PDA

Zobacz pełną wersję : Strop pytanie i jednocześnie problem



sroka0130
19-01-2019, 18:00
Witam, nie dawno kupiłem mieszkanie do którego przynależy dość spory budynek gospodarczy w którym cześć jest przeznaczona na garaż. Jako iż lubię majsterkowanie przy samochodach chciałbym trochę zmodernizować pomieszczenie. Obecna wysokość "garażu" wynosi około 6 metrów. Planuję w niedługim czasie obniżyć pomieszczenie stropem drewnianym moje pytanie, jaką wysokość stropu powinienem mieć żeby wjechać tam np busem coś w stylu vw t4 itp, dodam że pomieszczenie jest przygotowywane pod naprawy blacharskie jak i lakiernicze. Druga sprawa jakich materiałów powinienem użyć aby wyszło to dobrze i jednocześnie nie drogo.

Kaizen
19-01-2019, 18:15
Jesteś jedynym właścicielem działki z budynkiem, czy masz tylko lokal w nim? Jak to jest zapisane w KW?

sroka0130
19-01-2019, 18:44
Lokal jest w 50% mój drugie 50% należy do sąsiada. Jest to długi budynek podzielony na pomieszczenia i moja cześć jest wpisana do KW. Ja jestem jedynym właścicielem, a działka jest wspolna co w niczym nie powinno przeszkadzać, chociaż tego to akurat nie jestem pewny.

Kaizen
19-01-2019, 18:48
W Polsce nie ma możliwości być właścicielem budynku bez własności gruntu. Skoro grunt to współwłasność, to tak samo z konstrukcją budynku i innymi częściami (poza wydzielonym lokalem, którego jesteś jedynym właścicielem, jak rozumiem).
Musisz więc mieć na wszystkie działania przekraczające zwykły zarząd (w tym przypadku przebudowę) zgodę wszystkich współwłaścicieli.

A na resztę pytań, odpowie Ci projektant, przy projekcie przebudowy niezbędnym do pozwolenia. Oczywiście jak uzyskasz zgodę współwłaścicieli.

sroka0130
19-01-2019, 18:53
Muszę dokładnie spojrzeć w papiery z kupna lokalu to podam dokładniejsze informacje może to rozjaśnia sytuację

sroka0130
20-01-2019, 11:12
Czas na sprostowanie. Pomimo iż teren gruntowy jest wspólny, to jest wzmianka w KW o podziale na części które stanowią odrębną własność. Tak więc z tym nie powinno być najmniejszych problemów.

d7d
20-01-2019, 11:46
Piszesz o wysokości pomieszczenia ale nie podajesz czy chcesz majsterkować prz samochodzie na podnośniku.
Jeżeli tak to sprawdź na jaką wysokość podnosisz samochód, dodaj wysokość samochodu + jakieś 20-50cm i będziesz miał odpowiedź na temat wysokości.
W jakim celu obniżasz pomieszczenie i zakładasz strop?
Chcesz ten strop użytkować?

Kaizen
20-01-2019, 12:41
Czas na sprostowanie. Pomimo iż teren gruntowy jest wspólny, to jest wzmianka w KW o podziale na części które stanowią odrębną własność. Tak więc z tym nie powinno być najmniejszych problemów.

Jak jest jedna KW, to jest jedna nieruchomość. Jak coś jest odrębną własnością, to ma swoją KW.
Możesz mieć co najwyżej wpisane części do wyłącznego UŻYWANIA. Ale to nie własność i nie możesz samodzielnie o niej decydować w zakresie przekraczającym zwykły zarząd.

sroka0130
20-01-2019, 13:24
D7d podnośnika nie będę wystawiał maksymalna wysokość podnoszenia pojazdu wynosiła y ok 50-100cm w zależności od konstrukcji ramy. Pisząc o własności zapomniałem dodać że jest osobna księga na każdy przydział pomimo tego iż jest to jeden budynek

Kaizen
20-01-2019, 13:28
Pisząc o własności zapomniałem dodać że jest osobna księga na każdy przydział pomimo tego iż jest to jeden budynek

Czyli standardowo masz wydzielony lokal (wnętrze, część budynku - bez jego konstrukcji, dachu, elewacji itd.) a reszta to część wspólna (w tym dach i strop). I sam ruszyć nie możesz. W urzędach różne rzeczy się dzieją, ale nie powinieneś dostać pozwolenia bez zgody wszystkich współwłaścicieli.

sroka0130
20-01-2019, 14:13
Czyli jak dobrze zrozumiałem pomimo tego że lokal jest moja własnością i tak muszę pytać resztę o zgodę na rzeróbki? Trochę to po kręcone ale do ogarnięcia. Bardziej zastanawiają mnie materiały jakich najlepiej użyć aby było to dobrze zrobione. Chciałbym to zrobić z drewna a gura była by używana głównie jako mały magazynek na jakieś pierdoły żeby nie był zbytnio obciążony