PDA

Zobacz pełną wersję : Pozywamsmog.eu



cuuube
27-01-2019, 09:08
Jaki jest cel pozwu?

Celem pozwu grupowego jest przede wszystkim przesądzenie o tym, że za szkodę i krzywdę członków grupy, powstałą albo mogącą powstać w przyszłości, a wynikającą z deliktu Skarbu Państwa, odpowiedzialność ponosi Skarb Państwa.

Takie rozstrzygnięcie otworzy członkom postępowania grupowego drogę do uzyskania odszkodowania/zadośćuczynienia w uproszczonym procesie, w którym wykazać należy wyłącznie wysokość odszkodowania. W kolejnym procesie sądowym zadaniem sądu nie będzie więc udzielenie odpowiedzi na pytanie CZY Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność wobec członków grupy, a tylko ILE wynosi odszkodowanie/zadośćuczynienie należne członkom grupy od Skarbu Państwa.

Co to oznacza w praktyce?

Po zakończeniu postępowania grupowego:

– w indywidualnej sprawie każdy członek grupy będzie mógł, koncentrując się już wyłącznie na udowodnieniu wysokości szkody (na którą składać się mogą na przykład koszty zakupu lekarstw, koszty zakupu maseczek antysmogowych, koszty filtrów/oczyszczaczy powietrza albo inne wydatki poniesione w związku ze złą jakością powietrza w Polsce), domagać się zapłaty odszkodowania od Skarbu Państwa w uproszczonym procesie;

– ewentualnie, po wykazaniu związku pomiędzy udowodnionym w postępowaniu grupowym deliktem Skarbu Państwa a krzywdą członka grupy (cierpieniami psychicznymi, uszczerbkiem na zdrowiu) każdy członek grupy będzie miał również prawo domagać się zadośćuczynienia;

– proces grupowy ma również za zadanie ustalenie odpowiedzialności Skarbu Państwa na przyszłość – skutki złego stanu powietrza dla życia i zdrowia mieszkańców Polski mogą bowiem ujawnić się po latach.

Istotnym jest również, że pozew grupowy powinien skłonić władze do podjęcia szybkich i skutecznych działań – pozwany uświadomi sobie, że dalsze zaniedbania spowodują powstanie potencjalnie masowych roszczeń odszkodowawczych.


Zbieranie chętnych do pozwu


Termin przystąpienia do grupy upływa 31 marca 2019 roku. Honorarium w kwocie 200 zł netto nie dotyczy osób , które przystąpią do grupy po 31 marca 2019 roku.




https://pozywamsmog.eu






Grażyna Wolszczak wygrała proces

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pozew-za-smog-grazyna-wolszczak-wygrala-w-sadzie/mb3b9yb





Możemy walczyć o zdrowie nasze i naszych dzieci .
Wiadomo odszkodowania pójdą ze skarbu państwa , a ten składa się z naszych podatków , jednak tu nie chodzi o kasę , tylko uświadomienie Państwu ,że miarka się przebrała

pkorol
27-01-2019, 10:22
Możemy walczyć o zdrowie nasze i naszych dzieci .
Wiadomo odszkodowania pójdą ze skarbu państwa , a ten składa się z naszych podatków , jednak tu nie chodzi o kasę , tylko uświadomienie Państwu ,że miarka się przebrała

Tak, trzymam za Was kciuki!
Dla czego w regulaminie, niema SZLABANU dla tych co mają samochody, kominki, piece.
DLA CZEGO? Niema w regulaminie obowiązku dla przestępujących do koryta państwowego wymogu posiadania: kolektorów, solawrów, pomp ciepła, domów pasywnych, szamba bio,
Dla czego? nie mają się wylegitymować abonamentem na komunikację miejską???
O czymś zapomniałem?
No to kto bez grzechu niech teraz rzuci śmiała kamieniem.
Co zrobiłeś cwaniaku sięgający po kasę mojego państwa, co zrobiłeś dla zdrowia swojego i moich dzieci? Co?

Elfir
27-01-2019, 11:56
Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.

d7d
27-01-2019, 12:02
Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.

To że ktoś jeździ wielkim samochodem na olej napędowy nie stanowi o tym że przyczynia się do smogu więcej niż ktoś kto jeździ małym samochodem na benzynę lub na olej napędowy.
Co ten wyrok ma wspólnego z samochodem pani Wolszczak ?
Jeżeli samochód jest sprawny zgodnie z przepisami i z eko to w czym problem?

Nowe Volvo XC60 z filtrem to jakiś wielki samochód i bardziej trujący niż liczne stare "diesle" z wyciętymi filtrami??
https://wiadomosci.wp.pl/grazyna-wolszczak-jezdzi-volvo-z-silnikiem-diesla-ale-walczy-ze-smogiem-6342264752219777a

Elfir
27-01-2019, 12:27
Gdyby rzeczywiście leżało jej dobro powietrza na sercu, jeździłaby elektrycznym.
a tak po prostu zrobiła to by się lansować.

W tej akcji jest więcej celebrytów - obejrzyj ich domy. Ilu ma kominki w domach? Ilu wielkie, dużo palące samochody?
Miałam czasopisma wnętrzarskie i budowlane, gdzie pisywali o swoich domach. W tym o piecach na węgiel.
A teraz wielkie oburzenie.

cuuube
27-01-2019, 12:39
No to kto bez grzechu niech teraz rzuci śmiała kamieniem.
Co zrobiłeś cwaniaku sięgający po kasę mojego państwa, co zrobiłeś dla zdrowia swojego i moich dzieci? Co? jeśli chodzi o mnie to np zamontowałem kocioł na pellet , który wytwarza dwutlenek węgla i popiół który rozsypuję jako nawóz ( jak zdechnie przechodzę na PC ) , zamontowałem 6kWp PV w planach rozbudowa do 10kWp , segreguję śmieci .

Przewiozłem jako pilot kilka ładnych MW wiatraków w okolice Bełchatowa , Malborka , Obornik Wlkp , Gostynia itd
https://images33.fotosik.pl/33/0f32788420ba8446m.jpg (https://images33.fotosik.pl/33/0f32788420ba8446.jpg).https://images22.fotosik.pl/179/23b6512368f96f21m.jpg (https://images22.fotosik.pl/179/23b6512368f96f21.jpg)

.
https://images22.fotosik.pl/179/c2f0cbaa95367998m.jpg (https://images22.fotosik.pl/179/c2f0cbaa95367998.jpg).https://images26.fotosik.pl/106/b233795ec21c6a30m.jpg (https://images26.fotosik.pl/106/b233795ec21c6a30.jpg)

cuuube
27-01-2019, 12:54
Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.

