PDA

Zobacz pełną wersję : PB obowiązek ustanowienia inspektora nadzoru



WiolciaO
30-01-2019, 20:32
Witam,
mam pewien problem. W pozwoleniu na budowę nałożono na mnie obowiązek ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Mam domek jednorodzinny parterowy, posadowiony na PF z dwuspadowym dachem, bardzo prosty konstrukcyjnie, dlatego nie bardzo wiem dlaczego taka decyzja. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z taką sytuacją i mógłby podpowiedzieć co w takiej sytuacji powinnam zrobić.

Elfir
30-01-2019, 21:05
wystąpić o uzasadnienie. A potem najwyżej odwołać się lub zaskarżyć.

WiolciaO
30-01-2019, 21:23
Dziękuję za informację. Tak też pewnie zrobię, ale najbardziej zależy mi na czasie, bo wykonawca chciał rozpoczynać prace na początku lutego, o ile pogoda dopisze, najpóźniej w połowie marca. Właściwie czekaliśmy tylko na PB, no i pogodę, a tu taka niespodzianka. Po prostu ręce opadają co wyprawiają Ci urzędnicy.

Bertha
30-01-2019, 22:19
Jeśli budujesz na odległość to taki INI ma sens, choć wiem - koszty. Koszty nadzoru mogą byc niższe niż koszty usuwania ewentualnych błędów. Jak jesteś na miejscu i masz pojęcie o budowaniu, to może rozrzutność. Może.

WiolciaO
31-01-2019, 08:21
Budowę mam za płotem, więc i doglądać będzie komu, dlatego uważam, że to na pewno niepotrzebny wydatek. Nie mam ani dużych rozpiętości, ani skomplikowanej konstrukcji, dom bardzo prosty. Jedynym uzasadnieniem jest posadowienie domu na PF,co dla mnie argument w ogóle nie do przyjęcia, ale na odwołania zmarnuję mnóstwo czasu, a i tak pewnie niczego to nie zmieni. Na szczęście już udało mi się temat ogarnąć z kierownikiem bez większego bólu.

xywameg
19-02-2019, 15:05
Jak powiedziałeś A to powiedz i B co to znaczy ogarnąłeś z kierownikiem budowy powiedz trochę więcej może inni też mogą mieć podobny problem więc po co zkładać drugi temat skoro jest jakieś wyjście tylko dla pozostałych póki co tajemnicze.