PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana stropu lanego na teriva problem



adrian.barszcz
29-01-2019, 15:07
Witam. Co tutaj trzeba zrobić aby zastosować strop teriva ? Firma wykonująca stropy odmówiła, widzicie jakieś wyjście ? Chciałem zastosować teriva z względu na koszty.425724425725

d7d
29-01-2019, 21:08
Taką zmianę może przeprojektować uprawniony projektant konstrukcji.
Nie może wykonać firma wykonawcza.
Słusznie odmówiła.

jajmar
29-01-2019, 21:42
Z jakiegoś powodu ktoś tam zrobił stropy dwukierunkowo zbrojone. A co do powodu zmiany, coś się zmieniło bo zawsze monolit był najtańszy.....

d7d
30-01-2019, 09:35
KONBET podaje że SMART jest najtańszy :)

adrian.barszcz
30-01-2019, 14:45
Panowie nie na temat piszecie. Firma odmówiła, ponieważ jest jakiś problem z ułożeniem belek czy coś takiego. Napisałem zapytanie tutaj, ponieważ jestem za granicą a z kierownikiem budowy dopiero będę rozmawiał jak wrócę, i logiczne jest to że naniesie zmiany na projekt, lecz chciałem uzyskać wycenę wstępną...

jacentyy
30-01-2019, 16:10
^^
Kierownik jeżeli nie jest zarazem konstruktorem to nie może nanosić zmian w konstrukcji.....tak jak pisza koledzy chcesz zmieniać strop to do konstruktora, widocznie u Wykonawcy trochę znają się na rzeczy i stwierdzili, że bez konstruktora się nie obejdzie...

Andrzej733
30-01-2019, 16:20
Dać położyć sie da, tylko że będziesz miał i tak 50 procent wylewek, a jak chcesz zwiększyć ilość terivy to musisz zrobić inny projekt (z belkami lanymi przy schodach np.) no i balkon odchudzić, bo przy takim balkonie to to pomieszczenie zawsze będzie z połową wylewek.

A wylewki musisz zrobić w grubości terivy a nie 16 cm, więc sumarycznie koszt będzie większy ze 30 prcent od tego co masz

d7d
30-01-2019, 18:01
Panowie nie na temat piszecie. Firma odmówiła, ponieważ jest jakiś problem z ułożeniem belek czy coś takiego. Napisałem zapytanie tutaj, ponieważ jestem za granicą a z kierownikiem budowy dopiero będę rozmawiał jak wrócę, i logiczne jest to że naniesie zmiany na projekt, lecz chciałem uzyskać wycenę wstępną...

Chyba jednak źle piszesz.
A my wiemy jaki jest problem z ułożeniem tego stropu ?
Pierwotnie pytasz się czy się da a teraz masz pretensje że nie na temat bo chcesz wiedzieć ile to kosztuje.
Chcesz uzyskać wycenę wstępną na podstawie kilku zdań opisu ?
Jesteś za granicą i masz konto na FM a nie masz kontaktu do swojego KB ?
Wycenę uzyskaj od firmy albo od swojego KB.

adrian.barszcz
31-01-2019, 15:23
Chyba jednak źle piszesz.
A my wiemy jaki jest problem z ułożeniem tego stropu ?
Pierwotnie pytasz się czy się da a teraz masz pretensje że nie na temat bo chcesz wiedzieć ile to kosztuje.
Chcesz uzyskać wycenę wstępną na podstawie kilku zdań opisu ?
Jesteś za granicą i masz konto na FM a nie masz kontaktu do swojego KB ?
Wycenę uzyskaj od firmy albo od swojego KB.



Po pierwsze, gdy chcesz uzyskać wycenę stropu, wysyłasz zdjęcia projektu do firmy która się tym zajmuję i na tej podstawie wyliczają, wyceniają.
Skoro na podstawie projektu nie jesteś stanie tego stwierdzisz, to oznacza że się nie znasz, tak samo jak ja.
Mam kontakt do swojego KB, ale nie chcę tego załatwiać telefonicznie, ponieważ jak ktoś się nie bardzo zna, to nawet jak KB budowy wytłumaczy to i tak nie zrozumiem dokładnie o co chodzi.


A co do tego co napisał kolega wyżej to nie prawda ze strop może mienić tylko wykonawca projektu.

Kolejna rzecz, jeśli zastosuję strop teriva to tego daszku z tyłu domu nie będzie tj w przypadku stropu lanego, będzie zrobiony w inny sposób.

jacentyy
01-02-2019, 04:51
^^
Chłopie o co Ci w ogóle chodzi ? W tym temacie wypowiedziało Ci się 3 konstruktorów, chcesz legalnie zgodnie z polskim prawem zmieniać rodzaj stropu potrzebujesz podpisu konstruktora z uprawnieniami. Jeżeli kierownik nie ma uprawnień konstruktorskich to może Ci wielkie g... zrobić. Masz za "skomplikowany" rozkład pomieszczczeń na strop typu teriva i dlatego firma nie chce tego robić , za dużo kombinacji i tak nie obejdzie się w części ze stropem lanym. Tak więc nie kombinuj i zrób strop żelbetowy jak masz w proejkcie

jajmar
02-02-2019, 22:09
^^
Chłopie o co Ci w ogóle chodzi ? W tym temacie wypowiedziało Ci się 3 konstruktorów, chcesz legalnie zgodnie z polskim prawem zmieniać rodzaj stropu potrzebujesz podpisu konstruktora z uprawnieniami. Jeżeli kierownik nie ma uprawnień konstruktorskich to może Ci wielkie g... zrobić. Masz za "skomplikowany" rozkład pomieszczczeń na strop typu teriva i dlatego firma nie chce tego robić , za dużo kombinacji i tak nie obejdzie się w części ze stropem lanym. Tak więc nie kombinuj i zrób strop żelbetowy jak masz w proejkcie

Jak komuś pod budką z piwem wmówili że ma być teriva nie przekonasz.......niech robi "tanią" terivę ;) A że się nie da , przyjdzie ktoś z pod tej budki i ze szwagrem zrobi....... jak no jak będzie uważał, ja się dziwię kierownikom że podpisują się potem pod tym ............ w ubiegłym roku się mi inwestor na terive uparł, okna narożne, klatka tez w żaden sposób nie siadała na ścianach, powiedziałem OK, wpis ze ścianami robię w DB i się żegnamy. Odpuścił.