PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka działowa z GK przed czy po



luk4sh88
06-01-2019, 20:35
Witam,
mam pytanko czy ścianki działowe z GK postawić przed wylaniem podłoża ( stropianu, ogrzewania, malej wylewki) czy po ??
Wydaje mi się że lepiej jest przed....
Czy ma to jakis wpływ ( wylewka ) na płyty GK??

michal_wro
08-01-2019, 00:59
Witam,
mam pytanko czy ścianki działowe z GK postawić przed wylaniem podłoża ( stropianu, ogrzewania, malej wylewki) czy po ??
Wydaje mi się że lepiej jest przed....
Czy ma to jakis wpływ ( wylewka ) na płyty GK??

Jesli nie zrobisz zarysu tych scianek to rurki od pdlogowki bedziesz mial zapewne pod tymi sciankami i potem rosysjska ruletka jak bedziesz wiercil profile do posadzki. kolejny problem to dylatacje. panowie posadzkarze to szybkie chlopaki. dylatacje robia przy scianach albo tam gdzie im pokazesz. nie beda sie dlugo zastanawiac.
Mialem podobny dylemat i wymurowalem pierwsza warstwe scianek z betonu komorkowego przed wylaniem posadzek. Na koniec praktycznie zrownala sie z wylanym jastrychem. Hydraulik wiedzial do czego sie trzymac, posadzkarze wiedzieli gdzie robic dylatacje, a ekipa od GK mogla spokojnie wiercic profile do podlogi bez stresu czy cos przwierca czy nie. Polecam taki sposob.
Jesli zrobisz scianki przed wylaniem jastrychu to przy duzej wilgotnosci plyty gk moga napuchnac.