PDA

Zobacz pełną wersję : buderus vs brotje, różnica?



stejan
17-01-2019, 00:38
cześć,
dostałem dobrą ofertę na piec
https://www.cieplykacik.pl/127-introcondens-whbs-14-c.html
uważacie, że moc minimalna
"nominalny zakres mocy cieplnej przy 50/30 °C** *3,7 do 14,6 kW"
jest zbyt duża do takiego domu
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4v2x
?
Porównuję go do*
https://sklep.jarbud.opole.pl/pl/p/BUDERUS-LOGAMAX-PLUS-GB062-V2-14kw-1-FUNKCYJNY/15059
oraz
https://sklep.jarbud.opole.pl/pl/p/IMMERGAS-VICTRIX-12-X-TT-2-ERP-KOCIOL-GAZOWY-KONDENSACYJNY-1-FUNKCYJNY/24995
Do Brotje mam serwis na miejscu (w jakimś tam stopniu - znajomy), Buderus - 15 km ode mnie, Immergas - jakieś 25 km (oba serwisy - kompletnie mi obce)
Lepiej, żeby piec*schodził*niżej z mocą, prawda? Czy różnica 2,0 a 3,7 będzie zauważalna choćby w rachunkach?
Pozdrawiam

LDP05
18-01-2019, 22:39
Tylko czy piec musi cały czas pracować?
Mam najprostszy piec kondensacyjny (celowo pomijam firmę), sterowanie pogodowe jest wyłączone, piec włącza się gdy zadziała jakiś czujnik z pomieszczeń. Temperatura wody ustalona na stałe 28C, wystarczy na -10C.

Weź ten, który jest tańszy | ma lepszą gwarancję. Przy domu o małym zapotrzebowaniu nie wymaga zaawansowanej elektroniki, dobry wymiennik jest ważniejszy.

Konsultant marki Buderus
05-02-2019, 07:46
Witam,

Jeżeli jest Pan zainteresowany kotłem wysokiej jakości, to zachęcam Pana do wyboru kotła kondensacyjnego marki Buderus. Zaproponowany przez Pana kocioł Logamax plus GB062V2 cechuje się kompaktowymi wymiarami, wysoką jakością wykonania oraz szeroką modulacją mocy w stosunku 1:8. Zastosowany w nim aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła, gwarantuje wysoką sprawność oraz niezawodną pracę. Może Pan się także zastanowić również nad kotłem Logamax GB072V2. W porównaniu do modelu 062 posiada on większe naczynie przeponowe o pojemności 12l oraz pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.
W sprawie doboru oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z Autoryzowanych Instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

fachman19
05-02-2019, 18:41
Brotie ma nie wyczyszczalny wymiennik .Odradzam.

LDP05
05-02-2019, 21:31
Brotie ma nie wyczyszczalny wymiennik .Odradzam.

A czy możesz rozwinąć temat? Jakieś szczegóły proszę.
Tak patrząc na każdy piec, wymiennika nie da się wyczyścić nie otwierając pieca, demontując kilka części i zdejmując pokrywę wymiennika.

Duży Boban
06-02-2019, 07:47
Brotje mam ponad 10 lat i odradzam, jest tu gdzieś wątek o Brotje, wyszukaj.

fachman19
06-02-2019, 07:59
A czy możesz rozwinąć temat? Jakieś szczegóły proszę.
Tak patrząc na każdy piec, wymiennika nie da się wyczyścić nie otwierając pieca, demontując kilka części i zdejmując pokrywę wymiennika.

Czy mam opisać technologię czyszczenia?

Wyobraź sobie aluminiowy blok wypełniony małymi kanalikami z niewielkim otworem na górze i na dole . masz dostęp do 10 % tych kanalików , reszty nie widzisz i nie masz dostępu . Nawet płucząc nie wiesz czy wypłukałeś. To tak jakbyś czyścił filtr w pralce przez wąż dopustu wody.

