PDA

Zobacz pełną wersję : ściany działowe - szczelina pod stropem



tm1213
25-01-2019, 23:30
Mam na parterze wymurowane ściany działowe z BK i pod stropem murarz zostawił szczeliny tak od ~2-4 cm. Z tego, co wiem, to wypełnia się to potem pianką niskoprężną.

1. Czy są jakieś przeciwwskazania do tego, żeby w tę szczelinę przed zapiankowaniem ułożyć kable idące górą wzdłuż ściany?
2. Kto będzie to piankował? Czy jest to w zakresie prac tynkarza? KB mi powiedział, że tynkarz to zrobi.

janiszelk
26-01-2019, 00:11
Tak tynkarz to zrobi, ale wydaje mi się że powinien to zrobić murarz ( domyślam się że robią to firmy). masz kierbuda więc spytaj czy możesz tam wrzucić instalację, według mnie tak. Kiedyś to murarz zarzucał zaprawa, teraz łatwiej i szybciej pianką i tynk, ale jakby zrobił to murarz to tynkarz przychodzi na gotowe, obcina nadmiar i tynkuje, a tak musi zapiankować i czekać aż pianka zaschnie, a robota stoi.

Kemotxb
26-01-2019, 10:42
Szczelina jest po to żeby zapewnić dylatację między ścianą a stropem i żeby te dwa elementy nie miały sztywnego styku ze sobą. Nie wpychaj tam kabli. Instalacje prowadzi się zgodnie ze sztuką. Do wypełniania szczeliny używa się sznurów dylatacyjnych i piany niskoprężnej. Kto to robi ? ani tynkarz ani murarz, no chyba że im dopłacisz. Ja robiłem sam. To sporo roboty.

d7d
26-01-2019, 11:45
Lepiej nie wkładaj kabli w szczelinę dylatacyjną.

CityMatic
26-01-2019, 11:59
U mnie robił to murarz, pianą którą mu kupiłem. Będąc na budowie poruszył temat więc mu przywiózł em opakowanie. Instalacji tam się nie układa,.

tm1213
26-01-2019, 22:16
ok, dzięki za rady. W takim razie sam to opiankuję i kable będzie trzeba poprowadzić po ścianie.

Robinson74
25-04-2020, 20:58
Do wypełniania szczeliny używa się sznurów dylatacyjnych i piany niskoprężnej. Kto to robi ? ani tynkarz ani murarz, no chyba że im dopłacisz. Ja robiłem sam. To sporo roboty.
Możesz napisać jakiego sznura użyłeś? Rozumiem, że bez sznura się nie obejdzie? Potem dałeś akryl? Taki akryl nie trzymałby się na piance i dlatego ten sznur?