PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec dwu funkcyjny z zasobnikiem gdy brak miejsca?



monia8110
11-01-2019, 12:07
Witam,

Kupiliśmy z mężem dom w którym jest aktualnie piec przepływowy a chcemy go zastąpić piecem dwu funkcyjnym z zasobnikiem wbudowanym, niestety nie mamy specjalnej kotłowni i muszę powiesić go w łazience. Dom 120 m2, plus poddasze użytkowe ok 30 m2. Wszędzie grzejniki tylko w kuchni podłogówka 4 osoby. Od tygodnia siedze czytam i zastanawiam sie co wybrać mam 2 typy: JUNKERS CERAPUR ACU ZWSB 24/28-3E Z WBUDOWANYM ZASOBNIKIEM WARSTWOWYM 42L lub Viessmann kocioł kondensacyjny Vitodens 111-W 26kW z zasobnikiem 46l.
Zaczęłam czytac fora i pojawiaja sie opinie że maja one za duże siłe grzewcze?? Ja sie zupełnie na tym nie znam chciałabym tylko aby piec posłużył nam długo aby była ciepła woda w kranie oczywiście dołożymy cyrkulacje wiec bardzo prosze o porade co wybrac? Czy to będą wydane duże pieniadze na dobry piec? jak z ich awaryjnością przez te duze moce grzewcze? z tego co wyczytałam lepiej żeby były mniejsze bo wtedy rzadziej sie załącza :( Ja juz nic nie wiem i licze że tu mi ktoś pomoże :)

Konsultant marki Junkers
25-01-2019, 10:11
Witam,

Kotły dwufunkcyjne mają wyższą moc w porównaniu do kotłów jednofunkcyjnych dla celu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jeżeli zależy Pani na wysokim komforcie przygotowania ciepłej wody użytkowej, to kocioł Cerapur ACU z wbudowanym zbiornikiem ładowanym będzie odpowiednim rozwiązaniem. Taki rodzaj zasobnika pozwala na wysoki komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej, jednocześnie przy energooszczędności oraz kompaktowych wymiarach. Ładowany warstwowo zasobnik, szybciej podgrzewa wodę, ma niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. Jest to znacznie bardzie ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. Kocioł ten umożliwia również podłączenie cyrkulacji, zapewniając w ten sposób szybciej c.w.u. w oddalonych punktach poboru. Modulacja mocy cieplnej wynosi od 8,1 do 24,1kW.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers - Bosch