PDA

Zobacz pełną wersję : Niska temperatura kotła C.O.



Ryni
21-01-2019, 22:55
Dzień dobry!

Od kilku lat mieszkam w domu jednorodzinnym z lat 70 w którym instalacja C.O.pochodzi z czasów jego budowy.
Wymieniłem więc kocioł na 25KW miałowca ( UKS 25/38 ) oczywiście z dmuchawą i pompą, no i zaczęły się problemy.
Temperatura na kotle od 38 do 55 stopni i to tylko przy mrozach około -10 stopni, kocioł zatkany sadzą, a komin ocieka smołą (wkład kwasówka).

Przeczytałem więc większości z wątków : Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego oraz Ekonomiczne spalanie paliw stałych. Wniosek jest jeden przewymiarowany kocioł. Chcę go wymienić na MPM DS 14KW (obliczenia z czysteogrzewanie.pl), ale nadal obawiam się czy uzyskam właściwe temperatury.

Czytałem trochę o zastosowaniu zaworów 3D lub 4D, jednak niewiele z tego rozumiem, gdzie je zamontować, jaki to będzie miało wpływ na temperaturę w domu i czy nie odetnę naczynia wzbiorczego.

I tu prośba o pomoc. Jak poprawnie zmodyfikować instalacje aby wszystko działało poprawnie.

Jeszce kilka słów o samej instalacji.
Dom piętrowy około 160m2 większość grzejników żeliwnych, 2 aluminiowe (bez pompy nie dogrzewają), na piętrze zawory termostatyczne, na parterze kulowe i grzybkowe, przyłącza do kotła 2 cale.
Spróbuje jeszcze dołączyć uproszczony schemat instalacji