Tylko,że latem , nie mowi się o smogu ,wskazniki tez go nie pokazują , to kwestia "palenia kaloszy"
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17729969#17729969

Pokaż miejsce gdzie latem jest taki wynik
https://images92.fotosik.pl/113/ad4f37bd34f5fc38med.jpg (https://images92.fotosik.pl/113/ad4f37bd34f5fc38.jpg)
dodam ,że to było przed końcem roku , przy temperaturach +5 stopni



Jeszcze dodam ,że nie domagała się milionów ,więc tu nie chodzi o kasę ( co sugeruje jej adwokat ,swą wypowiedzią , to ma być straszak (chodzi o wymuszenie podjęcia realnych działań , a nie tworzenie programów wydmuszek ) czyste powietrze , 5 milionów prosumentów) . Państwo powinno podjąć jakieś działania w celu uświadamiania 'obateli' , bo jak widać po pnai Wolszczak , rzeczywiście jest nieświadoma ,że też truje . Ale to jest pikuś przy naszych elektrowniach węglowych . Np do Ostrołęki C będzie wrzucane 270 czy 280 wagonów węgla na dobę .

d7d
27-01-2019, 14:02
Gdyby rzeczywiście leżało jej dobro powietrza na sercu, jeździłaby elektrycznym.
a tak po prostu zrobiła to by się lansować.

W tej akcji jest więcej celebrytów - obejrzyj ich domy. Ilu ma kominki w domach? Ilu wielkie, dużo palące samochody?
Miałam czasopisma wnętrzarskie i budowlane, gdzie pisywali o swoich domach. W tym o piecach na węgiel.
A teraz wielkie oburzenie.

Nie zgadzam się z Tobą.
Po pierwsze nikt nie udowodnił że samochód elektryczny w pełni lub hybryda jest bardziej ekologiczny niż nowy samochód z filtrami.
Ile kosztuje środowisko produkcja elektryka, ile kosztuje jego utylizacja i ile kosztuje produkcja prądu. Zwłaszcza w Polsce.

Reszta uwag do p. Wolszczak i tzw. celebrytów nie dotyczy tematu smogu.
Celebryta też może być za likwidacją smogu nawet jak ma w domu kominek czy piec węglowy.

Smog bierze się ze spalania złych paliw w piecach i kominkach a nie ze spalin samochodów spełniających wymogi EURO 6 czy EURO 6-temp.

cuuube
27-01-2019, 14:08
Nie zgadzam się z Tobą.
Po pierwsze nikt nie udowodnił że samochód elektryczny w pełni lub hybryda jest bardziej ekologiczny niż nowy samochód z filtrami.
Ile kosztuje środowisko produkcja elektryka, ile kosztuje jego utylizacja i ile kosztuje produkcja prądu. Zwłaszcza w Polsce.

.

Równiez się nie zgadzam , a o samochodach elektrycznych tutaj
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17688881#17688881

pkorol
27-01-2019, 14:52
Wszyscy na tym forum, coś robią nie świadomie bądź celowo w kierunku ekologicznym. Bo eko jest taniej. Ja osobiście mam gdzieś ekologię ale inwestuję w rozwiązania ekologiczne bo są tanie i dostępne. Nie mam samochodu elektrycznego nie dla tego, że go nie chce tylko mnie na razie nie stać na taki luksus.
Nie odbiegajcie z daleko od tematu.
Niech będzie ten pozew, bo też chciałbym kopnąć rząd by robił coraz więcej, zamroził podwyżki płacowe w imię czystego powietrza dla ogółu.
Ale jak będzie wykorzystana wygrana. Gdyby założeniem było zastąpienie państwa i kierowanie wygranych na wymianę pieca u kolegi cuuube. To ok, rozumiem i popieram.
A jakie założenia teraz, wyczepiać kasę i dalej jeździć ropniakiem? No i jak to ma się przyczynić do czystego powietrza?
Kasa państwowa czyli niczyja. Można z niej czerpać ile się da. Rządowi wszystko jedno gdzie ją wypłacać ekoterorystom czy na do finansowanie PC dla cuube. Dla czego za PO ludzie się godzili na marne zarobki, smogi i lekceważenie. I teraz tak, w Warszawy nie wolno pozywać za smog bo są ziomale, pozwijmy skarb państwa bo pisowcy? Państwo to my wszyscy nie zależnie od wyznania i przynależności politycznej.

Elfir
27-01-2019, 16:42
Przykład mojej miejscowości:
Centrum miasta to stare budownictwo, niektóre domy z XIX wieku. Część prywatna, część komunalka. Mieszkają wyłącznie mało zamożni ludzie oraz "socjal".
Jak to ogrzać za normalne pieniądze? A ocieplenie takiego zabytku jest wyjątkowo skomplikowane.
Nikt tego nie kupi za normalne pieniądze (bo to niby zabytek, ale wartość artystyczna niewielka, ogromne koszty remontu z konserwatorem na karku), więc rady w stylu "niech sprzeda i idzie do bloków" niczego nie rozwiązują.
Jak rozwiązać systemowo taki problem?

cuuube
27-01-2019, 16:44
Zedz ze mnie... PV założyłem za swoje , PC zapewne też założę za swoje . Elektryka nie kupię , bo za drogie , na elektrodzie stwierdzono już o nich co i jak . Jeżdżę na LPG
Peleciak to fiołki przy kotłach węglowych .

pkorol
27-01-2019, 17:32
Zedz ze mnie... PV założyłem za swoje , PC zapewne też założę za swoje . Elektryka nie kupię , bo za drogie , na elektrodzie stwierdzono już o nich co i jak . Jeżdżę na LPG
Peleciak to fiołki przy kotłach węglowych .

Nie chcesz? To ja chętnie wezmę, na prototyp mikrobiogazowni. Potrzebuję marnych 50 tys. Takie biogazownie kiedyś będą na każdym podwórku również osiedlowych. Będą zasilały latarnie, ogrzewały domy. Śmieciarki odejdą w niepamięć. A babcia co ciska śmieci do zsypu jak leci psując statystyki będzie pierwsza do takiego śmietniczka z pięknie posegregowanymi odpadkami. Bo taki sposób segregacji jest bardziej zrozumiały.

No i ja całe życie jeżdżę na LPG, ale wydawało mi się to za mało i wywaliłem alternator. Oszczędność w brew mrocznym prognozom społeczności elektrodowej wyniosła +10%:)

d7d
27-01-2019, 18:48
...
Niech będzie ten pozew, bo też chciałbym kopnąć rząd by robił coraz więcej, zamroził podwyżki płacowe w imię czystego powietrza dla ogółu.
Ale jak będzie wykorzystana wygrana. Gdyby założeniem było zastąpienie państwa i kierowanie wygranych na wymianę pieca u kolegi cuuube. To ok, rozumiem i popieram.
A jakie założenia teraz, wyczepiać kasę i dalej jeździć ropniakiem? No i jak to ma się przyczynić do czystego powietrza?

