PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z palnikiem!? palnik KOŁTON EcoScroll 2018(stożkowy)Piec EcoMatix lub Duox ZX



EcoJohn
14-01-2019, 14:20
Cześć.

Zwracam się do użytkowników i osób w temacie tego palnika / kotłów

Wygląda to tak:

424842

ps.zdjęcia nie oddaje do końca oryginału

Na palniku pali się mało intensywnie i kocioł ma duże problemy z osiągnięciem zadanej temperatury mimo wiele prób różnych ustawień m.in:

-dogrzewania powrotu zaworem mieszającym
-próby ogrzewania tylko CO
-równoległej pracy pomp(praca ciągła pompy cwu w celu dogrzania powrotu)
-ustawienia sporej ilości podawanego ekogroszku w stosunku do przerwy podawania
PODSUMOWUJĄC - ustawienia nie są problemem

Palnik ma specyficzną budowę. Obawiam się że zewnętrzną firmę montującą mogło to przerosnąć. Koronę palnika + element poniżej mogę obracać w obie strony o jakieś 3cm po okręgu. Koronę i element poniżej mogę również unieść delikatnie do góry. Wydaje mi się to nie dziwne.Po prostu ten palnik rusza się cały.

Ciężko znaleźć w internecie schematy/informację czy ten palnik trzeba złożyć na uszczelniaczu itp.
Pojawia się też informacja że ma on system automatycznego czyszczenia i są tam właśnie jakieś pętle z drutu które mogłby za to odpowiadać ale niestety nie zauważyłem że by w sterowniku była taka opcja a tym bardziej żeby system działał.

RATUJCIE.

EcoJohn
17-01-2019, 09:42
Ustaliłem dodatkowo w ostatnim czasie że są dwie wersje tego palnika starsza i nowsza ,także dodatkowe utrudnienie w identyfikacji. Wiem również że ten palnik gdy jest zamontowany w kotle EcoMatix nie ma funkcji samooczyszczania.

kryzys
17-01-2019, 10:59
To palnik obrotowy do tzw trudnych paliw aby kruszył drobne spieki , ale dysze sprawdziłes czy nie są żużlem zalepione ? odkręcałeś pod palnik zagladałeś czy nie zawalone popiołem ?

rider99
22-01-2019, 14:33
Jestem już po rozłożeniu i ponownym zlozeniu palnika. Palnik byl zle zlozony, stad problem. Nie jest to palnik obrotowy.