PDA

Zobacz pełną wersję : kwestia rozbiórki starej zabudowy



johny27
06-05-2005, 10:44
Mam na działce do rozbiórki stary garaż murowany i komórki - niestety są one w granicy działki i stykają się z budynkami sąsiada - w związku z tym jest niezbędne pozwolenie na rozbiórkę.

jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Mój architekt "zaspiewal" mi ok 3000 zl za projekt zagospodarowania dzialki i adaptacje obiekty wraz z projektem przylacza energetycnzego, wody i szamba.
Dodatkowo oszacowal koszt pozwolenia na rozbiórkę na około 800zl - czy to sensowna kwota? - szczerze mowiac wydawalo mi sie ze ni epowinno to niesc za soba az takich kosztow

aries
08-05-2005, 18:45
Ja rozbierałam rząd ośmiu komórek murowanych o wysokości 2, 5 metra stojące na granicy, ale to było jakiś czas temu :wink: . Zajrzyj do prawa budowlanego....od art.31 . D.U. 1994 Nr 89 poz.414 (znajdziesz na www.sejm.gov.pl w wyszukiwarce). Zrób zdjęcia, mapka sytuacyjna i sam idź do urzędu, ale najpierw przeczytaj te artykuły prawa budowlanego i będziesz wiedział, czy to Ciebie dotyczy czy nie. Czasami warto samemu podejść do urzędu i zapytać, co potrzeba aby dokonać rozbiórki. Sprawdź tego architekta, i sprawdż, czy aby te komórki i garaż są na mapie. Bo często się okazuje, że stoi, a nie ma :lol: więc co tu rozbierać za 800 zł? :lol:
pozdrawiam - ania
ps
coś drogo jak na projekt zagospodarowania :lol:
a od kiedy pozwolenie na rozbiórkę jest płatne?? :o
płacisz za pozwolenie na budowę?? :lol: ...bo ja nie płaciłam

08-05-2005, 19:21
... Zajrzyj do prawa budowlanego....art.31 . D.U. 1994 Nr 89 poz.414 ...

Zgodnie z ustawą prawo budowlane: "Art. 31. pkt 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka: ...
2)budynków i budowli – niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych
opieką konserwatorską – o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od
granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości

johny27
09-05-2005, 07:15
u mnie niestety stoja w granicy...;(

aries
09-05-2005, 09:57
więc potrzebujesz pozwolenie na rozbiórkę i dokumentację przygotowaną przez uprawnioną osobę.
Dla mnie 800 zł za przygotowanie dokumentacji to stanowczo za drogo. :lol:
pozdrawiam