Ta pani nie jest ekoterrorystką.
Pozwała państwo bo ma do tego prawo jak każdy w Polsce.
Wygranie nie idzie do jej kieszeni. Doczytaj kto dostanie te 5.000 PLN

Aktorka Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie 2018 roku.
Domagała się 5 tys. zł zadośćuczynienia na cele charytatywne. Korzystny dla niej wyrok zapadł w czwartek, 24 stycznia
Jazda "dieslem" z EURO 6-temp jest bardziej ekologiczna niż jazda innym samochodem z paliwem ON czy Pb.
Jak ma samochód nic nie ma do pozwu.
To jest tylko odwracanie tematu na drugą stronę.

d7d
27-01-2019, 18:55
Nikt tego nie kupi za normalne pieniądze (bo to niby zabytek, ale wartość artystyczna niewielka, ogromne koszty remontu z konserwatorem na karku), więc rady w stylu "niech sprzeda i idzie do bloków" niczego nie rozwiązują.
Jak rozwiązać systemowo taki problem?
Dopłaty do EE lub do gazu.
Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?

pkorol
27-01-2019, 19:12
Ta panie nie jest ekoterrorystką.
Pozwała państwo bo ma do tego prawo jak każdy w Polsce.


– w indywidualnej sprawie każdy członek grupy będzie mógł, koncentrując się już wyłącznie na udowodnieniu wysokości szkody (na którą składać się mogą na przykład koszty zakupu lekarstw, koszty zakupu maseczek antysmogowych, koszty filtrów/oczyszczaczy powietrza albo inne wydatki poniesione w związku ze złą jakością powietrza w Polsce), domagać się zapłaty odszkodowania od Skarbu Państwa w uproszczonym procesie;

Nie mogę znaleźć magicznego słówka-charytatywny.
A po drugie, kto za to płaci? 200 zł czesne. Nie śmiesz mnie, czyżby nie wiesz ile mecenasi sobie życzą=500 zł jedna kartka wniosku?:) 200 zł to chyba za fatygę wpisania nazwiska na listę.

Nic ci to już nie pomorze: ON-won!
p.s:gdy wybuchła afera z VW w stanach, od razu powiedziałem, że się święci święta wojna, no i się zaczęło. A kto na tym najwięcej zyskał, no oczywiście winowajca!? Pozbył się za jednym zamachem trefnych samochodów odpisując od podatku. Wykosił konkurencję bo się tego nie spodziewała.

pkorol
27-01-2019, 19:16
Dopłaty do EE lub do gazu.
Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?

Trzymajcie mnie, niema tam gazu:) A jak jest, to tylko do bojlera. Nic tam nie da się zrobić bo konserwator czuwa. Nic tylko zostawić jak jest samo się rozwali. 10 lat nie używana kamienica już nie do odratowania.

Elfir
27-01-2019, 20:02
Dopłaty do EE lub do gazu.
Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?

A dlaczego oni mają dostać dopłaty a ja nie?

Nie wiem ile kosztuje, bo tam nie mieszkam. Ale chyba nie trudno się domyślić jakie orientacyjnie parametry energetyczne będzie miał dom z XIX wieku?
I patrz na to, przez pryzmat emeryta z niską emeryturą czy magazyniera pracującego za najniższą.
Tam nie mieszka klasa średnia. Tam mieszkają ci, którzy nie mają żadnej alternatywy.

Miasto też się nie kwapi na robienie eleganckich rewitalizacji dla socjal-pijaczków

(sieć gazowa nie jest problemem)

Elfir
27-01-2019, 20:07
10 lat nie używana kamienica już nie do odratowania.


bez przesady...

pkorol
27-01-2019, 20:38
(sieć gazowa nie jest problemem)

Nie wiem jak na peryferiach, ale w centrum Krakowa, każdy A-pcich jest problemem. Po 10 latach nie użytkowania stropy drewniane nie do uratowania. Te rudery są z drzewa, tylko obudowane cegłą.

d7d
27-01-2019, 20:42
Nic ci to już nie pomorze: ON-won!
p.s:gdy wybuchła afera z VW w stanach, od razu powiedziałem, że się święci święta wojna, no i się zaczęło. A kto na tym najwięcej zyskał, no oczywiście winowajca!? Pozbył się za jednym zamachem trefnych samochodów odpisując od podatku. Wykosił konkurencję bo się tego nie spodziewała.
Piszemy o dwóch różnych sprawach.
Jednego pozwu p. Wolszczak i zbiorowego pozwu "pozywamsmog".
Dwie zupełnie różne sprawy.

ON-won? To widocznie nic nie wiesz o nowych silnikach na ON.
Te stare TAK ale dlatego że nie spełniają wymogów EURO.
Silniki na Pb bez filtra cząstek wdają z siebie więcej PM2,5 niż silniki na ON.
Co za bajki opowiadasz o tym że VW najbardziej zyskał na aferze ??
Gdzie się VW pozbył tych trefnych samochodów?
VW wykosił konkurencję? Dzięki "aferze" ? W jaki sposób?

d7d
27-01-2019, 20:45
A dlaczego oni mają dostać dopłaty a ja nie?

Tak jest z każdymi dopłatami.
Dlaczego jedni dostają 500+ a inni nie?
Dlaczego jedni dostają 13 i 14 a inni nie?
Dlaczego pracujący w energetyce dostają bonifikatę na prąd a nie pracujący płaca "normalną" cenę?
Dlaczego są dotacje "Czyste powietrze" a nie ma dotacji na "czyste samochody" ?
Dlaczego nie ma darmowych przejazdów komunikacją miejska skoro jest bardziej EKO i nie zatruwa środowiska tak jak samochody ?

Elfir
27-01-2019, 21:14
Zalety darmowego transportu publicznego dostrzeżono.
kwestia zamożności gminy.
I tak w większości gmin dokłada się do transportu z budżetu. sam na siebie nie zarabia.

Dofinansowanie pracowników spółek energetycznych jest wewnętrznym regulaminem firmy finansowanym z jej budżetu. Jak piekarnia rozdaje własnym pracownikom bułki to też nie dotyka to twojego portfela.

Natomiast takie dofinansowanie byłoby de facto finansową karą dla tych, co zainwestowali w czyste powietrze z własnych pieniędzy.

I promowaniem bierności ekologicznej - po co się angażować i starać, skoro i tak zapłaci za to ktoś inny?

d7d
27-01-2019, 22:27
Dofinansowanie pracowników spółek energetycznych jest wewnętrznym regulaminem firmy finansowanym z jej budżetu. Jak piekarnia rozdaje własnym pracownikom bułki to też nie dotyka to twojego portfela.

Dotyka każdego portfela.
Nic nie jest za darmo.
Bułki można rozdać za darmo pracownikom jeżeli nikt ich nie chce kupić tych bułek.
Za prąd darmowy dla energetyków płaca pozostali odbiorcy.
Zwłaszcza, że to zakłady energetyczne ustalają ceny.
Można najwyżej uznać że pozostali odbiorcy płacą stosunkowo niewiele więcej.
Może 1% więcej ?

