PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik na gaz płynny koło domu



Kulin
05-05-2005, 20:48
Witam.

Czy ktoś ma może taki zbiornik wykupiony na własność ?. Czy jest w ogóle firma która zamiast dzierżawy chciałaby sprzedać taki zbiornik ?. Z jaką firmą najbardziej opłaca się współpracować ? może ktoś z Was ma jakieś zdanie na ten temat ?

Dzięki.

Mały
05-05-2005, 21:03
Z moich informacji wynika ,że taki zbiornik można albo dzierżawić ,albo zapłacić kaucję (2700l ok.3tys.zł.) i wtedy płacisz tylko za gaz.No i przegląd co 5 lat.

Cypek
06-05-2005, 09:40
Ja mam własny. Odkupiłem od Orlenu za 5200 zł.
teraz mam swobodny wybór dostawcy gazu a wierz mi, że gaz na wolnym rynku jest dużo tańszy, no i nie płacę co miesiąc za dzierzawę.
Wg moich obliczeń 12 x 50 = 600 zł rocznie za dzierzawę, czyli byłoby teoretycznie 9 lat, ale za gaz w marcu propan - butan zapłaciłem 95 gr za litr a w Orlenie 1,39 + vat = 1,69 - 0,95 = 0,74 x 1500 litrów = 1100 zł oszczędności rocznie. Przegląd kosztuje 90 zł + VAT co 5 lat.
PS. Zbiornik podziemny 2700 litrów.

AxLe
06-05-2005, 17:22
Zerknij tytaj http://www.chemet.com.pl/aktualnepromocje.htm

Ditu
06-05-2005, 18:31
Cypek,
Co znaczy, ze odkupiles butle od Orlenu? Placiles cos wczesniej za zainstalowanie i dzierzawe? Czy te 5200zl to za kompletna instalacje na wlasnosc z projektem?

Kulin
06-05-2005, 20:58
Dzięki wszystkim za informację, faktycznie nie brałem pod uwagę "wolnego rynku" gdzie jest konkurencja, a nie uwiązany jak pies...
Czy taki zbiornik na 2700 l wystarczyłby mi do ogrzania powierzchni 170 m2 (kubatura 600 m3), oczywiście coś mam zamiar dogrzewać kominkiem.

ps. qcze ale ta cena niska nie jest za zbiornik.

AxLe
07-05-2005, 15:15
Jeżeli będziesz traktował kominek jako zabawę (palił np. w sobotę wieczorem) to Ci tego gazu może niestarczyć ... oj nie. :(

Kulin
07-05-2005, 21:30
Nie, mam nadzieję że będe miał czas, aby palić jak najczęściej, ale życie pokaże. Czy są firmy gazowe w których nie płaci się za dzierżawę zbiornika ?.

FREDY
07-05-2005, 22:00
ja jeszcze jedno pytanie dołączę. Czy jak ma się podpisaną umowe z jakąś firmą - to czy nie wolno sobie gdzieś dotankować zbiornik? Czy jest on jakoś zabezpieczony?

AxLe
08-05-2005, 11:59
Nie, mam nadzieję że będe miał czas, aby palić jak najczęściej, ale życie pokaże. Czy są firmy gazowe w których nie płaci się za dzierżawę zbiornika ?.
Raczej nie. :(

AxLe
08-05-2005, 12:04
ja jeszcze jedno pytanie dołączę. Czy jak ma się podpisaną umowe z jakąś firmą - to czy nie wolno sobie gdzieś dotankować zbiornik? Czy jest on jakoś zabezpieczony?
Zabezpieczony? chyba nie. Tylko podpisujesz umowę że kupisz od nich co najmniej 20.000 litrów, lub około 2000 litrów rocznie.

Jezier
08-05-2005, 15:47
Firmy zakładają plomby na zbiorniki. Może nie wszystkie ale u kilku moich znajomych są. Nie da się zatankować bez zerwania.
Gaspol pozwala wpłacić jednorazową kaucję za zbiornik. Ok 3000 zł. Wtedy nie ma opłaty rocznej za dzierżwę zbiornika. Przy rozwiązyaniu umowy kaucja jest zwracana.

