PDA

Zobacz pełną wersję : Najtańszy sposób wzniesienia murów



ullyssess
07-01-2019, 14:59
Który ze sposobów wznoszenia ścian nośnych i wewnętrznych jest najtańszy? Niekoniecznie interesują pozostałe parametry ponieważ będę robił izolację WEWNĘTRZNĄ z paneli SIP - oczywiście z zachowaniem odpowiedniej paroizolacji i wentylacji mechanicznej.

Nie biorę pod uwagę szkieletowca. Chodzi o to aby wznieść mury.

jak_to_mozliwe
07-01-2019, 15:18
Najtaniej postawić je samemu.

CityMatic
07-01-2019, 19:01
Można i tak https://www.youtube.com/watch?v=t8gHjZwnXo0

ullyssess
08-01-2019, 17:47
Może się źle zrozumieliśmy. Nie mam zamiaru niczego robić sam. Po prostu który z materiałów jest najtańszy pod kątem wzniesienia muru?

CityMatic
08-01-2019, 18:01
Ale mury to najmniejszy koszt, w budowie domu....ale jeśli chcesz musisz wiedzieć , że to nie tylko materiał bo trudno jest tak określić który najtańszy - gazobeton jest tani, do tego klej i murarz będzie zadowolony i wymuruje w krótkim czasie.
Gdy kupisz gazobeton(najtańszy) może okazać się , że będzie na tyle nierówny, że będzie trzeba go murować na tradycyjną zaprawę, budowa w czasie się przeciągnie, murarz weźmie więcej bo się narobi i dłużej mu zejdzie więc rachunek końcowy będzie podobny, a może i wyższy. Przy początkowym wyborze tańszego materiału.

No i mur murowi nie równy skoro chcesz okładać to panelami to materiał w miarę łatwo obrabialny - ceramika(z otworami) będzie się kruszyć, pełna będzie droga, sylikat zbyt ciężki , keramzytobeton zbyt drogi, myślę, że gazobeton w dobrej jakości i klej będzie najtańszy. (Pomijam pustaki żużlowe, i najnowsze technologie).

Taczi
09-01-2019, 15:01
Dlaczego chcesz robić termoizolację wewnętrzna? ściana ma być zaizolowana z dwóch stron? czy tylko od wewnątrz? Izolowanie budynku od wewnątrz nie jest dobrym rozwiązaniem.

CityMatic
09-01-2019, 16:40
Popytałem tu...i ....tam
Najtańszy w murowaniu okazuje się "gazobeton na klej" lub jak ktoś woli Suporex czyli byłem najbliżej.