PDA

Zobacz pełną wersję : Orzewanie pokoju 18m2



roman666222
24-01-2019, 11:20
Witam. W domu znajduje sie pokój o metrażu 18m2 . Chciałbym się dowiedzieć czy można ogrzać go piecem typu koza wpuszczając rurę do pieca kaflowego Czy koniecznie wiercąc dzióre w scianie? Zamieszczam zdjęcie.

CityMatic
24-01-2019, 11:24
Weź proszę nie przesadzaj, chcesz się zaczadzić - skąd weźmiesz w takim pokoiku powietrze do spalania paliwa w tej kozie?
A ten piec kaflowy? już niesprawny - przecież on miał ogrzewać to pomieszczenie.

roman666222
24-01-2019, 11:41
Piec kaflowy ogrzewa inny pokój tutaj jest tylko jego jedna sciana. Koze chciałem na drewno a nie na paliwo.

CityMatic
24-01-2019, 12:17
Paliwo to potoczna nazwa wszystkiego czym będziesz palił. Drewno też potrzebuje powietrza do spalenia.
Koza też jest na trawę..... i wszystko co zje:-)

Najlepiej ogrzewaj to grzejnikiem olejowy na prąd.

CityMatic
24-01-2019, 12:38
Tak poszukałem i znalazłem :
"...do spalenia 1 kg suchego drewna potrzeba ok. 7 m3 powietrza" a Twój pokój ma około 54 m3
Więc hipotetyczne możesz spalić 7kg drewna i już nie będzie powietrza :(
Możesz oczywiście otworzyć okno - tylko wówczas po co grzać, możesz również otworzyć drzwi tylko skądś to powietrze musi pochodzić.

roman666222
25-01-2019, 10:34
Czyli wiercenie dziury w ścianie i Rura na zewnątrz?

CityMatic
25-01-2019, 14:27
Piec/koza musi spełniać pewne warunki, nie wystarczy wywiercić otwór i cieszyć się z pieca w domu.
Taka koza przede wszystkim powinna posiadać wbudowany dolot powietrza z zewnątrz fi 100 z zamontowaną fabrycznie przepustnicą, który zapewnia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku, co wpływa na lepsze spalanie i większy komfort użytkowania.
Ponadto dołożenie dodatkowego kanału spalinowego do już istniejącego musi być potwierdzone oceną fachowca który na miejscu wyda lub nie na to zgodę- opinię.

Na forum chyba nikt nie weźmie za to odpowiedzialności, aby doradzić Ci - "tak kuj i montuj" to co chcesz zrobić jest niebezpieczne i zagrażające życiu nie tylko Twojemu, ale i innych mieszkańców domu. Samowolnie nie możesz wykonywać i podejmować takich działań.

Wątek cały czas "podnosi się do góry" mam nadzieję , że jeszcze któryś z naszych specjalistów forum wypowie się w tej kwestii i poprze moje zdanie.

Elfir
25-01-2019, 14:51
Cmentarze sa pełne ludzi, którzy ulegli zaczadzeniu po takich samoróbkach

muchenz
27-01-2019, 06:04
Piec kaflowy ogrzewa inny pokój tutaj jest tylko jego jedna sciana. Koze chciałem na drewno a nie na paliwo.

To jak chcesz wpuszczać do niego spaliny z kozy?

fachman19
27-01-2019, 07:42
Rekomenduję do nagrody Darwina