PDA

Zobacz pełną wersję : Centralne ogrzewanie



Piotr691
03-02-2019, 08:02
Piec ferroli domiproject f24, po wymianie naczynia przeponowego zauważalny spadek ciśnienia na manometrze do 0.8 albo niżej i piec nie załącza się. Minimalne otwarcie zaworu dopuszczajacego wodę powoduje szybki wztorst ciśnienia do 1.2. Przed wymiana naczynia przeponowego taki wzrost ciśnienia następować dopiero po paru sekundach. Czy to może być problem z manometr em?

Konsultant Viessmann
06-02-2019, 17:57
problemem może być złe ciśnienie wstępne poduszki w naczyniu wzbiorczym

arek67
09-02-2020, 19:40
Nie jestem hydraulikiem, ale ze względów finansowych muszę sobie poradzić z projektem i wykonaniem, jeżeli ktoś znający temat będzie chciał mi pomóc to z góry dziękuje.
W razie zaniku prądu mam w kotłowni system zasilania awaryjnego, który pracuje z pompą przez 12 godz.
Kotłownia jest umieszczona pól metra poniżej mieszkania grzejniki mam na parterze i piętrze.
Zbiornik wyrównawczy otwarty (obecnie) umieszczony jest na piętrze pod sufitem nie fachowo, bo podpiąłem go na tej samej rurze (18mm), co zasilanie na grzejniki a powinna być osobna rura, ale sprawdził się już kilka razy jak kocioł zagotował wodę, gwizdało, stukało, ale wyrzucało wodę.
W nowym projekcie planuje zainstalować zbiornik przeponowy i przelewowy dla bezpieczeństwa chcę zamontować zawór schładzający dwufunkcyjny lub wężownice z chłodnicą, nie wiem co będzie działać lepiej i bezpieczniej. Dołączam projekty do oceny i jeden rys. instalacji w mieszkaniu.

Mam kilka pytań:
1.Czy zbiornik przelewowy może być w kotłowni ok.30 cm nad buforem? (rys.nr1)
2.Czy można połączyć dwa zbiorniki membranowe 35l zamiast jednego dużego 70l ? (rys.nr2)
3. Czy piec na węgiel można podłączyć do wężownicy w buforze ?
4. Jakie zastosować przekroje rur miedzianych do moich projektów ?
5. Jakie zawory mieszające Afriso ¾ ‘’czy może 1’’ i jaka przepustowość ?
6. Czy pompy są w odpowiednich miejscach ?

Dziękuje