PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja pomieszczenia gospodarczego



NowyWTemacie
14-01-2019, 19:52
Witam, wybaczcie za mój brak wiedzy na ten temat, niektóre pytania mogą wydawać się dziwne lub niezrozumiałe, dlatego że z budowlanka nigdy styczności nie miałem.

Rodzice rolnicy dwadzieścia lat temu postawili "przechowalnie" do warzyw.
Betonowy budynek z grubymi murami, dach blaszany itp itd.

W środku budynku jest jedno pomieszczenie około 6x5. Chciałbym je zaadaptować jako pomieszczenie rozrywkowe, już wyjaśniam. Mini bar, kolumny na ścianach do puszczania muzyki, parkiet do tańczenia, jakaś "loża" do siedzenia ze stołem gdyby ktoś nie miał ochoty tańczyć,
tylko na przykład pogadać, napić się itp. TV/projektor do oglądania filmów/meczy/karaoke. Światła dyskotekowe, ścienne i sufitowe. To wszystko dla rodziny/znajomych, posiedzieć, pogadać, pośmiać się dwa-trzy razy w tygodniu. Może kiedyś będzie pod "wynajem" ale to już masa przepisów mnie będzie obowiązywała...
Muszę wylać posadzkę, otynkowac ściany, zrobić instalacje elektryczną. Moje pytanie brzmi czy muszę mieć na to jakieś pozwolenia/dokumenty?

Następna sprawa. W przyszłości za 2-3 lata chciałbym w ścianie wykuc otwór na drzwi do sąsiedniego pomieszczenia. Czy na to muszę mieć pozwolenie?
Jak ogrzać to pomieszczenie zimą, ogrzewanie C.O póki co nie wchodzi w grę ponieważ to są za duże koszty na ten moment. Myślałem o nagrzewnicy 7/8kw. Pomieszczenie ma 2.5m wysokości. Jak wyliczyć potrzebną moc nagrzewnicy do ogrzania pomieszczenia do tych 22-24 stopni C?
Wybaczcie za chaos w mojej wypowiedzi, to dlatego że mam tysiąc myśli w głowie dotyczących tego "projektu". Gdyby coś było niejasne proszę pytać, udzielę bardziej szczegółowych informacji :)

Pozdrawiam

NowyWTemacie
25-01-2019, 15:57
Nikt, nic Panowie ? :) Żadnej pomocy ?