PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie pieca dwufunkcyjnego



scrolll
22-01-2019, 08:36
Witam
Nie dawno wprowadziłem sie do mieszkania, gdzie do ogrzewania służy piec dwufunkcyjny junkers ZW 24-2 oraz sterownik temp (zwykły tylko temp sie ustawia). Mieszkanie ma ok 60m2, grzanie mam ustawione na 50st, sterownik na 20st a grzejniki prawie na full odkrecone. I ogólnie jest zimno. Jak ustawie więcej na piecu to czesto się włacza. Nie wiem ile gazu mi poszło. Pierwszy raz mam do czynienia z ogrzewaniem gazowym. Jak najlepiej ustawić taki piec?

Gregory67
23-01-2019, 11:17
Grzejnik podkręć na maxa, a na kotle ustaw 60 albo 70 stopni

scrolll
23-01-2019, 11:35
Wczoraj ustawiłem temp na sterowniku na 20st, na piecu zostało 55st, kaloryfery ustawiłem na 3 i 4 czyli ok 20 - 22st. Piec załącza sie co 20 - 30min. Nie wiem czy to nie jest za często :/.
Ogólnie jest troche cieplej ale szału nie ma.
Czy ten piec ma jakieś ustawienia kiedy ma grzać mocniej a kiedy nie?

ARexx2
23-01-2019, 13:21
Piec włącza i wyłącza Ci się w tedy jak temperatura spadnie lub przekroczy zadane 20 stopni na sterowniku (przeważnie 19,8 i 20,2 stopnie C). Temperaturę wody ustaw na piecu taką aby piec mógł nagrzać pomieszczenie do tych 20-stu stopni. Przy temperaturze na zewnątrz w okolicach zera, powinno wystarczyć 50 st.C a przy -20st.C na zewnątrz to i 75st.C na piecu może być za mało. Wszystko zależy od powierzchni grzejników jak i od ogrzewanych pomieszczeń. Termostaty na grzejnikach w pomieszczeniu w którym masz regulator odkręć na 5, w pozostałych pomieszczeniach wg upodobań

scrolll
23-01-2019, 14:19
Sytuacja grzejnikowo/instalacyjna wygląda u mnie tak:
- łazienka - piec i grzejnik drabinka
- pokój mały - jeden grzejnik
- sypialnia - jeden grzejnik
- salon z kuchnią - dwa grzejniki
Sterownik temp pokojwej jest w korytarzu - nie ma tam żadnego źródła grzania. Jest to Junkers TR 12 tylko regulujący temp.
Staram sie zamykać drzwi do pomieszczeń.

Konsultant marki Junkers
25-01-2019, 10:12
Witam,

W sprawie rozwiązania Pana problemu z ustawieniami kotła Junkers ZW 24-2, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch