PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwilgociowa na instalacje



walent
29-01-2019, 12:19
Witam, czy ktoś z Was kładł folię przeciwwilgociową NA instalacje elektryczne, instalacje CWU i sanitarke które są przymocowane do chudziaka i później styropian?. U mnie własnie tak jest że wszystko mam przymocowane do chudziaka i teraz planuję położyć na to folię a następnie styropian. Kto z Was tak robił i jak Wam szło...? W tym poście nie potrzebuję krytyki że źle mam zrobione, że powinno iść na odwrót itd bo złotego środka nie ma!!! Proszę o wypowiadanie się osób które w ten sposób robiły u siebie i napiszą jak to dokładnie robili, może jakieś fotki dołączycie z tego etapu pracy.

Mendium
30-01-2019, 07:36
Rurki co prawda dawałem na pierwszej warstwie styropianu ale folie położyłem na chudziaku.
Pierwsza warstwa folii 0.5mm klejona klejem butylowym(musi być ciepło i klej musi być podgrzany żeby dobrze złapał) do foli pomiędzy ścianą fundamentową z bloczków a pustaków. Tę warstwę chciałem zrobić z foli basenowej o grubości 1-1.2mm ale koszty były by 3x większe.
Na to druga warstwa wywinięta już na ścianę o grubości 0.2mm.
Na stropie jedna warstwa 0.2mm

walent
30-01-2019, 09:53
Dzięki za wpis, ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie w tym temacie żeby się podizelić?