PDA

Zobacz pełną wersję : Maine coon



aa***a
06-05-2005, 09:55
Chcę mieć kotkę rasy maine coon. Czy ktoś z kociarzy ma tę rasę u siebie? Poza tym co można poczytać o rasie w internecie chciałabym wiedzieć coś więcej. Jak się zachowują w domu względem dzieci, czy mają jakieś agresywne zwyczaje, czy mogą być niebezpieczne, czy uciekają z domu na kilka dni - dotyczy to kotów mieszkających w domach z ogrodem. Na co mogą zachorować. Mam dwa psy rasy "westy", czy to nie będzie przeszkodą by mieć kota?
Pozdrawiam, mama :wink:

gabi 7
06-05-2005, 13:29
Mam dwa psy rasy "westy", czy to nie będzie przeszkodą by mieć kota?
Z tego co wiem ta rasa psów nie przepada za kotami?

Ewunia
06-05-2005, 23:58
Poza tym co można poczytać o rasie w internecie ...
googel prawdę ci powie :wink:

Jerzysio
07-05-2005, 19:51
Main coon w swoim zachowaniu jest przyjacielski wobec ludzi !
Jego zachowania przypominaja czest zachowania psa, a nie kota!
Za kilka miesiecy przeprowadzam sie do budowanego domu i wezme kota!
Oczywiscie MC :D
Wiem sporo nt tej rasy, kilku moich znajomych ma te koty i chwala sobie!
Wybierz sie na wystawy kotów i popytaj hodowców ( niestety, aby dobrze wybrac, trzeba pilnie obserwowac jak sie zachowuja do swoich kotów pod koniec wystawy ! )
Pozdro
J

aa***a
08-05-2005, 10:42
Zamierzam i wybieram sie na wystawę w Krakowie. Co do westów to mam dwa, matka i córka, każda"psychiczna" pod innym względem. Matka nie znosi jazdy samochodem, piszczy, jęczy, wyje - stres który jej został po jeździe z Czech do Polski. Córce się wydaje , że jest wilczurem, szczeka i broni nas przed każdym obcym, a zwłaszcza przed duzymi psami i ma tylko jedną właścicielkę - mnie! Kota pilnie potzrebuję na za rok. Ale najpierw chcę je poznać - maine coony. Dlatego chętnie poczytam od ich właścicieli jakie one są. Przede wszystkim czy są łowne.
Mmaama :wink:

osowa
08-05-2005, 12:34
Marzę o takim kotku ... cudności...
Jak się zdecydujesz - wklej fotki swojego pupila , dobrze ?

osowa
08-05-2005, 12:37
( niestety, aby dobrze wybrac, trzeba pilnie obserwowac jak sie zachowuja do swoich kotów pod koniec wystawy ! )
Pozdro
J

Możesz rozwinąć tę myśl ?
pozdrówka

Jerzysio
09-05-2005, 08:03
...wychodzi czy to milosnik kotów, czy tylko dobry biznes :-?
J

Maluszek
09-05-2005, 08:42
mama - poczytaj wątek "Kociarze wszystkich krajów łączcie się", w którym Paweł i Mgdalena opisują swoje main coony (mają ich hodowle).

Ewunia
09-05-2005, 16:19
Przede wszystkim czy są łowne
polować z nimi będziesz ??? :o :o :o

aa***a
09-05-2005, 16:26
NO PEWNIE! na myszy, nornice, krety, pająki i inne...
mama :D

Paweł i Magdalena
09-05-2005, 16:45
NO PEWNIE! na myszy, nornice, krety, pająki i inne...
mama :D
mama witaj sa łowne i cirpliwe .. nic w domu nie może latac nawet mucha.. ale sa badzo wytrwałe w łowach .. nie lataja jak wariaty pomieszkaniu - jak norweskie lesna- tylko czakają aż ofiara znajdzie się a polu razenia - i wtedy siup łapą lub innym organem .. i złapane .. zaprawaszm do nas na strone za pare sni rozwiązanie .. bedą maleństwa ...poród planowany około 26 -29 maja...

Paweł i Magdalena
09-05-2005, 16:47
mama - poczytaj wątek "Kociarze wszystkich krajów łączcie się", w którym Paweł i Mgdalena opisują swoje main coony (mają ich hodowle).


maluszek dziękuje za wsparcie i reklame ... włąśnie kńcze stronę o moich kotach i zapewne bedzie co poczytać ... (mity i fakty) trzynaj kciuki koło 26-29 bedzie rodzenia a potem wysle ci fotki kociaków to sobie cos wybierzesz :) mam nadzieje ze będą jakieś rarytasy --- i napewno bedzie coś rudego... a i dla ciebie szylkret ..:) tylko raczej dziewczyna .. jak zresztą pamietasz.

