PDA

Zobacz pełną wersję : Cyrkulacja w obwodzie nieużywanych grzejników, -



kanio
13-01-2019, 14:18
Dzień dobry,

Jestem szczęśliwym posiadaczem domu z użytkowym poddaszem. Dom ogrzewam gazem, kocioł kondensacyjny Vitodens 200W (dół podłogowe góra kaloryfery). Na razie użytkuje tylko dół ale w tym roku chciałbym już grzać góra + dół.
Na etapie projektowania dałem się namówić na instalację po jednym grzejniku również w pomieszczeniach na dole. W tej chwili ich nie używam gdyż podłogówka bardzo dobrze sobie radzi z ogrzaniem tych 80 m2 na dole i raczej nie będę chciał ich również używać przy uruchomieniu ogrzewania na górze. Grzejniki na parterze i górze są zasilane z tego samego źródła. Będę zatem chciał "odciąć" obieg parteru od obiegu góry/poddasza. Teraz mam pytanie czy zakręcenie zaworu zasilania pod każdym z grzejników na parterze załatwi sprawę czy lepiej było by dołożyć zawór zamykający za trójnikiem w kotłowni w miejscu gdzie woda zasilająca rozchodzi się na obieg grzejników parter i poddasze. Chodzi o to aby nie ogrzewać bezcelowo rury zasilającej grzejników na parterze. A może zakręcenie zaworu zasilania przy każdym z grzejników na parterze spowoduje to że woda nie będzie w ogóle cyrkulować/mieszać się w przyłączu zasilajacym grzejniki na parterze.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na porady.

kanio
15-01-2019, 15:31
Up

sacha
15-01-2019, 17:50
Zakręcenie zaworu zasilania przy każdym z grzejników na parterze spowoduje to, że woda nie będzie w ogóle cyrkulować/mieszać się w przyłączu zasilającym grzejniki na parterze -tak właśnie jak piszesz.