PDA

Zobacz pełną wersję : Strop tradycyjny na stropie drewnianym



Magu86
26-01-2019, 12:24
Witam, zamierzam przekształcić poddasze nieużytkowe na pomieszczenia mieszkalne. Strop jest drewniany, belki 8x16 rozstaw 55cm. Czy jest możliwość przykrecenia do tych belek plyt OSB i na to zbrojenie i wylewka? Wiem że do remontu stropu potrzebny jest konstruktor, chciałem się tylko dowiedzieć czy coś takiego co opisałem wyżej jest w ogóle możliwe. Dziękuję ze wszyskie odpowiedzi.

d7d
26-01-2019, 12:29
Teoretycznie jest to możliwe.
Tylko musi to sprawdzić konstruktor.
Nośność ścian, belek stropu itp.
W jakim celu ma być wylana zbrojona wylewka na płycie OSB?
W tej chwili nie ma deskowania na tych belkach 8x16 ?

Magu86
26-01-2019, 12:39
W tej chwili nie ma nic na belkach. Myślałem że konieczne jest zbrojenie żeby wylać strop betonowy na wczesniej zamontowanych plytach OSB. Parter domu jest zamieszkały i nie ma możliwości zastosowania stępli.

gambit565
30-01-2019, 06:10
robi sie takie rzeczy czasami tzn. plyta zespolona z konstrukcja drewniana np. w budownictwie drewnianym ale to nie jest w Polsce popularne i nie sadze zebys znalazl kogogos kto sie tego podejmie. Nie jest to zadanie dla Janusza budownictwa.

d7d
30-01-2019, 09:28
Dlaczego musi być wylewka betonowa?
Nie mogą być deski, sklejka lub odpowiednia płyta OSB?
Czy te belki drewniane 8x16 co 55cm opierają się bezpośrednio na ścianach czy na więźbie dachu, na krokwiach ?

morfosek
30-01-2019, 10:45
Po co wylewka? W tej sytuacji najprościej jakiś system suchego jastrychu. Będzie lżej i szybciej.