWh.

poised
15-01-2019, 08:00
Montuje się takie zestawy w Krakowie??

niktspecjalny
17-01-2019, 05:58
Tu masz link do podobnej instalacji https://ecoquent.pl/ecoquent/jak-funkcjonuje-dom-zasilany-energia-sloneczna/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fecoquent.pl%2Feco quent%2Fjak-funkcjonuje-dom-zasilany-energia-sloneczna%2F)

424477

Przecież nie dla samej oszczędności w pozyskiwaniu energii nazwę ją "darmową" człowiek żyje.Dom ładny ale zaiste bardzo oszpecony i to nie kumam dlaczego.Ile tam osób zamieszkuje? To przerost formy nad treścią.Po co ? Jakie jest bezpieczeństwo tak usytuowanych paneli?.Mam próżniowo rurowe już przeszło 10 lat jako pierwszy w swojej miejscowości. Nic mi się nie zagotowało (choć początki były z podłączeniem rożne) ,są na dachu ustawione optymalnie.Rano grzeją wodę nazwę "do pracy" , a potem grzeją ją (okres przedłożony letni ) w miarę zużycia.Pompa solarowa zabezpieczona UPS -em i zbiornikiem w razie "W" na odprowadzenie płynu gdyby technika źle zadziałała. ZCWU 350 l wspomaganie CO .Własnie w zimie gdy ten dobroczyńca zaświeci nie dogrzewają zasobnika li tylko dogrzewają CO , a w szczególności podłogówką.Pisałem już o moich próżniowo rurowych wielokrotnie.Temp max ,które pamiętam to coś około 77 stC na wyświetlaczu.Wiem ,że dużo ale spokojnie dajemy radę.

niktspecjalny
17-01-2019, 06:07
spoko, ale jak to zamontować jak się nie jest instalatorem

Chcesz kupić sam zestaw solarowy i pionowo go podłączyć jak na w/w zdjęciu? Gwarancję oczywiści odrzucasz .Jak rozumiem.Kupisz ,zamontujesz podobnie j/w ,poprowadzisz prawidłowo instalację , odpowiednio ja zabezpieczysz ,uzbroisz w ZCWU chyba ,że masz inny pomysł na kumulowanie energii ze słoneczka i będzie git.Czasami to mnie przerażają takie pomysły szukając oszczędności.Zawsze powtarzam i powtórzę to w mej subiektywnej ocenie."Piekarz jest od pieczenia bułeczek".Dalej sobie dośpiewaj.

poised
17-01-2019, 09:46
Chcesz kupić sam zestaw solarowy i pionowo go podłączyć jak na w/w zdjęciu? Gwarancję oczywiści odrzucasz .Jak rozumiem.Kupisz ,zamontujesz podobnie j/w ,poprowadzisz prawidłowo instalację , odpowiednio ja zabezpieczysz ,uzbroisz w ZCWU chyba ,że masz inny pomysł na kumulowanie energii ze słoneczka i będzie git.Czasami to mnie przerażają takie pomysły szukając oszczędności.Zawsze powtarzam i powtórzę to w mej subiektywnej ocenie."Piekarz jest od pieczenia bułeczek".Dalej sobie dośpiewaj.


Gdzie napisałem, że będę sam montował kolektory??
Źle chyba zrozumiałeś :)

Zdjęcie jest tylko przykładem montażu, raz że to bardzo duże, a dwa moje jak już będą kilka metrów wyżej

RAPczyn
18-01-2019, 10:11
Montuje się takie zestawy w Krakowie??

W całej Polsce :)

poised
18-01-2019, 10:40
W całej Polsce :)

możemy zrobić jakąś wycenę ?

niktspecjalny
19-01-2019, 08:49
Gdzie napisałem, że będę sam montował kolektory??
Źle chyba zrozumiałeś :)

Zdjęcie jest tylko przykładem montażu, raz że to bardzo duże, a dwa moje jak już będą kilka metrów wyżej

Zadałeś takie pytania:


Jakie polecacie kolektory na elewacji w pozycji pionowej??


spoko, ale jak to zamontować jak się nie jest instalatorem

czyli chcesz takie i chcesz je spróbować sam zamontować.Tak to zrozumiałem.

poised
19-01-2019, 09:16
Nie, nie :)
Kolega @ gnago
podał przykłady do samodzielnego montażu, więc zapytałem jak to zamontować nie będąc instalatorem. To wszystko.
Tak jak napisałeś.... ani gwarancji, ani pewności że to będzie działać :)

niktspecjalny
20-01-2019, 07:39
Nie, nie :)
Kolega @ gnago
podał przykłady do samodzielnego montażu, więc zapytałem jak to zamontować nie będąc instalatorem. To wszystko.
Tak jak napisałeś.... ani gwarancji, ani pewności że to będzie działać :)

Już pomyślałem , a to bardzo duże wyzwanie by od początku do końca zrobić sobie kolektory pionowe.Wybacz ale naprawdę mi się to nie podoba , a to ,że pionowe i jakieś tam inne zabezpieczenie bo nie zachowują konta nachylenia nie wiele mnie przekonuje.Dobry UPS dla podtrzymania pompy solarowej i finito.pzdr. Mądre usytuowanie względem stron świata i odpowiednie dopasowanie do potrzeb rodzinnych to już sukces.