Nurek_
28-01-2019, 07:36
Dopłaty do EE lub do gazu.
Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?

To jest walka ze skutkiem a nie przyczyną. Państwo powinno dążyć do tego, żeby energia była tania i opłacało się grzać prądem. Ewentualnie dla najbiedniejszych jakiś rekompensaty. Już dawno powinniśmy mieć 3-4 elektrownie atomowe i w miarę możliwości rozwijać źródła odnawialne.
Niestety lobby węglowe zablokuje wszystko dopóki będzie choć trochę węgla w tym kraju. Dla miejsc pracy dla kilkudziesięciu tysięcy górników cały kraj energetycznie stoi w miejscu i się truje. A państwo udaje, że coś w tym temacie robi i wypuszcza programy zamiany jednych pieców węglowych na drugie.

Elfir
28-01-2019, 10:56
Dokładnie tak, Nurek.
Polityka energetyczna państwa nie powinna być socjalna (bo żaden budżet tego nie uciągnie) tylko inwestycyjna.

pkorol
28-01-2019, 12:01
Ale o czym wy mówicie, jaka tania energia, jest najtańsza chyba w całej Europie. Nie oglądacie TV, Polska to zielona wyspa ot 10 lat.

Nurek_
28-01-2019, 13:28
Ale o czym wy mówicie, jaka tania energia, jest najtańsza chyba w całej Europie. Nie oglądacie TV, Polska to zielona wyspa ot 10 lat.
Nie wiem czy to ironia czy mówisz poważnie, bo patrząc w cenach bezwzględnych to pewnie nie mamy drogo, ale jak się porówna do zarobków to już tak różowo nie jest.

pkorol
28-01-2019, 14:08
Nie wiem czy to ironia czy mówisz poważnie, bo patrząc w cenach bezwzględnych to pewnie nie mamy drogo, ale jak się porówna do zarobków to już tak różowo nie jest.

A cóż mają zarobki do tego. Unia równa dla wszystkich, jadąc do Brukseli nie domagamy się ceny biletów na samolot z wyrównaniem do zarobków? A benzyny też??

Ironia: UE chce zablokować "refundację" za prąd bo Niemcy nie mogą wejść na rynek Polski i sprzedawać swój "tani" prąd. Za chwilę przyjdzie lato i Niemcy popłyną, bo niema gdzie ich prąd eco zapodziać:). Nie do wiary, że ta zagrywka z podniesieniem cen zapoczątkowana została lata temu przez Kopaczkę.

Nurek_
28-01-2019, 14:37
A cóż mają zarobki do tego. Unia równa dla wszystkich, jadąc do Brukseli nie domagamy się ceny biletów na samolot z wyrównaniem do zarobków? A benzyny też??

Ironia: UE chce zablokować "refundację" za prąd bo Niemcy nie mogą wejść na rynek Polski i sprzedawać swój "tani" prąd. Za chwilę przyjdzie lato i Niemcy popłyną, bo niema gdzie ich prąd eco zapodziać:). Nie do wiary, że ta zagrywka z podniesieniem cen zapoczątkowana została lata temu przez Kopaczkę.

O Niemców to Ty się nie martw. Właśnie latem, przy upałach jest szczyt poboru bo chodzą klimy, więc dadzą sobie radę.
A skoro "refundacje" są dlatego, ze elektrownie przejęły kopalnie i muszą do nich dokładać to niech Unia blokuje - bo to nic innego jak kolejne pompowanie kasy w górników. Od dziesiątek lat się do tego dokłada a oni tylko więcej i więcej. Jakby w tym kraju ktoś myślał dalej niż do przyszłych wyborów, to za ta kasę którą wpompowaliśmy w górnictwo mielibyśmy parę atomówek i rozwiniętą sieć energii odnawialnej. Ale u nas niedasię, w czasie kiedy zachód wchodził w czystą energię, opracowywali nowe technologie to u nas się z tego śmiali, bo się nie opłaca itd. U nas się tylko wungiel opłaca.
Teraz, jak się koło du..y pali, bo wszędzie smog, limity CO2, węgiel coraz droższy to płacz bo inni mają czystą energię a my tylko węgiel. I co my biedne żuczki mamy zrobić, kupować wiatraki i fotowoltaikę u złego NIemca albo atomówki u żabojadów?

d7d
28-01-2019, 18:04
I ten zły Niemiec na siłę sprzedaje nam nie eko-Diesle.
Wszyscy są winni tyko nie my.
Węgiel się skończy a górnictwo będzie nadal miało się dobrze.
I czekamy na ten 1.000.000 elektrycznych samochodów napędzanych węglem.

pkorol
28-01-2019, 18:50
I ten zły Niemiec na siłę sprzedaje nam nie eko-Diesle.
Wszyscy są winni tyko nie my.
Węgiel się skończy a górnictwo będzie nadal miało się dobrze.
I czekamy na ten 1.000.000 elektrycznych samochodów napędzanych węglem.

Niemcy spalają dwa razy więcej wungla niż Polacy. Do czego zmierza zatem ta dyskusja?

d7d
28-01-2019, 19:58
Niemcy docelowo likwidują a my rozbudowujemy.
Do czego to zmierza?
Rozwiniesz temat "dieslowej afery" VW na której najwięcej zyskał VW i Niemcy ?

PKB Polska = 614 mld USD
PKB Niemcy = 4.212 mld USD - 6,8 razy więcej niż Polska.

pkorol
28-01-2019, 21:11
Niemcy docelowo likwidują a my rozbudowujemy.
Do czego to zmierza?
Rozwiniesz temat "dieslowej afery" VW na której najwięcej zyskał VW i Niemcy ?

PKB Polska = 614 mld USD
PKB Niemcy = 4.212 mld USD - 6,8 razy więcej niż Polska.

Przepraszam, ale samochody mnie nie fascynują. Przeanalizuj całą sprawę, dotrzesz do wniosków. Oczywiście ja mogę się mylić, bo co zwykły elektryk wie o geopolityce.

"O Niemców to Ty się nie martw. Właśnie latem, przy upałach jest szczyt poboru bo chodzą klimy, więc dadzą sobie radę."
Ciekawy jestem zobaczyć statystyki średniego zużycia prądu przez niemca.

Nurek_
28-01-2019, 21:34
Niemcy spalają dwa razy więcej wungla niż Polacy. Do czego zmierza zatem ta dyskusja?

