PDA

Zobacz pełną wersję : Ekogroszek ustawienia



tomasznowak29
02-01-2019, 18:08
Witam. Mam kocioł 17 kW na ekogroszek. Docelowo mam około 140 m2 do ogrzania. Teraz oddzielilem poddasze płyta regips i uzytkuje tylko dół tak około 55 m2. Te ustawienia które podawał producent nie sprawdziły się u mnie palenisko podnosilo się wysoko i niedopalalo węgla. Ostatnio miałem 3 s podawanie, przerwę w podawaniu 1 min, dmuchawa odslonieta na 20 %, prędkość 4 (Max 12). Temperaura kotła 50 stopni Celsjusza, po spadnieciu do 49 stopni Celsjusza kocioł grzeje około 15 min osiągając max temperature 50,3 stopnia I w fazie podtrzymania jest około 17 min. Pytanie czy wszystko ok czy coś należało by zmienić? Na razie nie ma mrozów pali około 10 kg ekogroszeku wszędzie podlogowka plus bojler 120 l. Czy to spalanie jest ok na tak mała powierzchnię? Pozdrawiam.

kryzys
02-01-2019, 18:13
Jak masz za duży kopczyk a jak by do tego były niedopały jakies to wydłuż przerwę w podawaniu , za dużo wiatru też nie dobrze bo pluje ciepłem do komina .

tomasznowak29
02-01-2019, 18:46
Jak masz za duży kopczyk a jak by do tego były niedopały jakies to wydłuż przerwę w podawaniu , za dużo wiatru też nie dobrze bo pluje ciepłem do komina .
Czasami dzieje się tak, że palenisko staje się dużo mniejsze jest tylko w środku retorty dookoła robi się żużel i jest taki mały płomień i wtedy ciężko ma osiągnąć te zadane 50 stopni Celsjusza.