PDA

Zobacz pełną wersję : Odparzające się tynki



Ralf58
02-02-2019, 20:29
Witajcie,

Mam taki problem w swoim mieszkaniu - raz na jakiś czas na ścianach robią mi się 'pęcherze'. Kiedy je usuwam okazuje się, że czasem to sama gładź a czasem również i część tynku odchodzi. Próbuje to zagruntować, położyć nową gładź i na nowo pomalować ale niestety po jakimś czasie problem potrafi powrócić - teraz po roku od remontu pokoju na ścianie wyskoczyło mi takie coś:

425992

Co może być tego przyczyną? I jak się tego pozbyć raz na zawsze?

Robinson74
02-02-2019, 20:45
Odciąć wilgoć po zewnętrznej stronie tej ściany.

Ralf58
03-02-2019, 10:52
Do zewnętrznej części tej ściany jest ponad 3m - to nie przeszkadza?
Poza tym tam jest taras wyłożony płytkami - jest możliwość, że woda się tam dostaje?

Robinson74
03-02-2019, 13:07
Naszkicuj gdzie jest ta ściana i gdzie taras.

Pytajnick
03-02-2019, 15:35
Mieszkanie w bloku,kamienicy? Parter, piętro? Nowe, stare ?
Kiedyś widziałem podobną sytuację w bloku z wielkiej płyty, gdzie wilgoć wyszła na ściance działowej. Okazało się, że ściegu napadało i tak go zawiało, że się przykleił do ściany na wysokość 30cm. Topił się, woda przechodziła po ścianie nad cokolikiem (balkon w płytkach) i sobie 4 metry płynęła do mieszkania po płycie by wyjść na ściance działowej . Takie cuda :D

Bertha
03-02-2019, 16:50
Bliźniak budowany chyba w połowie lat 70', strop płyta żerańska prostopadle do ścian dzielących obie połówki. Awaria w łaziencna piętrze przy zewnętrznej ściane, coś przy pralce, wody kilka wiader poszło na podłogę, posprzątane. Za jakiś czas coś podobnego pokazało się na ścianie dzielacej bliźniak. Okazało sie że woda przeszła kanałami płyty żerańskiej :eek:, choć na suficie parteru nie byo śladu.. Po nawierceniu spłynęło jeszcze pół wiadra. Wyschło.

Ralf58
05-02-2019, 19:03
Poniżej schemat mieszkania:

426303

Zdjęcie wcześniejsze i problem zaznaczyłem czerwoną kropką. Fakt jest, że pozostałe 2 ściany zaznaczone na zielono też miewały ten problem. Mieszkanie sąsiednie miało źle zabezpieczony balkon i w zeszłym roku robiono go 'od nowa'. Być może źródło problemu zostało naprawione tylko w tej jednej ścianie jeszcze siedzi wilgoć?

Blok wybudowany w 2012 r. parter, poniżej jest wspólny garaż

E-Rzecznik Śnieżka
20-02-2019, 21:38
Witajcie,

Mam taki problem w swoim mieszkaniu - raz na jakiś czas na ścianach robią mi się 'pęcherze'. Kiedy je usuwam okazuje się, że czasem to sama gładź a czasem również i część tynku odchodzi. Próbuje to zagruntować, położyć nową gładź i na nowo pomalować ale niestety po jakimś czasie problem potrafi powrócić - teraz po roku od remontu pokoju na ścianie wyskoczyło mi takie coś:

425992

Co może być tego przyczyną? I jak się tego pozbyć raz na zawsze?

Szanowny Panie,
Opisany problem może być wywołany zawilgoceniem. Aby go usunąć, należy zlokalizować źródło wilgoci i je zlikwidować. Być może ściana niedokładnie wyschła. Najlepszym rozwiązaniem będzie skucie tynku w tym miejscu, dokładne sprawdzenie stanu podłoża, jego osuszenie i ponownie nałożenie tynku, zagruntowanie oraz szpachlowanie. Samo położenie gładzi na nowo i malowanie najpewniej nie pomoże osią-gnąć oczekiwanego rezultatu. Trzeba też zadbać o odpowiednie ogrzewanie i wentylację pomieszczenia

SUEZ Izolacje
08-03-2019, 07:56
Problem znany, ściana chce oddychać. Proponujemy zastosować systemowe tynki renowacyjne wraz z farbą, która nie będzie stanowić bariery dla wilgoci. Jak to zrobić? Chętnie podpowiemy!

pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu
Zespół Suez

Gocha68
08-03-2019, 08:10
Problem znany, ściana chce oddychać.

:rotfl: może warto przeszczepić płuca? to taki żart na dzień kobiet

Po prostu chce przepuszczać wilgoć i coś blokuje - wygląda na ścianę gipsową dobrze zagruntowaną i pokrytą farbą. - tworzy dobrą barierę dla wilgoci która usilnie chce się dostać do wewnątrz pomieszczenia z zewnątrz.