Niemców jest 2x więcej niż Polaków, a i przemysł mają bardziej rozwinięty. Niemcy niedawno byli w stanie przez krótki czas pokryć 100% zapotrzebowania z energii odnawialnej. Fakt - przez krótki czas i w sprzyjających warunkach, ale my nie wiem czy 1/10 z tego bylibyśmy w stanie wyciągnąć. A przede wszystkim coś robią w tym kierunku, przeznaczają kasę na badania, testują nowe technologie, patentują itp. Za parę lat będą od tego odcinać kupony. A my będziemy płakać, że Unia nas przymusza do OZE i musimy u tego złego Niemca wiatraki i fotowoltaikę kupować. A przecież wungla mamy na 200 lat.

d7d
28-01-2019, 22:16
Przepraszam, ale samochody mnie nie fascynują. Przeanalizuj całą sprawę, dotrzesz do wniosków. Oczywiście ja mogę się mylić, bo co zwykły elektryk wie o geopolityce.
Przecież to Ty napisałeś


Nic ci to już nie pomorze: ON-won!
p.s:gdy wybuchła afera z VW w stanach, od razu powiedziałem, że się święci święta wojna, no i się zaczęło. A kto na tym najwięcej zyskał, no oczywiście winowajca!? Pozbył się za jednym zamachem trefnych samochodów odpisując od podatku. Wykosił konkurencję bo się tego nie spodziewała.
i do tej "afery" i zysków VW i wykoszenia konkurencji się odnoszę i proszę o wyjaśnienie.

pkorol
29-01-2019, 00:26
Niemców jest 2x więcej niż Polaków, a i przemysł mają bardziej rozwinięty. Niemcy niedawno byli w stanie przez krótki czas pokryć 100% zapotrzebowania z energii odnawialnej. Fakt - przez krótki czas i w sprzyjających warunkach, ale my nie wiem czy 1/10 z tego bylibyśmy w stanie wyciągnąć. A przede wszystkim coś robią w tym kierunku, przeznaczają kasę na badania, testują nowe technologie, patentują itp. Za parę lat będą od tego odcinać kupony. A my będziemy płakać, że Unia nas przymusza do OZE i musimy u tego złego Niemca wiatraki i fotowoltaikę kupować. A przecież wungla mamy na 200 lat.

Kij i marchewka-niemcy podnieśli cenę na prąd by inwestycja w OZE opłacała się. Mają w tej chwili najkrótszy czas opłacalności. Ciekawy jestem czy niemca stać na sfinansowanie PV bez dotacji? Polaka tak. Większość na tym forum kupiła instalację za swoje.
Zapomniałeś o tym, że niemcy tylko przegrali wojnę ich kraj nie został wyniszczony i rozgrabiony. Z czego miała by tu być kraina miodem i mlekiem opływająca? Na samej idei dobrobytu nie zbudujesz?
Nikt o tym nie mówi ale niemcy mają patenty na większość leków do dziś produkowanych. Dzięki Oświęcimiu mogli robić badania ile się da. Dziś apteki zawalone lekami dzięki ich wytężonej prace.
Co polak dostał po wojnie? Ruiny i kopalnie i to dla tego, że ruskie nie mogli je załadować na wagony i wywieźć tam gdzie psy d.. ściekają:)
Mierzyć polaka linijką niemca "faux pas"!
Ja nie płaczę sam sobie robię hybrydowy dom.
A kto powiedział, że niemiec zły? To tylko biznes.
A tak zupełnie na temat. Gdyby niemcy i reszta poprawnej ekologicznie Europy była w porządku to nie sprzedawałyby gruchoty śmierdzące do Polski a je złomowała. To tylko biznes.

Nurek_
29-01-2019, 01:37
Ale co wojna ma do rzeczy. To było 80 lat temu, jakiekolwiek patenty z tych czasów dawno już wygasły. Apteki zawalone niemieckimi lekami a nie polskimi - powiem Ci czemu. Krótka piłka, ile nagród Nobla zgarnęli Niemcy a ile Polacy?
Japonia po drugiej wojnie była ruiną, a dziś jest potęga gospodarczą. W Niemczech też różowo nie było, ale się podnieśli bo są narodem pracowitym a to z pracy bierze się bogactwo a nie z rozpamiętywania żołnierzy wyklętych. A my dalej się nie uczymy na swoich i innych błędach. Mamy smog, to wszyscy są winni, tylko nie my. To nic że się w tym kierunku nic nie robi, bo ważne jest żeby parędziesiąt tysięcy górników miało pracę i przypadkiem nie dymiło przed wyborami. A już najbardziej winni są ci co sprzedają nam stare gruchoty, no bo przecież mamy mus je kupować, wycinać dpf-y i smrodzić.

pkorol
29-01-2019, 07:13
Ale co wojna ma do rzeczy. To było 80 lat temu, jakiekolwiek patenty z tych czasów dawno już wygasły. Apteki zawalone niemieckimi lekami a nie polskimi - powiem Ci czemu. Krótka piłka, ile nagród Nobla zgarnęli Niemcy a ile Polacy?
Japonia po drugiej wojnie była ruiną, a dziś jest potęga gospodarczą. W Niemczech też różowo nie było, ale się podnieśli bo są narodem pracowitym a to z pracy bierze się bogactwo a nie z rozpamiętywania żołnierzy wyklętych. A my dalej się nie uczymy na swoich i innych błędach. Mamy smog, to wszyscy są winni, tylko nie my. To nic że się w tym kierunku nic nie robi, bo ważne jest żeby parędziesiąt tysięcy górników miało pracę i przypadkiem nie dymiło przed wyborami. A już najbardziej winni są ci co sprzedają nam stare gruchoty, no bo przecież mamy mus je kupować, wycinać dpf-y i smrodzić.

Nu tak też mówię, że dzięki wycieńczonej współpracy faszystów i polaków Nobele się obroniło. Nie rozumiem tylko jednego dla czego garstka niemców ma Nobele a miliony polaków co się zamordowało w ośrodkach naukowo-badawczych nic z tego nie mają?
A co zniesienie podatku na samochody sprowadzone, to było działanie na korzyść polaków? Nie rozumisz makroekonomiki? Rosjanie na przykład płacą za sprowadzone samochody 50% od wartości rynkowej podobnego samochodu w kraju. Ukraina teraz próbuje zablokować przepływ gruchotów.

Dla czego tak twierdzisz, że nic się nie robi? Ja mam zero emisji a TY co zrobiłeś by siebie nie truć. Czekasz aż ktoś to za ciebie zrobi, sfinansuje twój dobrobyt?

Powtarzasz bezmyślnie, slogany nie mające nic z rzeczywistością. Wungiel jest w tym kraju nośnikiem energii i już. Pytałem Krakowiaków, czy smog był lat 30 temu gdy Huta kopciła-Nie, nikt takiego odoru nie pamięta. Miliony zainwestowano w nowoczesne piece i co-jeszcze gorzej. Walka z wiatrakami jednym słowem.