Przemekmurator
22-01-2023, 08:49
Dzień dobry, napiszę w tym wątku by nie zaczynać kolejnego, mój plan jest podobny, chce zamontować kolektory typu heat pipe na elewacji budynku, a dlatego na elewacji gdyż nie mam możliwości montażu na dachu, zakupiłem używane jak i nowe leżaki magazynowe kolektorów sygnowanych marką Promag ,, oprócz tego "napisu " nie ma żadnej specyfikacji, szukając instrukcji montażowej tej firmy nie znalazłem niczego wiec chce dopytać Was o kilka szczegółów montażu, zastanawiam sie dlaczego większość producentów proponuje montaż pod kontem 15-55" czy jest to dyktowane lepszym uzyskiem ( kont padania promieni słonecznych ) czy chodzi tutaj o prace rurki ciepła ? czy montowanie całkiem pionowo zaburza parowanie i powrót skroplin z kondensatora na dno rurki ? oraz drugie pytanie dotyczące pasty termoprzewodzacej, natrafiłem na polecaną pastę GD900 zamiast "zwykłej " silikonowej ale czy jest jeszcze inna pasta nad która warto sie zastanowić? ? Pozdrawiam

RAPczyn
23-01-2023, 17:38
Kąt jest wymagane m.in. ze względu na pracę HeatPipe

Przemekmurator
24-01-2023, 07:44
Dziękuję za odpowiedz, tak tez myślałem ze pionowy montaż zaburza przepływ par i skroplin ,, czyli minimalne przewidywane nachylenie przez producenta musi byc uwzględnione przy montażu , w mojej sytuacji będzie to 55"
Chciał bym jeszcze dopytać o pastę termoprzewodzącą , jest ona bardzo ważna wiec raczej tu nie będę szedł w oszczędności a w jakość oczywiście w rozsądnej cenie , czy mogę prosić o poradę jaka pastę zastosować ?

RAPczyn
26-01-2023, 08:15
Nie porównywałem past. Ja bym kupił od Viessmanna i ewentualnie zobaczył kto to dla nich produkuje.

Przemekmurator
27-01-2023, 07:24
Dzień dobry , minęło kilka dni, w tym czasie obdzwoniłem kilka większych firm żeby zapytać u źródła i powiem szczerze ze jestem przerażony poziomem wiedzy osób z którymi rozmawiałem ,, być może trafiłem na marketingowców a mądre głowy nie służą do odbierania telefonów , mam nadzieję że sa tam w ogóle jakieś mądre głowy ,,
kilka przykładów,,,
1.
JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
Firma - tak można
Ja - w instrukcji producent podaje że montaż dopuszczalny jest w zakresie 15-55"
Firma - aaa, no to jak tak pisze to nie można ,,,:roll:

2.
Ja JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
Firma - tak można
Ja - w instrukcji producent podaje że montaż dopuszczalny jest w zakresie 15-55"
Firma ... moment zaraz spytam ,,,,, tak można nie można montować do góry nogami , w sensie kolektorem zbiorczym w dół :jawdrop:

3.
JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
Firma - tak można
Ja - czy nie zaburza to pracy rurki ciepła w której jest ciecz niskowrząca
Firma - jaka ciecz ? tam nic nie ma .. dlatego dobrze grzeje :confused:

Dramat to mało powiedziane

W nowym tygodniu berdę starał dodzwonić sie do dużych firm ,,,

Co do pasty to tez poszperałem i oczywiście wybór jest ogromny od zwykłych za gorsze do niezwykle drogich za kilka gram
ale, szperając znalazłem firmę - jeszcze sie nie kontaktowałem z nią
czy ktoś słyszał o tej paście lub o firmie
http://www.projprzemeko.pl/kolektory-sloneczne/produkty/pasta-kontaktronowa-termoprzewodzaca.html

Pozdrawiam

Edycja

Więc (szarpany) niepewnością wykonałem dwa telefony do światowych producentów kolektorów ,,, całkiem inna rozmowa , fachowa , a odpowiedz na moje pytanie ,, tak mogą być zamontowane na elewacji nie jest to problemem ,, zalecany kont jest podany dla optymalizacji uzysku ... dla mnie temat wyczerpany
zostaje sprawa pasty termoprzewodzącej