PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja stropu garażu podziemnego w bloku mieszkalnym czy wystarczająca ?



Gr4ndm4st3r
17-01-2019, 17:13
Witam,

Mam wielką prośbę o poradę. Zastanawiamy się z narzeczoną nad zakupem mieszkania na parterze nad garażem podziemnym. Wiadomo, że mieszkanie będzie trudniejsze do ogrzania. Na podłodze chcemy położyć panele. Poprosiłem dewelopera o przesłanie przekroju stropu garażowego wraz z opisem zastosowanych materiałów. Otrzymałem wycinek przekroju. Niestety nie wiem czy wskazane ocieplenie ochroni mnie przed zjawiskiem "mroźnej podłogi".

Prośba o Waszą ocenę i ewentualne rozwiązania, które pozwoliłyby zwiększyć ochronę termiczną podłogi. Mam tu na myśli odpowiedni podkład pod panele. Czy np położenie podwójnego podkładu byłoby wskazane czy też poprawiłoby kwestię utraty ciepła jak i właściwości izolacji akustycznej?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Screeny
424985

424986

CityMatic
17-01-2019, 19:12
Czy garaż pod mieszkaniem jest Wasz?
Czy garaż jest pod całą powierzchnią mieszkania?

Kaizen
17-01-2019, 19:22
Wrzuć większe zdjęcia, bo tu niewiele widać.
Garaż ma być nieogrzewany?

Gr4ndm4st3r
17-01-2019, 19:29
To Hala garażowa z ok. 40ma miejscami. Jest pod połową mieszkania. Niestety nie mam lepszych zdjęć. Jeśli klikniesz na screen to trochę się powiększy. Nie wiem jeszcze czy garaż jest ogrzewany. Na ten moment przyjmijmy że nie. Z opisu wynika że strop garażu jest ocieplony wełną mineralną 8 cm. Od strony mieszkania jest styropian 4 cm

CityMatic
17-01-2019, 19:41
Może być zimno na pewno będzie to odczuwalne szczególnie w duże mrozy - garaż wg mnie raczej nie jest ogrzewany.
Nie wiem czy nie musielibyście zainwestować w coś najnowocześniejszego http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/zastosowanie-i-przyklady-aplikacji/podlogi-i-posadzki bo sam podkład pod panele niewiele pomoże , a podwójnie sprawi , że będzie uczucie miękkości podłogi :(
Najbardziej drażni mnie to , że stosują tak niewielki grubości tych izolacji!? przecież to nowe budownictwo powinno być ciepłe.

Gr4ndm4st3r
18-01-2019, 09:47
Może być zimno na pewno będzie to odczuwalne szczególnie w duże mrozy - garaż wg mnie raczej nie jest ogrzewany.
Nie wiem czy nie musielibyście zainwestować w coś najnowocześniejszego http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-aluthermo/zastosowanie-i-przyklady-aplikacji/podlogi-i-posadzki bo sam podkład pod panele niewiele pomoże , a podwójnie sprawi , że będzie uczucie miękkości podłogi :(
Najbardziej drażni mnie to , że stosują tak niewielki grubości tych izolacji!? przecież to nowe budownictwo powinno być ciepłe.

Dzięki za poradę. Masz może bezpośrednie doświadczenia z alutherm? Na forum w tym temacie jest sporo wątpliwości co do tego produktu https://forum.muratordom.pl/showthread.php?162565-Folia-aluthermo-quattro-kto%C5%9B-u%C5%BCywa%C5%82

Tyle że temat jest z 2010 r.:) Myślisz że ten materiał będzie trwały i się np nie utleni czy rozerwie pod wpływem nacisku? Nie chciałbym go wymieniać co 3 lata:)

Można go położyć też pod płytki? I którą wersję wybrać 10mm czy 7mm?

Z góry przepraszam za masę być może głupich pytań ale nie znam się na poruszanej kwestii, a mieszkanie ma 81 m2 więc zaizolowanie całej powierzchni mieszkania będzie kosztowne.

CityMatic
18-01-2019, 10:28
Doświadczenie moje polega na tym, że materiał ten użyty jest do izolacji kanałów powietrza ciepłego nagrzewanego przez nagrzewnice wodną. Gdy była wełna były zbyt duże straty i powietrze było bardzo nieprzewidywalne. 7mm ma większą izolacyjność niż 15cm wełny skalnej i folii aluminiowej. Przez 8 lat nic się z tym nie dzieje, ale też nie jest narażone na jakiekolwiek obciążenie. Pamiętaj że nie jest to materiał tani jednak myślę że odpowiedni do Twoich potrzeb.
Może trzebaby wykonać jakieś pomiary, np kamerą termowizyjną pomieszczeń w czasie ujemnych temperatur, aby podjąć decyzję o konieczności takiego rozwiązania i zakupu mieszkania bo o to przecież chodzi.
Pozdrawiam

d7d
18-01-2019, 10:53
Słabe to projektowane ocieplenie stropu nad garażem.

Gr4ndm4st3r
18-01-2019, 11:49
Doświadczenie moje polega na tym, że materiał ten użyty jest do izolacji kanałów powietrza ciepłego nagrzewanego przez nagrzewnice wodną. Gdy była wełna były zbyt duże straty i powietrze było bardzo nieprzewidywalne. 7mm ma większą izolacyjność niż 15cm wełny skalnej i folii aluminiowej. Przez 8 lat nic się z tym nie dzieje, ale też nie jest narażone na jakiekolwiek obciążenie. Pamiętaj że nie jest to materiał tani jednak myślę że odpowiedni do Twoich potrzeb.
Może trzebaby wykonać jakieś pomiary, np kamerą termowizyjną pomieszczeń w czasie ujemnych temperatur, aby podjąć decyzję o konieczności takiego rozwiązania i zakupu mieszkania bo o to przecież chodzi.
Pozdrawiam

Rozumiem. Pomiar termowizyjny to dobry pomysł.

Doradź proszę w jakim układzie warstwowym położyć panele? Np. Folia budowlana, dalej podkład alutherm, dalej standardowy podkład pod panele i panele? I podobnie z płytkami. podkład alutherm, klej i płytki?

CityMatic
18-01-2019, 13:32
Podkład Alu zamiast podkładu, jeśli będzie tyle warstw będzie uczucie miękkość, pod płytki tak jak zaleca producent.