Nurek_
29-01-2019, 12:11
Nu tak też mówię, że dzięki wycieńczonej współpracy faszystów i polaków Nobele się obroniło. Nie rozumiem tylko jednego dla czego garstka niemców ma Nobele a miliony polaków co się zamordowało w ośrodkach naukowo-badawczych nic z tego nie mają?
To jest właśnie to o czym mowie. Zamiast myśleć o przyszłości, to jeszcze za 100 lat będziemy lamentować nad II wojną i zaborami i szukać winnych czemu inni mają lepiej.


A co zniesienie podatku na samochody sprowadzone, to było działanie na korzyść polaków? Nie rozumisz makroekonomiki? Rosjanie na przykład płacą za sprowadzone samochody 50% od wartości rynkowej podobnego samochodu w kraju. Ukraina teraz próbuje zablokować przepływ gruchotów.
Niemcy Ci każą kupować stare graty? Czy może polska mentalność, zastaw się a postaw się? Tak jak mój sąsiad, niedługo urodzi mu się dziecko, wiec musi kupić VW Sharana, bo będzie miał wózek. 7-osobowe auto, z wielkim silnikiem, bo przecież dwóch dorosłych, dzieciak i wózek w zwykłym kompakcie dwa razy w tygodniu do Biedronki nie dojedzie...


Dla czego tak twierdzisz, że nic się nie robi? Ja mam zero emisji a TY co zrobiłeś by siebie nie truć. Czekasz aż ktoś to za ciebie zrobi, sfinansuje twój dobrobyt?
Swój dobrobyt sfinansuje sobie sam. Państwo ma mi do tego stworzyć warunki, jednym z nich jest tania i czysta energia. Bez tego nie ma przemysłu a więc i dobrobytu. Problem jest taki że państwo mi zabiera, żeby tworzyć dobrobyt innym - np. górnikom i 500+
Poza tym jakie konkretne działania podejmuje państwo w tym temacie? Cały czas kokietuje się węglarzy jakby bez nich się żyć nie dało. Ja buduję energooszczędny dom z bezemisyjnym ogrzewaniem. Złotówki mi do tego państwo nie dołożyło, wręcz przeciwnie. Tylko co z tego, jak naokoło wszyscy smrodzą, domy nieocieplane, a przed domami te niemieckie graty.


Powtarzasz bezmyślnie, slogany nie mające nic z rzeczywistością. Wungiel jest w tym kraju nośnikiem energii i już. Pytałem Krakowiaków, czy smog był lat 30 temu gdy Huta kopciła-Nie, nikt takiego odoru nie pamięta. Miliony zainwestowano w nowoczesne piece i co-jeszcze gorzej. Walka z wiatrakami jednym słowem.
30lat temu wszystko było piękniejsze i lepsze, ja byłem młody, atrakcyjny i mogłem 6 razy z rzędu. A dodatkowo węgiel był tani i dobrej jakości. Teraz mamy rosyjsko/ukraińskie ekogroszki, miały i inne badziewia, a dodatkowo mnóstwo śmieci,które, nie czarujmy się - lądują w piecach. 30 lat temu to sobie mogłeś co najwyżej spalić papier w który Ci zawinęli w mięsnym kawałek zwyczajnej (jak udało ci się takowy wyrwać) albo Trybunę Ludu, nie było stosów plastików i kolorowych opakowań.
Poza tym po raz kolejny potwierdzasz to co piszę - miliony zainwestowano w piece.. Masz odpowiedź czemu to walka z wiatrakami.
Wytłumacz jedną rzecz - czemu jak pojadę w Alpy, to powietrze czyste jak kryształ a w Szczyrku czy Zakopanem można się porzygać taki smród?

pkorol
29-01-2019, 13:43
Masz odpowiedź czemu to walka z wiatrakami.
Wytłumacz jedną rzecz - czemu jak pojadę w Alpy, to powietrze czyste jak kryształ a w Szczyrku czy Zakopanem można się porzygać taki smród?

Mam, teraz widać, że piece to ślepy zaułek:) Ja nie kopce, szwagier nie kopci. Sąsiedzi na dole tak i to czuć. Na szczęście od tego roku nie palą śmieciami tylko wunglem. Jest coraz cieplej, powietrze się kisi. Nie wiem, można spekulować ale jeżeli nie jesteś eco TY to nic nie masz do powiedzenia i roszczenie sobie, że

Elfir
29-01-2019, 17:10
To jest właśnie to o czym mowie. Zamiast myśleć o przyszłości, to jeszcze za 100 lat będziemy lamentować nad II wojną i zaborami i szukać winnych czemu inni mają lepiej.



Na forum Historycy jest dyskusja dlaczego Afryka, mimo, że od czasów kolonializmu minęło kupę lat, wpompowano w nią miliardy dolarów, jest bardziej zacofana od Azji (która przed II WŚ też była koloniami lub zacofana technologicznie) i praktycznie jej rozwój stoi w miejscu (co najwyżej rośnie rabunkowa gospodarka).
Mentalność społeczeństwa, nie pieniądze czy zasoby.
To jest główna przyczyna tego, czy jakieś państwo się rozwija czy stoi w miejscu.

A polska mentalność jest bardzo egoistyczna. Liczy się wyłącznie "moje", nie ma żadnej świadomości "nasze" lub jest bardzo nikła, wyłącznie w opozycji do "obcy/wróg". Dokładnie to samo spowodowało upadek szlacheckiej RON.

pkorol
31-01-2019, 11:53
Według logiki pozywających, to Tramp chyba ma rację wywołując wilka z lasu, bo nim cieplej tym lepiej-mniej palą w piecach? Bo jak skończą palić w piecach a powietrze nadal będzie zatrute, to jakie będą mieli argumenty, że za dużo samochodów na ulicach, co niby w tym wypadku miałoby zrobić Państwo?
p.s-Dla tych co nie wiedzą. Tramp odezwał się do ostatniej śnieżycy: Gdzie jesteś globalne pocieplenie?
Dobrze, że zakładam instalację fotowoltaiczną, bo będzie uzasadniony zakup klimatyzatorów. Bo jak przyjdzie w tym roku jeszcze większy upał, to nie da się tego wytrzymać.

pkorol
31-01-2019, 12:32
Mentalność społeczeństwa, nie pieniądze czy zasoby.
To jest główna przyczyna tego, czy jakieś państwo się rozwija czy stoi w miejscu.

A polska mentalność jest bardzo egoistyczna. Liczy się wyłącznie "moje", nie ma żadnej świadomości "nasze" lub jest bardzo nikła, wyłącznie w opozycji do "obcy/wróg". Dokładnie to samo spowodowało upadek szlacheckiej RON.

