PDA

Zobacz pełną wersję : Nastaw pieca gazowego WOLF kondensacyjny... ustawiony na Max



e-kotel
15-01-2019, 20:44
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie ekonomicznego ustawienia temperatury mocy grzania piecac gazowego z pogodowym regulatorem temperatury także WOLF, instalator ustawiając mi piec powiedział iż nastawiam mi maksymalną moc na piecu. Z tego co czytam to wygląda na to że nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla domu. Chciałbym zaznaczyć że jest także podłogowe ogrzewanie. Na piecu nie zmienię pokrętłem temperatury a w tym ściennym regulatorze nie wiem jak i gdzie i na ile? Możecie mi pomóc, coś podpowiedzieć? Oczywiście mogę podać jakieś dodatkowe informacje ale z tego względu że bardzo blade mam o tym pojęcie to nie wiem co moze być to istotne :) Z góry dzięki Paweł

Kondensat
16-01-2019, 13:20
Maksymalna moc kotła dla CO powinna być ograniczona w zależności od zapotrzebowania budynku na ciepło(parametr HG04)
Jaki jest model kotła?Jaki sterownik BM-2?Jak skonstruowana instalacja-rozumiem że są dwa obiegi grzewcze grzejniki i podłogówka.Jest sprzęgło hydrauliczne?moduł mieszacza MM?

e-kotel
16-01-2019, 19:01
Maksymalna moc kotła dla CO powinna być ograniczona w zależności od zapotrzebowania budynku na ciepło(parametr HG04)
Jaki jest model kotła?Jaki sterownik BM-2?Jak skonstruowana instalacja-rozumiem że są dwa obiegi grzewcze grzejniki i podłogówka.Jest sprzęgło hydrauliczne?moduł mieszacza MM?
Dziękuję za odpowiedź, więc jest to kocioł Wolf TGG 24, Stacja pogodowa WOLF DRT 2D, prawda że są grzejniki oraz podłogowe ogrzewanie. O sprzegle nic nie wiem i nie wiem jski parametr HG04... :( W parametrach mam ustawione temp celu na 48°a temp zasilania na 21°...liczba startów palnika na 174. Zalezaloby mi zeby temperatura na grzejnikach nie była aż taka mocna... Uważam że mógłbym używać dłużej gazu podczas jednego włączenia aniżeli godzinna czy poltoragodzinna sesja podczas której nagrzewa mi chałupę można powiedzieć za bardzo.

Dejson
24-01-2019, 10:43
Co potrzebujesz kolego dokładnie za pomoc co jest grane ?

Dejson
24-01-2019, 10:45
Odezwij się na priv lub tutaj jak wolisz