LDP05
07-02-2019, 11:58
Jak oglądałem czyszczenie wymiennika w piecu V....., to dostęp do kanałów też nie jest dobry, walisz chemię / pianę / płyn on to wypłukuje. Nigdy instalator nie zaglądał do każdego otworka. Nie wiem czy Wasza opinia nie jest trochę przesadzona? Zatkało się wam i nie dział, czy krytykujesz tylko bo nie widać?

Duży Boban
07-02-2019, 13:42
W Brotje muszę płukać wymiennik co 2-3 lata, najwięcej za płukanie płaciłem 1200 zł

fachman19
07-02-2019, 18:43
Jak oglądałem czyszczenie wymiennika w piecu V....., to dostęp do kanałów też nie jest dobry, walisz chemię / pianę / płyn on to wypłukuje. Nigdy instalator nie zaglądał do każdego otworka. Nie wiem czy Wasza opinia nie jest trochę przesadzona? Zatkało się wam i nie dział, czy krytykujesz tylko bo nie widać?

Zatykały sie wręcz masowo Firma twierdziła ,że zły serwis . Ale po chwili pokryli wymienniki specjalna warstwą ochronną . Opużnia to zanieczyszczanie wymiennika ale nie ułatwia czyszczenia. Piszę bo dało mi to popali i klientom niestety też.

LDP05
08-02-2019, 08:48
Dopytam, to płukanie dotyczy komory spalania czy komory gdzie znajduje się woda z instalacji CO?

Konsultant marki Buderus
20-03-2019, 14:18
Tylko czy piec musi cały czas pracować?
Mam najprostszy piec kondensacyjny (celowo pomijam firmę), sterowanie pogodowe jest wyłączone, piec włącza się gdy zadziała jakiś czujnik z pomieszczeń. Temperatura wody ustalona na stałe 28C, wystarczy na -10C.

Weź ten, który jest tańszy | ma lepszą gwarancję. Przy domu o małym zapotrzebowaniu nie wymaga zaawansowanej elektroniki, dobry wymiennik jest ważniejszy.

Witam,

W kotłach marki Buderus wykorzystywane są wymienniki ciepła najwyższej jakości. Stosowane są aluminiowo-krzemowe wymienniki ciepła w dwóch wariantach. Wymiennik WB5 ze względów na swoje parametry wykorzystywany jest do kotłów z wyższej "półki", natomiast w pozostałych kotłach znajdują się bardzo dobre, pracujące w całej Europie w milionach zainstalowanych kotłów, wymienniki typu WB6. Wymienniki wykonane z AL-SI posiadają znacznie lepszy parametr przewodności cieplnej niż tradycyjne wymienniki wykonane ze stali nierdzewnej. Bardziej szczegółowe informacje o naszych gazowych kotłach kondensacyjnych znajdują są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

kaju
29-03-2019, 21:59
W Brotje muszę płukać wymiennik co 2-3 lata, najwięcej za płukanie płaciłem 1200 zł cytat Duży Boban
i ma racje niektórzy Serwisanci obwiniają klientów jak pękają bloki a go nie czyścili tylko udawali że coś robią

LDP05
31-03-2019, 18:32
W Brotje muszę płukać wymiennik co 2-3 lata, najwięcej za płukanie płaciłem 1200 zł cytat Duży Boban
i ma racje niektórzy Serwisanci obwiniają klientów jak pękają bloki a go nie czyścili tylko udawali że coś robią

Chciałem dopytać o to płukanie....Czy to chodzi o cześć gdzie przepływa woda z CO, czy o komorę palnika?
Jeżeli piszecie o wymienniku, to każdy producent podaje jaka powinna być twardość wody. Zatem czy te zalecenia były spełnione?
Pytam, ponieważ mam Brotje, CO było zalewane wodą zdemineralizowaną, zakładam, że kamień nie powinien się wytrącić.
Miałem też Vallianta i po 2-3 latach (po gwarancji) pojawił się kamień w wymienniku (hałas, gotowanie się wody, itd...) - płukanie wykonałem we własnym zakresie, następnie zalałem instalację wodą z chemią zmiękczającą i 5 lata spokoju.
Czy nie jest raczej problem wody jaka jest w składzie a nie rodzaju wymiennika czy producenta?