Jaka mentalność może być u niewolnika? Nie całe 40 lat temu byliście niewolnikami.
Chociaż z tą mentalnością można dyskutować. Mojego prapradziadka powstańca styczniowego, złapali z bronią w rękach, pozbawili wszystkich majątków i tytułów i wysłali na Syberię 156 lat temu. Jego dzieci i następne pokolenia wychowywane w śród zarazy komunistycznej a ni ja nie zapomnieli o tym, że są Radziwiłłami. Uchodzę za porządnego człowieka, obowiązkowego i nawet jak się okazuje poprawnego EKOlogicznie:).
Tak się kiedyś zastanowiłem, nad tym, że mentalnością na pewno nie jestem Polakiem (brakuje mnie takich cech jak nie odpowiedzialność, nieobowiązkowość) a też nie pasuje do Rosjan. Na przykład ekologia w rosji to totalnie nie znane słowo. Jeżeli coś nie jest czyjeś to można to niszczyć i zaśmiecać. Zostałem wychowany wśród takich wzorców.
A więc skąd we mnie ten patriotyzm (też ekologiczny), dla czego mi serce boli jak w Polsce coś się dzieje nie dobrego, dla czego mnie również zależy na tym żeby było ekologicznie?
A ja nie czekam, na wsparcie a cały czas inwestuje w swój ekologiczny dom.
Może mam to we krwi? Nie wiem jakimi ludźmi byli Radziwiłłowi ale skoro nie bali się stracić wszystko i walczyli o wolność swojej ojczyzny to byli co najmniej patriotami.
A co najbardziej mnie zdziwiło gdy wróciłem do ojczyzny mojej i moich przodków, że Polacy nie uznają Radziwiłłów Wileńskich za Polaków?!

cuuube
31-01-2019, 17:29
o proszę jakie ścierwo

https://images89.fotosik.pl/115/6c2b9b6bc70e6230med.jpg (https://images89.fotosik.pl/115/6c2b9b6bc70e6230.jpg)

temperatura -1

d7d
04-02-2019, 20:02
I dlatego

Do sądu trafił pozew przeciwko prezydentowi Poznania w sprawie smogu. Działacz organizacji społecznych Lechosław Lerczak domaga się 10 tys. zł za zaniechania władz miasta, które jego zdaniem nie podejmują odpowiednich działań, by poprawić jakość powietrza.
https://wtk.pl/news/44493-nie-chodzi-mi-o-10-tys-ale-o-realna-walke-ze-smogiem-lechoslaw-lerczak-pozywa-prezydenta-jaskowiaka

Chyba nie jest celebrytą i nie jeździ SUV-em ;)

kryzys
04-02-2019, 20:25
Niedawno temu bo kilka dni NIK stwierdził że największym wytwórcą smogu jest transport drogowy więc kiepsko to widzę z tym sądem , we łbach się poprzewracało ludziskom , nagle się obudzili o smog mamy zapominając o ruskim panowaniu dziesięcioleciami .

d7d
04-02-2019, 21:38
I dlatego jest najgorzej nocą przed północą?
Transport drogowy mamy jako pozostałość po wieloletnim ruskim panowaniu :D
Co to ludzie nie są w stanie wymyśleć aby popierać swoje tezy.

PS.


13:24
Przedstawiciel Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zwraca uwagę, że za wycinanie filtrów DPF grożą w Polsce stosunkowo niskie kary.
Najwyższy mandat to 500 zł.
Dla porównania w Danii za jakąkolwiek nieautoryzowaną ingerencję w pojazd grozi przy pierwszej kontroli 2 tys. EUR.
Ktoś, kto da się przyłapać na podobnym procederze po raz czwarty, zapłaci 15 tys. EUR.
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/trujace-samochody.html

Bertha
04-02-2019, 22:11
Zawsze uważałem że jedną z przyczyn zachowania na drogach w PL są śmieszna kwoty mandacików. Za cokolwiek. Oczywiście oprócz kardynalnych błędów i niedostatków procesu tzw. nauki jazdy. Rezygnacja z karty rowerowej (bo to komunistyczna pozostałość) w szkole powszechnej, to tylko mały kamyczek ...
Prócz szkolenia i mandatów także brak szacunku do policji jako instytucji, czego ostatnie trzy lata sa klasycznym przykładem.
Polacy za granicą ...ją ze strachu przed mandatami, bowiem mandat MUSI byc dotkliwy.
Słynne przykłady z Norwegii i Szwajcarii:

https://www.mojanorwegia.pl/transport-i-komunikacja/taryfikator-mandatow-w-norwegii-3000-zlotych-kary-i-utrata-uprawnien-za-zbyt-szybka-jazde-14128.html

http://www.helwecja.com/CH/mandaty.htm

d7d
04-02-2019, 22:15
Tzw. "państwo" pozwala na wycinanie filtrów i cofanie liczników bo się boi gniewu kierowców = wyborców.
(bez polityki)

Bertha
05-02-2019, 00:00
Ależ zarządzanie przez chaos to juz starsi przerabiali. "Miało być lepiej" a jest jak za Gomółki. To nie jest polityka, to są ćwiczenia z pamięci. Niestety:bash:

kryzys
05-02-2019, 05:25
Dlatego mnie osobiście śmieszą ci tzw waleczni smogowcy im wydaje się że po tym ruskim tornadzie z mety będzie Eden ot tak siup , frycowe będziemy zbierać jeszcze kilka dziesięcioleci bo to normalne choć nienormalne że się trujemy .

d7d
05-02-2019, 09:17
Nie ma czegoś takiego jak "ruskie tornado" które ma być winne smogowi w Polsce.
Smog w Polsce generalnie robią Polacy a niektórzy winą obarczają jakieś wymyślone "ruskie tornado".
Wszyscy są winni tylko nie My.
To wina "ONYCH".

kryzys
05-02-2019, 11:00
Nie ma czegoś takiego jak "ruskie tornado" które ma być winne smogowi w Polsce.
Smog w Polsce generalnie robią Polacy a niektórzy winą obarczają jakieś wymyślone "ruskie tornado".
Wszyscy są winni tylko nie My.
To wina "ONYCH".

Acha czyli mogliśmy się jednak rozwijać tak jak na zachodzie , plan Marschala też dostaliśmy , więcej pytań nie mam .:lol2: za młody ? chyba nie ? to co z nim ?

Bertha
05-02-2019, 17:09
Tito wybił sie na niezależnośc, nas chroniła pewna panienka i nici z tego?

d7d
05-02-2019, 18:55
Niedawno temu bo kilka dni NIK stwierdził że największym wytwórcą smogu jest transport drogowy więc kiepsko to widzę z tym sądem , we łbach się poprzewracało ludziskom , nagle się obudzili o smog mamy zapominając o ruskim panowaniu dziesięcioleciami .

Acha czyli mogliśmy się jednak rozwijać tak jak na zachodzie , plan Marschala też dostaliśmy , więcej pytań nie mam .:lol2: za młody ? chyba nie ? to co z nim ?

