PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Geodezyjna



Kucharrrr
12-01-2019, 18:57
Witam Moj pierwszy post na forum nie ukrywam, ze na pewno nie ostatni mam taki problem ponieważ Wuja mojej Zony chce nam podarować dzialke, jednakze trzeba ja wydzielic poniewaz znajduje sie ona na dzialce rolnej. Po wybraniu mapek z Starostwa( tak mi w gminie kazano zrobic) udalem sie do Gminy jednakze w Gminie po wyborach zmienila sie osoba odpowiedzialna za to i powiedziala ze w pierwszej kolejnosci musze udac sie do Geodety on wydzieli dzialke z dzialki rolnej pozniej wybrac mapki juz z wyznaczonym terenem dzialki darowac dzialke nam a dopiero pozniej przeksztalic, problem jest taki ze Geodeta mowi, ze w pierwszej kolejnosci wuja musi przeksztalcic dzialke w gminie a potem dopiero on wchodzi i wydziela dzialke i badz tu Madry czlowieku wytlumaczy mi ktos krok po kroku jak to wszystko dziala? Dzialka ma 10 Hektarow a wydzielic chcemy 3001m z gory dziekuje za pomoc

Bertha
13-01-2019, 02:35
Jesteś rolnikiem? Jeśli nie, to nie nabędziesz działki 0,3001 ha=3001m kw bo takową może nabyc tylko rolnik. Przedmiotem transakcji może byc tylko wydzielona działka o numerze xyz.
Chyba że nabędziesz działkę na cele kultu religijnego np. aby postawic dom modlitwy do .... , a to wtedy ograniczenia ciebie nie dotyczą. Zwiazek religijny musi byc oficjalnie zarejestrowany.

Kucharrrr
13-01-2019, 10:55
A widzisz w Gminie powiedzieli, ze jako rolnik mozna wydzielic dzialke do 3000m a jako nie rolnik powyzej 3000m...