PDA

Zobacz pełną wersję : Pogłębiony schowek pod schodami



lukasz921
14-01-2019, 20:17
Postanowilem pogłębić schowek pod schodami, po poglebieniu i zrobieniu podsypki z piasku przy roztopach podcieka woda w okolicy fundamentu. Planuje tam dac jeszcze folie,slepa wylewke , styropian i jeszcze wylewke, Czy takie podciekanie to normalna akceptowalna rzecz i działać dalej ?

CityMatic
14-01-2019, 20:31
Lepiej by było jakby było tam sucho, ale wygląda na normalny objaw podciągania kapilarnego i czy byłoby po roztopach czy przed zapewne wyglądało by tak samo.
Plan jest dobry tylko ta ilość warstw jest jakby za mała. Potraktuj to jako chudziak i izolację posadzki na gruncie - czyli jeśli chcesz daj folię - na to chudy beton, chudziaka zaimpregnuj np SIPLAST-em PRIMER i na to papa termozgrzewalna, potem folia styropian wylewka i gotowe.Papę wypuść na ścianę do izolacji poziomej którą widać.
Nie da Ci oczywiście 100% zabezpieczenia przed wodą , ale przed taką wilgocią zapewne tak, nie będzie również problemu z wilgocią w tamtym miejscu i schowek będzie ok :)

lukasz921
14-01-2019, 20:50
Dziekuje , Mam jeszcze pytanie jeżeli finalna wylewka bedzie poniżej góry fundamentu to tą "wystajaca" częśc fundamentu należy ocieplić ? Czy nie ma takiej konieczności ? i jesli pomieszczenie nie ma wentylacji to nalezaloby zrobic jakies przebicie na zewnatrz z wentylacja?

CityMatic
14-01-2019, 21:09
Domyślam się , że jest to pod schodami wewnątrz budynku - żadna ze ścian nie jest ścianą zewnętrzną.
Jeśli jednak jest inaczej to taka ściana powinna być ocieplona od zewnątrz. Przemarzania tam nie będzie, może być co najwyżej różnica w temperaturze pomiędzy poziomem "0" a powstałym zagłębieniem. Jeśli zrobisz tam wentylację, np przekucie i jakąś kratkę - będzie działać jak komin i bardzo wychładzać tą część pomieszczenia. Musisz sobie zdawać sprawę , że ciężko będzie zapewnić tam prawidłową cyrkulację powietrza jednak jeśli będziesz trzymał się pewnych zasad i nie będziesz tam trzymał produktów wilgotnych(płody rolne w każdej postaci) jak również nie będzie tam półek czy regałów z tylną ścianką to nic groźnego nie powinno się tam stać (chodzi mi o powstawanie grzyba)
Widziałem wiele takich miejsc urządzonych w sposób zapewniający prawidłową eksploatację takich miejsc bez problemów z wilgocią. Ostatnio nawet widziałem tam legowisko dla psa :) i szafki z przetworami w słoikach.

lukasz921
14-01-2019, 21:30
sciana na wprost ,jest sciana zewnetrzna. i oczywiscie tam fundament ocieplony jest styrodurem no i bedzie elewacja, czyli rozumiem moga polozyc tynk ponizej tego poziomu zero nie trzeba nic tam kombinowac ? i ocieplac ?

d7d
14-01-2019, 21:33
Ostatnio nawet widziałem tam legowisko dla psa :) i szafki z przetworami w słoikach.
:no: Biedny pies