Paweł i Magdalena
09-05-2005, 16:52
Main coon w swoim zachowaniu jest przyjacielski wobec ludzi !
Jego zachowania przypominaja czest zachowania psa, a nie kota!
Za kilka miesiecy przeprowadzam sie do budowanego domu i wezme kota!
Oczywiscie MC :D
J
Jerzysio... zapraszam do mnie po 26 - 29 ... www.murasu.pl . Będą kociaki .. najlepiej odrazu dwa .. bo kot sam to nie kot. A może Norweskie leśne by cie interesowały .. pojawią się w lipcu... te nasze dziewczyny poprostu przeszły same siebie ... a my bedziemy mieli niezły koci kocioł ... ale zapewniam ze każdego kociaka wychowujemy na własnych rekach.

osowa
09-05-2005, 17:24
Madziu A ile za takie maleństwo? Może napisz na priw- jestem zainteresowana

pozdrawiam kocią mruczanką 8)

Paweł i Magdalena
09-05-2005, 19:03
[quote="osowaA ile za takie maleństwo? [/quote]
napisałem na prv ale dlaczego inni maja nie wiedzieć... planujemy koszt ok 800 do 1000 zł no chyba, że bedzie jakaś niespodzianka to max 1200. jak na razie koszty są duże ale jeszcze mieścimy się w granicy opłacalości (nie chcemy zarabiac ale tez nie chcemy tracić). Poza tym ojciec kociaków jest bardzo znany w Polsce więc nie ma sensu sprzedawać kociaków do dalszej hodowli .. no chyba, że ktoś chce zacząć. Ale doświadczony hodowca raczej nie bedzie zainteresowany ze względu na liczne potomstwo czyli niewielkie możliwości krzyżowania kociaka z liniami jakie są w Polsce.

aa***a
09-05-2005, 19:55
R

Maluszek
12-05-2005, 09:10
mama - poczytaj wątek "Kociarze wszystkich krajów łączcie się", w którym Paweł i Mgdalena opisują swoje main coony (mają ich hodowle).


maluszek dziękuje za wsparcie i reklame ... włąśnie kńcze stronę o moich kotach i zapewne bedzie co poczytać ... (mity i fakty) trzynaj kciuki koło 26-29 bedzie rodzenia a potem wysle ci fotki kociaków to sobie cos wybierzesz :) mam nadzieje ze będą jakieś rarytasy --- i napewno bedzie coś rudego... a i dla ciebie szylkret ..:) tylko raczej dziewczyna .. jak zresztą pamietasz.

Pawełku - trzymam kciuki za ciężarną :D I tak sobie mamroczę pod noskiem, żeby urodziła malutkiego rudzielca :D

ozzie
12-05-2005, 10:10
Pawel, tez trzymam kciuki za twoje kotki :)
Pisales w innym miejscu, ze bedziecie w lipcu mieli kotki norweskie lesne...
W jakim one beda umaszczeniu?
Bylabym zainteresowana kupnem kocurka, nie do hodowli, ale do przytulania, no i aby byl mlodszym bratem naszego Pilcharda :wink: (pisalam o Pilczusiu wczesniej, ma 4 lata, bardzo przymilny kastrat). Daj mi prosze znac ile mniej wiecej beda kosztowac te koty. Dzieki!

Jerzysio
15-05-2005, 06:59
Pawel i Magdalena

dzieki za zaproszenie :D
Pozdro
J

I potarmoscie :wink: swoje kocurki w moim imieniu.

LeaManI
30-05-2005, 12:11
Poza tym co można poczytać o rasie w internecie ...
googel prawdę ci powie :wink:
Nie zawsze. ;) Jak masz szczęście to dobrze trafisz. Jak nie to wyskoczysz na przykład na stronę prowadzoną przez rozmnażaczy. :(

aa***a
05-06-2005, 15:21
C

Paweł i Magdalena
20-06-2005, 09:40
Na www.murasu.pl pod hasłem kociaki - Miot na litere C w haśle "fotki całej gromadki" sa pierwsze foty naszych pupilów zainteresowanych zapraszamy