1961
09-05-2005, 09:56
a nie taniej byłobym zainstalowacv pompę ciepła , ciepła prawie za darmo , nie ma zbiornika nie ma problemu , co wy na to?

09-05-2005, 10:08
a ile mądralo kosztuje pompa ciepła??

kilka tysiecy???
moze kilkanascie???

FREDY
10-05-2005, 22:11
Raczej kilkadziesiąt - coś pod 45 000PLN.

11-05-2005, 18:40
to niech kazdy sobie przeliczy ile czasu bedzie grzal swoj dom za 45000

jezeli butla jak pisza forumowicze starcza srednio na rok a kosztuje 3000 średnio
to kilkanascie lat...
to po jakiego grzyba tyle kasy wydawac, zwłaszcza ze są głosy ze olej a nawet prąd wychodzi taniej??

FREDY
11-05-2005, 20:47
No to włożyłeś kij w mrowisko :x

Kulin
11-05-2005, 21:51
No właśnie, ja (my) dalej mam(-y) dylemat, czy gaz czy olej (a może wegiel :)) )

13-05-2005, 11:26
lubisz szuflowac to prosze bardzo

RobsonX
20-06-2005, 12:04
Taka jest wartość opałowa dla różnych stosowanych surowców. Sądze, iż obecnie gaz jest bardzo opłacalny (można sobie to wszystko wyliczyć) i warto w niego "wchodzić" (to do Kulina, który ma dylematy ;-)

WĘGIEL KAMIENNY
24 MJ/kg

KOKS
27 MJ/kg

OLEJ OPAŁOWY
42 MJ/kg

GAZ ZIEMNY
31 MJ/m3

GAZ PŁYNNY-PROPAN
45,6 MJ/kg

GAZ PŁYNNY- PROPAN-BUTAN
45,2 MJ/kg

ENERGIA ELEKTRYCZNA
3,6 MJ/kWh

MIGacZ
02-04-2006, 18:47
Jestem w trakcie poszukiwań najlepszejszego :) sposobu na ogrzanie domu więc podoszę temat.

Czy ktoś teraz (cena 2,20 zł za litr LPG) dalej uważa, że jest to dobry pomysł na ogrzewanie? I dalej konkurencyjny w stosunku np. do biomasy (pellety) ?
Dzięki z góry za odzewy.

tadzel
02-04-2006, 19:48
Jak można porównywac gaz a jakies tam palety. Porównanie mozna robić Enegria Elektryczna - gaz - olej napedowy Praktycznie bezobsługowe ogrzewanie. Drugie porównanie Węgiel- koks - drzewo - obsługowe ogrzewanie.

alpin
02-04-2006, 20:18
Ja od kilku tygodni drąże temat wacham sie pomiędzy gazem z butelki a
olejem opałowy i już mnie głowa od tego wszystkiego boli dalej niewiem
co wybrać :evil:
troche mnie przeraża cena gazu oraz różne kruczki w umowach z dostawcami butli i gazu,
z olejem niema takiego problemu ale za to drozsza inwestycja ,kocioł
zbiornik podziemny ( w domu brak miejsca) .
Może ktoś poda w przybliżeniu jakich kosztów moge się spodziewać w roku
ogrzewając gazem lub olejem plus CWU
dom 150 m 2 kubatura 500m3 ściana 24 +15 styropianu, mam zamiar dogrzewac kominkiem codziennie 8) z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie.

MIGacZ
03-04-2006, 11:10
Jak można porównywac gaz a jakies tam palety. Porównanie mozna robić Enegria Elektryczna - gaz - olej napedowy Praktycznie bezobsługowe ogrzewanie. Drugie porównanie Węgiel- koks - drzewo - obsługowe ogrzewanie.

Nie palety a pellety (pelety). :lol:
Pellety to właśnie prawie "praktycznie bezobsługowe ogrzewanie" stąd moje pytanie. Choć faktycznie bardzo różnią sie od siebie.
Pozdro

albert z drzazgowej
08-04-2006, 21:52
Ja od kilku tygodni drąże temat wacham sie pomiędzy gazem z butelki a
olejem opałowy i już mnie głowa od tego wszystkiego boli dalej niewiem
co wybrać :evil:
troche mnie przeraża cena gazu oraz różne kruczki w umowach z dostawcami butli i gazu,
z olejem niema takiego problemu ale za to drozsza inwestycja ,kocioł
zbiornik podziemny ( w domu brak miejsca) .
Może ktoś poda w przybliżeniu jakich kosztów moge się spodziewać w roku
ogrzewając gazem lub olejem plus CWU
dom 150 m 2 kubatura 500m3 ściana 24 +15 styropianu, mam zamiar dogrzewac kominkiem codziennie 8) z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie.

