PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie w domku drewnianym



aleksandra.woloszka
30-01-2019, 22:47
Witam, potrzebuję pomocy. Mianowicie stawiamy dom szkieletowy drewniany do samodzielnego montażu - 35 m2, parterowy. Będzie on ocieplony wełna mineralna 20 cm + deska szlaunkowa + płyna OSB + folia wiatroszczelna + regips. Docelowo będziemy w nim mieszkać cały rok. Zastanawiamy się jakie ogrzewanie zastosować aby było najtaniej? Dochodzi oczywiście jeszcze kwestia ogrzewania wody. Słyszałam coś o pompie ciepła powietrze + woda. Czy to się u nas sprawdzi? Myśleliśmy też o ogrzewaniu matami na podczerwień ale opinie są podzielone. Nie chcielibyśmy też pchać się na razie w panele fotowoltaiczne. Poradzicie?

farciarz
30-01-2019, 23:03
Moja rada:

- Zwykłe, najtańsze grzejniki elektryczne...
- Maty elektryczne w łazience na podłodze
- Przepływowy, 3-fazowy podgrzewacz wody min za 2k

Nic więcej nie trzeba, żadnych mat na podczerwień. Alternatywnie:

- Pompa ciepła powietrze-woda i podłogówka w całym domu.

boguslaw
01-02-2019, 05:54
Rób tak, by ci nic nie mogło zamarznąć a razie braku prądu...

B.

Taki1
01-02-2019, 11:19
A będzie wylewka czy podłoga na legarach?
Jeśli wylewka to zrób kable grzejne. Jeśli na legarach podłoga drewniana to jednego splita bym powiesił, a w łazience mata na podłodze i drabinka zasilana grzałką. Napisz co planujecie to ci podam koszty materiału.

bcgarage
01-02-2019, 22:16
Mini kominek na pellet (okolice 3tys zł) i rura za ściane (kominek na pellet miałem w mieszkaniu, szybko ciepło było, gorzej z akumulacją - a i mało miejsca zajmował). Do wody przepływowy elektryczny lub bojler i grzałka. Tak bym robił przy takim małym domku (buduję większy, na tak mały będzie czas na emeryturze)