PDA

Zobacz pełną wersję : Cerapur Smart ZSB 14-5C + CW400 USTAWIENIA C.W.U - Zwiększenie temp. zasil.



dual66
02-01-2019, 08:19
witam. Kto mi powie do czego służy zmiana tego parametru ,.

0 ... 40 K: Podwyższanie temperatury
zasilania wymaganej przez urządzenie
grzewcze w celu podgrzania podgrzewacza
pojemnościowego c.w.u. Ustawienie
podstawowe zależy od zainstalowanego
urządzenia grzewczego.

Serwisant ustawił to u mnie na maxa 40k i wężownica jest podgrzewana do 85 stopni . Inny serwisant powiedział żebym to zmienił na 75 że bedzie oszczędniej ale wolniej . zmieniając to ustawienie w Menu 3 punkt 3.2b na 75 nic to nie daje dalej ładuje do 85 , natomiast jak zmienię na CW400 np na 25K to wtedy grzeje do 74 stopni .

Pytanie jak prawidłowo to ustawić ??

Mareks77
03-01-2019, 09:10
Zgodnie z tym co jest napisane nastawa jest uzależniona od pojemności zasobnika oraz mocy kotła. Wszystko zależy też od ilości i częstotliwości użycia cwu a nastawa ma umożliwiać podgrzanie wody do zadanej temperatury w określonym czasie tak aby w czasie użytkowania cwu nie następował spadek temperatury wody i nie trzeba było oczekiwać na jej podgrzanie lub uzupełnienie w zasobniku.

Nie wiem jaką temperaturę masz nastawioną dla cwu w zasobniku więc nastawa 25K przy podgrzewaniu do 75*C może wystarczać ale wcale nie musi więc musisz to wypraktykować samemu

Punkt 3.2 B w MENU 3 jest raczej do ustawiania maksymalnej temperatury zasilania CO a nie cwu więc zmiana nie przynosi efektu.
Dla co maksimum dla domów obecne budowanych to 55 *C dla samej podłogówki natomiast dla instalacji grzejnikowej lub łączonej moze być wyższa. Temperaturę należy ustalić tak aby nie ograniczała ona maksymalnej temperatury wyznaczonej z krzywej grzewczej przy maksymalnym mrozie (-20*C)

rustin
04-10-2019, 09:16
Przy zadanej cwu 50' ile ustawić podwyższenie temp ?