PDA

Zobacz pełną wersję : Podjazd do garażu nie za stromy?



tinjap
24-01-2019, 21:20
Witam
Od drogi gminnej utwardzonej (żwir,kamień) do garażu (w bryle domu) jest 12 metrów, różnica wysokości od krawędzi drogi a posadzką garażu to 1,25m. Czy to nie za stromo? Mogę obniżyć posadzkę o 10cm względem części mieszkalnej tylko czy to będzie odczuwalne ?

Bertha
24-01-2019, 22:03
To prawie płasko, nic nie obniżaj. Zadbaj o dobry odpływ wody deszczowej z wjazdu przed garażem.
Kiedyś na wakacjach specjalnie pożyczałem "calówkę" od gospodarzy aby zmierzyc spadek ulicy.
Na trzech metrach poziomo, różnica wysokości wynosiła jeden metr.
Tak było na stu metrach. :lol2: Następne 100 było już "prawie płasko".
Jeździło się góra, dół, tyłem, przodem, wsio rawno. Także na trzeźwo.

Lokalizacja: Omis Hr, Duce Golubinka II
Nazwy apartmani nie pamiętam, lecz orachowica Babci była super!

tinjap
24-01-2019, 22:16
"prawie płasko" tylko jak stoję koło garażu to mam go do pasa. :)

Bertha
24-01-2019, 22:53
Masz do pasa, lecz na jakiej odległości. Przed ulicą zrób lekką górkę! Za parę lat zrobią nawierzchnię i ulica może być podniesiona.

Kaizen
24-01-2019, 23:04
Od drogi gminnej utwardzonej (żwir,kamień) do garażu (w bryle domu) jest 12 metrów, różnica wysokości od krawędzi drogi a posadzką garażu to 1,25m.

To masz ponad 10%. Drogowy znak ostrzegawczy "stromy podjazd" ustawia się dla drogi o nachyleniu co najmniej 8%. Więc masz stromy podjazd. I może to być dokuczliwe zwłaszcza przy oblodzeniu (więc przydałyby się kable w podjeździe).

tinjap
24-01-2019, 23:05
Przed ulicą zrób lekką górkę! Za parę lat zrobią nawierzchnię i ulica może być podniesiona
to by pasowało. A co do podjazdu to lepiej zrobić go tylko na szerokość garażu czy całą tą frontową część działki "podnieść" ?

Bertha
25-01-2019, 17:28
Podjazd tylko do garażu, na boki od bramy tylko solidna podmurówka ogrodzenia załatwi temat ewentualnego napływu wody z drogi. Na zjezdzie do garażu, od poczatku muru oporowego zrób krawężniki wys. 12cm. Gdy będzie ślisko, to nie porysujesz muru lusterkiem ani karoserią :yes:

tinjap
25-01-2019, 19:22
a jak by cos takiego zrobić aby można było autem wjechac również za dom?

http://masbruk.com/assets/wjazdy_do_gara%C5%BCu.jpg