PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt reku - nada się?



TeDy1989
03-02-2019, 10:05
Hej, dostałem projekt rekuperacji którą planuję samodzielnie rozłożyć. Jednostka nie została jeszcze wybrana, ten który projektował twierdził, ze dobierzemy ją później jak będziemy kupować centrale, czyli gdzieś w połowie roku.

426022

426023

Podejrzewam, że poddasze jest tak wąsko rozstawione ze względów na skosy i zamiar był taki aby wszystkie rury zmieściły się na strychu.

Co wy o tym? Nada się? Niestety zestawienie materiałów mam dostać dopiero po zaakceptowaniu tego rozwiązania więc większych szczegółów podać nie jestem w stanie..

b_kan
03-02-2019, 20:00
Hej, ja tez jestem na etapie WM, ekspertem nie jestem ale na parterze zrób wyciąg w wiatrołapie, w spiżarni ja mam tez wyciąg choć niektórzy sugerują nawiew (dla mnie to kwestia indywidualna), napisz czym będziesz ogrzewał (ja mam piec kondensacyjny i projektant dał naw i wyw), na piętrze pokój (7,53m2) to raczej nawiew chyba że źle opisałeś i to ma być łazienka, ta skrzynka rozprężna na wyrzutni z jakiego powodu? Czy podział na parter - piętro masz zrobiony na skrzynkach przelotowych czy po jednej skrzynce? U mnie jest na przelotowych i instalator zwrócił mi uwagę, że trzeba założyć coś ala przepustnicę żeby powietrze rozkładało się równomiernie na parter i pion (koszt 30zł), pytałem na forum ale sam nie dostałem odpowiedzi podobnie odnośnie centrali.

TeDy1989
03-02-2019, 20:29
Hej, dzięki za odpowiedź. Pytałem od razu o wyciąg w wiatrołapie, stwierdził, że to nie ma sensu ekonomicznego, bo temp w wiatrołapie będzie niższa niż w reszcie domu co wpłynie na sprawność reku. A na takiej powierzchni przy trojgu drzwi ruch powietrza i tak będzie. Dokładnie, ten pokój 7.53 to łazienka. Mój błąd, źle opisałem. Ogrzewać będę jak i Ty, piecem kondensacyjnym + kominek z płaszczem. Co do tego podziału góra dól, to jeszcze nie mam pojęcia jak to będzie rozwiązane

b_kan
03-02-2019, 20:40
A nad jednostka już myślałeś? Ja chyba zdecyduje się na Jan Gaz ma dobre opinie i producent prawie na miejscu, ale bardzo mnie kusi reku z odzyskiem wilgoci IZZIFAST z Peflexa ale nikt nie pomógł w ocenie parametrów, wydajność tego reku to 250m/h/200pa, bo na temat samego wymiennika jest mało info w sieci.

kroles
03-02-2019, 21:42
A na takiej powierzchni przy trojgu drzwi ruch powietrza i tak będzie.
Moim zdaniem, powiesisz ze dwie mokre kurtki i będzie zapaszek. Buty też lubią wietrzenie.
Anemostat zawsze możesz zakręcić jak ci będzie przeszkadzała wentylacja, a dorobić go już nie dorobisz i będziesz pluł sobie w brodę, że zaoszczędziłeś 100PLN przy budowie...