PDA

Zobacz pełną wersję : skarpa z kamienia



BeataK
22-10-2002, 12:36
Pomocy - czym obsadzić skarpę z kamieni, aby nie zarastała niepotrzebnym zielskiem.Mam działkę na skale. Aby dojechać do garażu musiałam wykopać drogę prawie w skale, teraz droga jest położona niżej. Różnica poziomów na całej działce ładnie wygląda, lecz w wystających kamieniach rośnie wszystko, łącznie z akacją. Na całej działce rośnie dosłownie wszystko i to w bardzo krótkim czasie. Na wiosnę będę ją chciała zagospodarować, ale nie mam pomysłu.

AGA'CKA
22-10-2002, 14:04
NIE MA POWODU DO PANIKI NA SKALNIAKACH MOGĄ PIĘKNIE ROSNĄĆ ROŚLINKI SKALNE KTÓRYCH W NASZYM KLIMACIE JEST BARDO DUŻO. TAKI NATURALNY SKALNIAK JEST PIEKNĄ OZDOBĄ I TO WIELOLETNIĄ Z MOICH ULUBIONYCH MOGĘ CI POLECIĆ ŻAGWIN I RÓŻNE ODMIANY PŁOMYKA A JESLI CHCESZ WIĘCEJ TO PROPONUJĘ STRONĘ http://www.OGRODNIK.PL TO MASA WIADOMOŚCI SZUKAJ SKALNIAKÓW POWODZENIA

iga99
25-11-2002, 22:32
Polecam też coś co się nazywa suchy murek. Jeśli ta skarpa jest od południa... Moja droga, możesz wzbudzić zazdrość u sąsiadów. Poszukaj dobrej ksiązki o skalniakach najlepiej z opisanymi gatunków roślin. Polecam smagliczkę, zawciąg nadmorski, żagwin, dzwonki drobny i karpacki, wiesiołka. Większość z nich jest prosta w uprawie. Można też taką skarpę obsadzić nie tylko bylinami, ale i karłowatymi iglakami o małych wymaganiach czy roślinami zimozielonymi, by zimą skarpa nie straszyła tylko kamieniami.

iga

pitbull
27-11-2002, 08:07
Irga ploaza lub troche wyzsza.