PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie pompy CO



bronson90
29-01-2019, 16:14
Witam, głowię się jak ustawić pompę wilo yonos pico. Ogrzewanie 100% podłogowe, ~1200 m rurek, dwa rozdzielacze, 16 pętli. Pompka pracuje za sprzęgłem. Mam płynną regulacje mocy, gdzie ustawiam wysokość słupa wody i po chwili pokazuje mi moc z jaką chodzi pompka. Moje pytanie, jak ustawić żeby było dobrze?

Mareks77
30-01-2019, 07:31
1200mb rurek to bardzo mało informacji. Liczy się ilość pętli i długość każdej z nich. Tylko z tego można policzyć mniej więcej przepływ całkowity jaki będzie potrzebny. Czy instalator uruchamiał, odpowietrzał i dokonywał regulacji tej podłogówki.
Druga sprawa to Yonos Pico ale jaka..... podaj cyfry z rodzaju
Jeśli nic nie wiesz to Ustaw tak żeby wszystkie rotametry były podniesione czyli wskazywały przepływ a następnie napisz co odczytałeś.

bronson90
30-01-2019, 12:27
Dzięki za zianteresowanie. Nie mam w rozdzielaczu rotametrów tylko najzwyklejsze zawory, pętli 16, hydraulik starał się by wszystkie były równych długości więc różnice między poszczególnymi nie są duże, można przyjąć, że maja 70-80m. Instalator uruchomił, odpowietrzył ale regulować nie było czego. Generalnie z grzaniem nie mam żadnych problemów ale zacząłem się głowić nad tym bo przy temperaturach zasialnia w okolicy 30-32 stopni podłogi nie są wyraźnie ciepłe, raczej nazwałbym to "niezimne" natomiast będąc u brata w weekend, ustawione przez mieszacz ma 32 stopnie w podłoge i u niego było wyraźnie ciepło, dlatego zacząłem się zastanawiać czy może pompa za małą moc ma ustawioną.

Mareks77
30-01-2019, 13:25
Przy Twoich 16 pętlach przepływ w każdej z nich powinien wynosić średnio jakieś 1,5 l / min. co daje przepływ całkowity na poziomie 1440 - 1500 l / h.
Pompa Yonos Pico w zależności od konkretnego modelu ma :

425782

Więc spokojnie wystarcza tu ustawienie nawet na 1 biegu.

Skontroluj ustawienia i porównaj swoją instalację ze stroną :

http://www.ogrzewanie.info.pl/artykuly,75715,1,NOWOSC_Elektroniczna_pompa_obiego wa_WiloYonos_PICO_

Tu jest szczegółowo opisane co i jak.

Temperaturą podłogi się nie sugeruj bo różnica może wynikać zarówno z okładziny wierzchniej jak i różnicy ocieplenia podłogi i stropu, jak również i wentylacji..
Ciepło wędruje do góry i gdzieś się ulatnia więc.
Jeśli jest ono wystarczające do ogrzania pomieszczeń to temperatura podłogi jest wystarczająca a odczucia ciała które ma 36*C nie są miarodajne i moze różnica tkwi w rozwiązaniach kotłowni lub opcji regulacji.

bronson90
30-01-2019, 16:17
Dzięki kolego za pomoc, w takim razie zostawiam ją na pierwszym biegu i nie cuduje. Pozdrawiam