PDA

Zobacz pełną wersję : Po montażu instalacji fotowoltanicznej wzrosły rachunki za prąd... :(



tomek256
24-01-2019, 09:58
Dzień dobry Państwu

Zwracam się z pytaniem:
czy ktokolwiek miał z Państwa z podobną sytuacją jak ja i mój sąsiad?
późnym latem 2016 dokonaliśmy instalacji paneli słonecznych na naszych dachach. U mnie robiła firma z Warszawy, u sąsiada RWE Stoen.

jesienią 2016 nastąpiły odbiory przez elektrownię i wymiany liczników, na te, które zliczają prąd sprzedany do sieci a wyprodukowany przez solary

i teraz najlepsze:
-zarówno u mnie jak i u niego nastąpił ogromny wzrost w kolejnych rachunkach od STOEN

w tym tygodniu odebrałem rachunki, gdzie do zapłaty mam w lutym 2000 zł
kiedy przed instalacją rachunki 2 miesięczne były na poziomie 250-400 zł

coś jest nie tak, może ktoś coś podpowiedzieć? może źle wykonana jest instalacja, a może źle podłączona do sieci? A może to elektrownia źle wpięła licznik?
nie wiem, najdziwniejsze, że u sąsiada jest taka sama sytuacja...
Proszę o pomoc.

Tomek

Kaizen
24-01-2019, 10:18
Wrzuć faktury. Taryfa się nie zmieniła?

fotohobby
24-01-2019, 10:31
A ile wynosiły rachunki w 2017 i 2018 ?

CityMatic
24-01-2019, 10:37
Za bardzo się nie znam , ale podejrzewam błąd podłączenia przetworników. Jeśli przetwornik ma możliwość podłączenia akumulatorów i przez nieuwagę montera podłączone są tam panele wtedy przetwornica działa jako ładowarka(obciążenie) może spowodować wzrost opłat, a nie ich spadek.

Zapewne macie rozliczenie roczne - skoro dotychczas nikt nie zorientował się o powstałym błędzie.
Winny jest montaż, ale dziwię się , że w dwóch miejscach równocześnie - chyba , że monterzy "podpatrzeli" swoją pracę i spieprzyli obaj.
Reklamacja do firmy montującej - ich błąd - powinni pokryć zobowiązania.

Proponuję sfotografować wszystkie skrzynki, i połączenia - jako dowód w sprawie.

tomek256
24-01-2019, 10:53
nie mam przy sobie rachunków (jestem w pracy teraz)...

zastanawiam się czy nie wziąć firmy zewnętrznej, która zrobi audyt całej instalacji, bo jesli to wina firmy montującej to pewnie dobrowolnie nie pokryją kosztów i sprawa skończy się w sądzie.

czy ktoś zna firmę w Warszawie, która zrobi taki audyt za odpłatnością oczywiście?

Tomek

fotohobby
24-01-2019, 11:02
Nawet jeśli roczne, to w 2017 było OK ?
Coś się w 2018 zmieniło ?

CityMatic
24-01-2019, 11:14
nie mam przy sobie rachunków (jestem w pracy teraz)...

zastanawiam się czy nie wziąć firmy zewnętrznej, która zrobi audyt całej instalacji, bo jesli to wina firmy montującej to pewnie dobrowolnie nie pokryją kosztów i sprawa skończy się w sądzie.

Nie sądzę aby za 4 tyś poszli do sądu - pokryją i po sprawie.
Co do audytu to oczywiście - bardzo dobry pomysł - zapewne większość sporządzi taki audyt i wyda opinie odpłatnie.

CityMatic
24-01-2019, 11:17
Nawet jeśli roczne, to w 2017 było OK ?
Coś się w 2018 zmieniło ?

Wiesz co może nawet nie zauważyli :(, bo autor pisze , że jesienią - na rachunku może jeszcze nie było nic widoczne.
W sumie dziwię się bo sam chciałbym wiedzieć ile wyprodukowało i ile zużyłem spisując licznik - lato 2018 było bardzo dobre dla instalacji FV.

tomek256
24-01-2019, 11:17
Nawet jeśli roczne, to w 2017 było OK ?
Coś się w 2018 zmieniło ?

od momentu instalacji i podlaczenia licznika przez elektrownie nastapil wzrost oplat za prad w proownaniu do okresu sprzed montazu baterii slonecznych

fotohobby
24-01-2019, 11:47
Niepotrzebne zwlekałeś dwa lata

miecio 301
24-01-2019, 12:04
Przez dwa lata nie sprawdzaliście czy te instalacje coś wyprodukowały i czy coś wysłały?
Jakieś odczyty z inwertera i licznika

cuuube
24-01-2019, 12:04
Wrzuć faktury... może naliczają za energie bierną . Pge kiedyś robiła takie cuda https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3241406.html

CityMatic
26-01-2019, 10:48
Czy już wiadomo jaka była przyczyna ?

tomek256
28-01-2019, 08:33
Czy już wiadomo jaka była przyczyna ?

witam wszystkich,
okazało się, że Innogy Stoen Operator nie dokonuje odczytu liczników, wszystkie dane na 2 stronie faktury mają oznaczenie S** co wg. legendy oznacza odczyta szacowany. Jest to dziwne biorąc pod uwagę, że gdy zmieniano mi licznik na Landis +Gyr E550 dołaczono do niego również modem/router z anteną. Jak sprawdziłem na nim połączenie jest prawidłowe, nie wiem, dlaczego Innogy nie dokonuje zdalnych odczytów licznika.
Wczoraj na infolinii zgłosiłem reklamację. Przy okazji dowiedziałem się, że Innogy dokonuje rozliczeń energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaniczne co 6 miesięcy, oraz dla punktów gdzie one są zamontowane nie ma możliwości włączenia usługi comiesięcznego pomiaru przez elektrownię.

Tak więc wczoraj zgłosiłem reklamację, a dziś dodatkowo mam przesłać na ich e-mail wczorajsze odczyty wskazań licznika.

Pozdrawiam,

cuuube
28-01-2019, 09:24
XXI wiek kuźwa :lol2:

marcinbbb
28-01-2019, 15:51
Przy okazji dowiedziałem się, że Innogy dokonuje rozliczeń energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaniczne co 6 miesięcy

Co za brednie... Autor posta chyba nie wie co i po co założył. A na infolinii wiedzą że coś dzwoni ale nie wiedzą gdzie.