Nie rozumiesz co napisałeś.
Smog motoryzacyjny spowodowany ruskim tornado ?
Które to samochody pamiętające czasy zależności od ZSRR i RWPG dzisiaj tworzą smog ??

Czyli jesteś za smogiem bo ci którzy są przeciwko to im się w głowach poprzewracało.

d7d
05-02-2019, 18:56
Tito wybił sie na niezależnośc, nas chroniła pewna panienka i nici z tego?

Pewnie dbała o innych wyborców.

Bertha
05-02-2019, 19:43
:yes:

kryzys
06-02-2019, 09:31
Nie rozumiesz co napisałeś.
Smog motoryzacyjny spowodowany ruskim tornado ?
Które to samochody pamiętające czasy zależności od ZSRR i RWPG dzisiaj tworzą smog ??

Czyli jesteś za smogiem bo ci którzy są przeciwko to im się w głowach poprzewracało.

Kończę z tobą dyskusję , ty potrafisz tylko za słówka łapać , wg Niku główną oprócz kotłów jest też transport ale ty dziecko i skrótów myślowych nie łapiesz widocznie jesteś chyba za bardzo wykształcony oni tak mają że kiepsko kumaci , no i ci nieszczęśni ruscy , oni pozwalali nam rozwijać technologie tak samo jak na zachodzie oczywiście oczywiście mieliśmy partie zielonych w parlamencie już w latach 50-tych to oczywiste , , naucz się myśleć bardziej ogólnie a nie dowalać się do pojedyńczych słówek czy to moich czy kogoś innego , masz jakiś przyciężkawy tok myślowy czy jak ?

niktspecjalny
06-02-2019, 13:01
Kończę z tobą dyskusję , ty potrafisz tylko za słówka łapać , wg Niku główną oprócz kotłów jest też transport ale ty dziecko i skrótów myślowych nie łapiesz widocznie jesteś chyba za bardzo wykształcony oni tak mają że kiepsko kumaci , no i ci nieszczęśni ruscy , oni pozwalali nam rozwijać technologie tak samo jak na zachodzie oczywiście oczywiście mieliśmy partie zielonych w parlamencie już w latach 50-tych to oczywiste , , naucz się myśleć bardziej ogólnie a nie dowalać się do pojedyńczych słówek czy to moich czy kogoś innego , masz jakiś przyciężkawy tok myślowy czy jak ?

Zgadzam się , to bardzo uaktywnia jak działają w grupie.Dowód widzisz.


naucz się myśleć bardziej ogólnie a nie dowalać się do pojedyńczych słówek czy to moich czy kogoś innego , masz jakiś przyciężkawy tok myślowy czy jak ?
Myśleć? Jak to rozumieć?On ma myśleć , a o czym , np. że w Czarnobyl też zaangażowali się Polacy .Ruscy nie.To taki smog innej już minionej dekady.

d7d
06-02-2019, 14:35
Piszemy i mówimy o smogu w 2019 roku.
Ten smog nie jest żadnym nawiązaniem do awarii w Czarnobylu ani czasów PRL-u i zależności o ZSRR.
Wszelkie tego typu porównania służą rozmiękczaniu tematu smogu.
Po co to robicie?

Smog truje i niszczy zdrowie i należy z tym smogiem walczyć.
Należy ludzi uświadamiać bo to ludzie, przez swoje działania, tworzą smog.

Dlatego pozwy zbiorowe lub indywidualne służą uświadamianiu a nie wyciąganiu kasy z państwa lub z samorządu.

PS
Awaria w Czarnobylu była awarią spowodowaną ludzką głupotą i brakiem odpowiednich procedur.
Dzisiejszy smog w tym względzie jest podobny - ludzka głupota, bezmyślność, brak procedur i brak surowych i nieuchronnych kar za zatruwanie środowiska.

niktspecjalny
06-02-2019, 14:48
Piszemy i mówimy o smogu w 2019 roku.
Ten smog nie jest żadnym nawiązaniem do awarii w Czarnobylu ani czasów PRL-u i zależności o ZSRR.
Wszelkie tego typu porównania służą rozmiękczaniu tematu smogu.
Po co to robicie?

Smog truje i niszczy zdrowie i należy z tym smogiem walczyć.
Należy ludzi uświadamiać bo to ludzie, przez swoje działania, tworzą smog.

Dlatego pozwy zbiorowe lub indywidualne służą uświadamianiu a nie wyciąganiu kasy z państwa lub z samorządu.

PS
Awaria w Czarnobylu była awarią spowodowaną ludzką głupotą i brakiem odpowiednich procedur.
Dzisiejszy smog w tym względzie jest podobny - ludzka głupota, bezmyślność, brak procedur i brak surowych i nieuchronnych kar za zatruwanie środowiska.

My wiemy o czym myślimy przynajmniej ja. Czasami wystarczy chwila by się pogubić w ocenie innej osoby.Dyskutant wyżej dał tego dowód.Zakończył dyskusję z tobą i miał rację.Prowokujesz to jest tego efekt.Łapiąc za słówka pogrążasz sie, a ruskie tornado to zajefajne konkretne określenie z którym się zgadzam.Nie masz pojęcia o smogu i jeszcze transportowym.

d7d
06-02-2019, 16:27
Wytłumacz więc wpływ ruskiego tornado na smog spowodowany transportem samochodowym.
Może masz rację.
kryzys wszędzie widzi tzw. ruskich.
Ja uważam, że to my tworzymy smog a nie ruscy.

niktspecjalny
06-02-2019, 17:17
Wytłumacz więc wpływ ruskiego tornado na smog spowodowany transportem samochodowym.
Może masz rację.
kryzys wszędzie widzi tzw. ruskich.
Ja uważam, że to my tworzymy smog a nie ruscy.

Wiesz co ja tobie także podziękuje.Twoja krnąbrność II stopnia wywołuje niepotrzebne nieporozumienia.Patrz na ten swój świat jak chcesz czyli po swojemu.Tu w tym topiku wyczerpaliśmy już pogaduchy.Smog w twojej interpretacji jest nie do przyjęcia.Nie kumasz problemu.Jak ktoś ma swoją wizję ty masz zawsze lepsiejszą. Doszukuj się prawdy o smogu ,którego istoty powstawania, w ogóle nie rozumiesz i nie rozróżniasz.O ruskich mówiłeś zupełnie coś innego ale to już nie temat w takim topiku.EOT.

d7d
06-02-2019, 17:22
Dziękuję za podziękowanie.
Smog jest nie do przyjęcia a każdy który mówi i myśli inaczej nie jest Polakiem dbającym o Polskę i o Polaków.
Smog zabija Polaków.
Niestety nie podałeś przyczyny powstawania smogu motoryzacyjnego spowodowanego ruskim tornado.

PS to jest kolejny temat w który wchodzisz ze swoimi mądrościami.
Tylko po to aby zamieszać.
Takie trollowanie.