PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa



MateuszRuda
21-01-2019, 15:45
Witam wszystkich,
Razem z Żoną zaczynamy rozglądać się za projektem, jeśli wszystko dobrze pójdzie to zaczniemy w tym roku .
Szukam projekty domu 100m2 + garaż
chcemy z żoną coś znaleźć i zamknąć się w 200 tys w stanie surowym zamkniętym ( dach, okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa) Jak myślicie znajdziemy coś w tej cenie ?

miro_86
21-01-2019, 16:55
Myślę że znajdzieie. Sugeruję szukać prostych projektów bez udziwnien, najlepiej 2 spadowy dach.

Pozdrawiam

Kemotxb
21-01-2019, 20:25
Jeśli macie działkę to SSZ za 200 tys o tej powierzchni jest osiągalny. 100 mkw to parterówka z dachem prostym (czterospadowy), bryła kwadrat, garaż wolnostojący ... nie rób w domu. Garaż to jak najprostszy, lekki, nawet lepszy blaszak. Można zrobić łącznik domu z garażem wolnostojącym wtedy masz prawie jak taki w bryle.

d7d
21-01-2019, 20:26
Tzw. projekty gotowe maja kosztorysy.
Poszukaj takich które się zmieszczą w przyjętych założeniach.

MateuszRuda
22-01-2019, 07:38
Szukam i obserwuje kosztorysy, ale jak narazie z tego co widzę wszystko jest zanizone .

ciężkiprzypadek
22-01-2019, 08:03
To nie patrz po kosztorysach, bo to rzeczywiście nie ma sensu. Jedni projektanci je zaniżają a drudzy wpisują z głowy.
Jak masz działkę, to sprawdź MPZP lub warunki zabudowy i na podstawie tego szukaj projektu jak najbardziej prostego i parterowego.

martingg
22-01-2019, 14:39
Witam wszystkich,
Razem z Żoną zaczynamy rozglądać się za projektem, jeśli wszystko dobrze pójdzie to zaczniemy w tym roku .
Szukam projekty domu 100m2 + garaż
chcemy z żoną coś znaleźć i zamknąć się w 200 tys w stanie surowym zamkniętym ( dach, okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa) Jak myślicie znajdziemy coś w tej cenie ?

w zeszłym roku jak rozważałem ten projekt to rozmawiałem z 2 osobami które go budują są w komentarzach znajdziesz ich na FB i ceny SSZ zamykali w granicy 200 tysi ;) https://projekty.muratordom.pl/projekt_z-perspektywa,2773,0%2C0.htm

co do garażu przemyślcie sprawę należy przyjąć iż koszt garażu to 2k za m2 około na 1 stanowisko to macie z 30tysi za garaż, kupisz blaszak za 1500 ocieplisz go styro za 500zł,otynkujesz, kupisz automatyke do bramy żeby działało na pilot za 600zł i masz garaż który spełnia wymagania chyba, że was bardzo ogranicza działka lub musicie mieć przejście z garażu do domu też miałem takie założenie ale ja chce mieć 2 stanowiskowy garaż wieć u mnie by to było z 60 tysi ~~ wiec wyleje jakis chudziak i kupie blaszak 3 stanowiskowy pewnie się zmieszcze w 10 tyś ze wszystkim.

miro_86
24-01-2019, 10:23
Ja generalnie nie miałem innej opcji jak garaż w bryle budynku (działka mała 600m2). Startuje w marcu. Szczerze mówią nie przyszło mi do głowy że garaż generuje dodatkowe koszta....pytanie co tam tak dużo kosztuje ? Brama wjazdowa za 5000zł ? Masz pomieszczenie które nie wymaga jakiekoś specjalnego urządzania i od biedy możesz na biało przemalować i jest... 2k za m2 garażu ? Ja mam garaż 27m2 więc nie widzę tych władowanych 54 000zł. Nad garażem mam 2 pokoje. Nie widzę różnicy czy to będą 2 pokoje czy garaż.....kasa ta sama. Cyba żę się myle

ciężkiprzypadek
24-01-2019, 10:35
Nie widzę różnicy czy to będą 2 pokoje czy garaż.....kasa ta sama.

dokładnie!

mateuszpawlik
27-01-2019, 13:59
Cześć, my wybraliśmy "W zdrojówkach G2"
Tutaj link: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zdrojowkach-g2-m8c322d297d07b
Założenie było własnie takie, dom do 100m + garaż.
Planujemy zmieścić się w 200k do poziomu SSZ aczkolwiek obserwując wzrost cen, może to być trudne do zrealizowania.
Materiały na fundamenty i ściany mamy już zakupione. Do zamówienia pozostaje jeszcze materiał na więźbę i dach oraz okna i drzwi. Jest duża szansa, że się zmieścimy. Duża uwagę przywiązujemy do jakości materiałów i ich wpływu na energooszczędność domu.

majka112
27-01-2019, 15:32
Moim zdaniem niemożliwe, nawet 200 tys. netto..

ciężkiprzypadek
27-01-2019, 19:01
Cześć, my wybraliśmy "W zdrojówkach G2"
Tutaj link: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zdrojowkach-g2-m8c322d297d07b
Założenie było własnie takie, dom do 100m + garaż.
Planujemy zmieścić się w 200k do poziomu SSZ aczkolwiek obserwując wzrost cen, może to być trudne do zrealizowania.
Materiały na fundamenty i ściany mamy już zakupione. Do zamówienia pozostaje jeszcze materiał na więźbę i dach oraz okna i drzwi. Jest duża szansa, że się zmieścimy. Duża uwagę przywiązujemy do jakości materiałów i ich wpływu na energooszczędność domu.
Ten dom ma ok 200m2, nawet na parter Wam nie wystarczy 200tyś.

Odysss
28-01-2019, 15:14
Duża uwagę przywiązujemy do jakości materiałów i ich wpływu na energooszczędność domu.
Nie ze krytyukuje, ale czy pomysleliscie jak wplyna na energooszczednosc tak duze przeszklenia ?

mateuszpawlik
29-01-2019, 21:28
Tak, wzięliśmy pod uwagę. Strona z przeszkleniami to w naszym przypadku wystawa na południe. Okno narożne - wschód-południe, wyjście tarasowe na zachód. Na piętrze okna zmniejszamy - głównie ze względu na lepsze wykorzystanie przestrzeni w pokoju. Wszystkie z pakietem 3szybowym. Zastanawiamy się jeszcze nad ciepłym montażem.
Ponadto planujemy rekuperację.
Ściany nośne z betonu komórkowego 24cm + 20cm izolacji. Współczynnik U powinien być na poziomie 0,1158W/m2k. W dachu wełna Ursa 18cm+15cm
Sądzę, że będzie ciepło. Aczkolwiek obecnie 20stopni to jest dla nas optymalna temperatura. Nie planujemy przegrzewać do 25stopni. :)

mateuszpawlik
29-01-2019, 21:48
Po podłogach ma
264,34 ale użytkowej 133+40 garaż z kotłownią.
Co do kosztów, to powinniśmy bez problemu zmieścić się w 200k brutto. Obecnie mamy już umowy, materiały wyceny na poziomie 120k bez dachu, okien. Jeśli doliczymy izolację, to prawdopodobne jest, że tą kwotę przekroczymy. Kolejne koszty będę zamieszczał w miarę na bieżąco na blogu.