PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowy montaż okien - tzw ślepy balkon



cardano8
08-01-2019, 13:06
Dzień dobry,

W jaki sposób powinny być prawidłowo zamontowane okna na poddaszu, w przypadku okien do podłogi? Nie będzie balkonu, tylko same barierki.
Na stropie ma być styropian 10 cm (by ukryć kanały WM), oraz wylewka z ogrzewaniem podłogowym.
Ekipa montująca okna, chce koniecznie podmurówkę. Twierdzi, że jeśli zamontują na poszerzeniach, to parapet będzie mógł być zamontowany dopiero poniżej poszerzenia.

lolek30
08-01-2019, 13:11
- to niech zamontują poszerzenie podprogowe niezlicowane od strony zewnętrznej.

cardano8
08-01-2019, 13:30
Nie jestem zbyt kompetentny jeśli chodzi o tego typu sprawy.
Jeśli dobrze rozumiem, poszerzenie ma wystawać poza obrys ściany?

lolek30
08-01-2019, 13:48
..nie , poszerzenie od strony zewnętrznej nie może się licować z futryną okna tylko powinno być cofnięte do wewnątrz podobnie jak jest cofnięta listwa podparapetowa. Wtedy felc parapetu wchodzi pod okno i minimalizuje się ryzyko że woda będzie się dostawać pod parapet.

finlandia
08-01-2019, 14:03
Po prostu do okna np. o głębokości zabudowy 82mm stosuje się kompatybilne poszerzenie od systemu 70mm. Lub specjalny profil podbalkonowy (jeśli firma ma w ofercie).
A czemu nie podmurówka? Bo mostek? Taki sam jak przy każdym jednym oknie z parapetem...

cardano8
08-01-2019, 14:08
Czyli po prostu poszerzenia mają wyć węższe niż ramy okienne.

Okna mają być montowane w ten piątek (jeśli nie będzie dużego mrozu), a do tego czasu nie dam rady zrobić podmurówek.
Więc musi to być jakoś inaczej rozwiązane.
Z racji mojego nie wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie, pytam też tutaj jak najlepiej rozwiązać tą sytuację.

finlandia
08-01-2019, 14:13
Czyli po prostu poszerzenia mają wyć węższe niż ramy okienne.

Okna mają być montowane w ten piątek (jeśli nie będzie dużego mrozu), a do tego czasu nie dam rady zrobić podmurówek.
Więc musi to być jakoś inaczej rozwiązane.
Z racji mojego nie wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie, pytam też tutaj jak najlepiej rozwiązać tą sytuację.
Zapewne ekipa ma do dyspozycji tylko to, co przyjechało z fabryki i specjalnego wyboru nie ma...