Zobacz wątki o ogrzewaniu elektrycznym - przy domu tej wielkości to jest alternatywa dla gazu płynnego

FREDY
09-04-2006, 09:09
No cóż myślę że sezon ogrzewania się w koncu skończył. Taka mrożna zima się nie zdarza często. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z kosztów ogrzewania gazem.
Za cały sezon zużyłem niecałą butlę gazu - to znaczy zostało około 40% zbiornika. Butla ma 2700 litrów. Zatem zużyłem 45% czyli około 1300litrów. Chyba że się mylę bo nie wiem czy 2700 litrów to owe 85% butli czy 100%.
Palę też w kominku ale nie regularnie, woda CWU elektrycnie w 2 taryfie.

msobanie
09-04-2006, 10:04
Witam,
No to FREDY musiales ostro grzac kominkiem, przyznaj sie!
Ja ogrzewam parter domu D12b (Przytulny), jakies 120 m2, strop ocieplony welna, ciepla woda tez pradem.
I zuzylem dokladnie caly zbiornik, od tygodnia mam zero na liczniku, ale piec sie zalacza (wieczorami i w nocy) - jade dokladnie na oparach gazu.
Mysle ze wytrzymam.
Teraz uwaga: chcialem dotankowac coby miec swiety spokoj, placac nawet po ok. 2 zl/litr za propan-butan - taka cene mieli na koniec marca w Orlenie. Wyliczylem sobie ze zatankuje 300 litrow to mi wystarczy do wiosny. I co? Ano, minimum jakie mozna zatankowac to 1000 litrow, chociaz umowa nic o tym nie mowi. Mowi za to, ze sa zobowiazani mi dostarczyc gaz!
Chyba skoncze moja wspolprace z ORLEN'em.
BTW. W tym samym czasie (koniec marca), w GAZ-Grodzie (handluja gazem), za czysty propan chcieli jakies 1.5 zl!
Na wolnym rynku jest duuuuzo taniej!
Pozdrawiam
Mirek

alpin
09-04-2006, 15:34
Po rozmowie z sąsiadem który ogrzewa gazem z butelki odpuszczam sobie :cry: sąsiad na dzień dzisiejszy wydał na ogrzewanie gazem 7000 tys. zł za 14 mieś. :o kominkiem dogrzewał sporadycznie dom 160 m2 mieszka od 3 lat,
oznajmił że wypali do końca gaz i koniec rezygnuje,
przechodzi na ekogroszek, ja chyba też się temu ekogroszkowi przyglądne
bo róznica w kosztach ogrzewania jest spora , więc warto się troche pobrudzić :( przy gazie będę muśiał codziennie palić w kominku żeby
oszczędzić a za bardzo mi się nie uśmiecha bo mam kominek w obecnym
mieszkaniu i tylko przez pierwsze dwa lata było fajnie , teraz mi się odechciało (kotłownia w salonie) kominek tak ale w weekendy. :lol:
Wprowadzam się w lipcu więc jeszcze mam troche czasu na decyzje ale
w obecnej chwili jestem za ekogroszkiem :roll:

betajulia
22-06-2006, 16:07
Moim zdaniem zbiornik na gaz nie jest takim zły rozwiązaniem.Jeżeli mogę polecić firmę NEN - nowa energia. Oferują co najmniej 10% tańszy gaz niż konkurencja , co jest zawarte w umowie. Nie "przywiązują" do siebie jak inne firmy. I dzierżawa zbiorników jest też duzo mniejsza, a mieli też jakieś promocje ,że zwalniali na jakiś czas.Dobra też oferta na zbiornik podziemny. Nie wiem jak to wygłąda na dzień dzisiejszy ale polecam. Sprawdzenie , a nawet rozmowa i ich przedstawicielem nic nie kosztuje.
Pozdrawiam.