PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z piecem Dietrich mcr3



Pezet85
01-01-2019, 09:24
Witam wszystkich,

Od wczoraj mam problem z moim piecem dwufunkcyjnym. Na wyświetlaczu Isense wywaliło mi komunikat o usterce pieca, kod błędu to E037 a piec mruga na czerwono i nie chce się uruchomić. Restartowalem go kilkukrotnie i nic.
Po przeanalizowaniu kodów w instrukcji jest tylko napisane że trzeba wymienić zespół gazowo- powietrzny. Trochę się zdziwiłem że w piecu który ma 2 lata może sie zepsuć najważniejsza część.

Może ktoś z Was się spotkał z podobnym problemem i niekoniecznie jest to jakaś poważna usterka.
Sprawdziłem bezpiecznik na płycie głównej ale jest cały. 424014

Pezet85
01-01-2019, 09:59
Po zrestartowaniu Isense wywalił jeszcze jeden błąd E017, który też wskazuje na uszkodzony zespół powietrzno gazowy.

esamolocik
26-01-2019, 21:53
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale właśnie dziś u mnie wydarzyło się dokładnie to samo. Piec przestał działać i wywaliło na isense błąd e037. Piec został odpalony w grudniu 2016r. Czyli jest po gwaranci nieco ponad miesiąc. Dziś był serwisant i prawdopodobnie mnie czeka wymiana zespołu gazowo-powietrznego. Nie miał przy sobie ów zestawu. Czekam do poniedziałku na serwis. Pezet85, jak się uporałeś z problemem?