PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo duża ilość żùżlu w popiole...



14-01-2019, 17:43
Witam.posiadam piec na eko groszek 25kw 2.8m2.piec ustawiony podawanie 7 sek.pauza 1min podtrzymanie 3/2sek.dmuchawa odslonieta na 3cm.strerownik najprostszy multi ster.i tutaj problem po jednym ponad caly popielnik pelny.i to przy stu różnych ustawieniach.a żużel taki przetopiny wegiel to można garsciami wybierać.to wina eko groszku czy zle piec ustawiony??

CityMatic
14-01-2019, 17:52
Piotrze
Może coś pomoże?
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?95678-Gdy-tworzy-się-szlaka-piec-na-ekogroszek

14-01-2019, 18:04
Czytałem to i niezawiele mi to muwi.po 3 dniach oprucz popiołu to samych spieķów by uzbierał wiadro 10litrowe.a popiołu i tych różnych spieków jest tyle ze codziennie trzeba wybierać popiół bo by zgasł

CityMatic
14-01-2019, 18:12
Wygląda na to, że trzeba zmienić opał, być może Twój ma tendencję do "spieków" najlepiej sprawdzić kupując worek groszku z innego źródła. Zastąpić zobaczyć jak się spala przy takich samych ustawieniach. Będziesz wiedział gdzie szukać przyczyny, a na pewno wykluczysz je z jakości opału.

strusp
18-01-2019, 10:13
Po pierwsze, to jaki masz węgiel? Czarna Peła/Stabek lub Retopal i ich pochodne- sądząc po opisie. Te węglę potrzebują naprawdę bardzo słabego nadmuchu podczas pracy kotła. Musisz obserwować płomień, nie może być zbyt jasny, bo będziesz produkować żużel na potęgę
Po drugie: pewnie masz za duży kocioł względem potrzeb. Piszesz, że masz dom 180m i piec 25kW. To jest moc 140W/m^2. Ja mam starszy dom, niewiele mniejszy .Ocieplony różnie w różnych okresach- raczej słabo jak na dzisiejsze standardy. Wychodzi ok 12,5kW mocy olbiczeniowej u mnie I u mnie .Przy kotle 16kW też miałbym problemy z takimi węglami, jak bym nie miał bufora ciepła. A instalatorzy mocno się dziwili, czemu biorę taki mały kocioł na taki dom.
Jak długo kocioł pracuje bez przerw, to praktycznie wszystko samo spada z retorty. Jak zaś bufor się naładuje, to żużel się zaczyna pojawiać. U Ciebie praca normalna trwa króciutko, a druga już dłużej. Jak ci żużel zablokuje się na retorcie, to nie kocioł nie dojdzie do temperatury.
Rozwiązaniem dla Ciebie będzie węgiel typu Sibugol. Mało popiołu- może i 5 razy mniej niż Retopalu czy Czarnej Perły, trudno zrobić żużel. Wypróbuj.