PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka ilość materiałów (profile, płyty gk, wkręty, taśmy i reszta)



Gingerhead
29-01-2019, 12:08
Witajcie.
Mam w planach wydzielenie małej sypialni w pokoju i w tym celu chcę postawić ścianki działowe gk z otworem drzwiowym. Niestety każdy z fachowców, których pytałam, podaje inną informację na temat zużycia materiałów. Jeden mówi 20m, inny 23 a trzeci 26, więc rozbieżność jest spora. Biorąc pod uwagę, że "fachowcy" nie umieją obliczyć ile materiałów zużyją, nie zaufam im na tyle, by postawili mi ścianki. Jak ma być spieprzone to wole sobie sama to spieprzyć, z pomocą brata ;) Dlatego proszę o info ile kupić płyt, profili itp, przy wysokości mieszkania 3m i założeniu, ze jedna ścianka ma mieć 2,5m a druga 2m. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

redbox
30-01-2019, 09:51
nie chcę byc złosliwy ale wzór na oblicznie powierzchni nie jest skomplikowany. 3x2,5 = 7,5 metra. 3x2 m to 6. Zawsze zostanie ci docinek i przycinek i realnie pojdzie 20 metrów, a pewnie kilka wiecej. Co do profili, poczytaj istrukcje co ile daje sie dany profil, oblicz. mozesz zawsze kupic nad górke i reszte zwrócić

Sciana działowa z płyty gk to średni pomysł ale to zostawiam Tobie.