PDA

Zobacz pełną wersję : koszt wykonania projektu przyłącza wod-kan oraz koszt samego przyłącza



sol4ever
06-01-2019, 16:54
Czy ktoś się orientuje jaki jest orientacyjny koszt wykonania projektu przyłącza wodno- kanalizacyjnego dla domu jednorodzinnego?
Warunki przyłącza z zakładów miejskich już mam. Rury wyprowadzone 1m poza obrys budynku też.

Kanalizacja ma być grawitacyjna. Dom jest w odległości ok 35m od studzienki. Ostatnie 4m tej odległości to droga powiatowa pod którą trzeba zrobić przewiert.
30m jest na zwykłej łące, więc możemy kogoś pewnie nająć do taniego wykonania. Poza drogą nie ma innych przeszkód.

Wykonanie Żywiec, woj. śląskie.

andreys
08-01-2019, 15:39
Ceny się różnią od się ie w zależności od wielu czynników. Idź do wodociągów, poproś o 2-3 polecanych fachowców i niech Ci zrobią oferty. Inaczej to możesz również zapytać o numery w Lotto na jutro ;)

tkaczor123
09-01-2019, 20:30
Najlepiej i najprościej to tak jak napisał kolega wyżej.
Orientacyjny koszt wykonania projektu przyłącza wodno- kanalizacyjnego - 500zł.
Wykonanie - Najdrożej wyjdzie "przepych" pod drogą reszta to pikuś.

dez
09-01-2019, 21:56
2 lata temu za projekt przyłącza wod-kan płaciłem 800zl, do tego opłaty w MPWiK mniej więcej 2x150zl, 4tys płaciłem za samo przyłącze - jakieś 20m wody (licząc od rury w drodze gruntowej do przepustu pod fundamentem) i 10m kanalizy (siodło i studzienka w tej cenie).

Faktycznie najdroższa zabawa to będzie przecisk.

Pomysl z wykonawcami polecanymi w MPWiK nie jest do końca dobry, bo jest szansa że mają "wspólny" cennik. Przy przecisku warto porobić oferty firm z dalszych miejscowości.

Vlinder
07-02-2019, 21:03
Dzisiaj złożyliśmy projekt przyłącza wody do GZWiK, kanalizacja niestety nam się nie należy. Koszt projektu to było 750 zł, a orientacyjny koszt wykonania przyłącza przez GZWiK to około 4000 zł za 30 metrów. Pozdrawiam