PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja na ławie i fundamentów



Kicek3122
03-02-2019, 22:50
Witajcie wiem że temat już był pewnie poruszany ale będę niebawem stawiał fundamenty z bloczka a pod bloczek izolacje w postaci foli czy w jakiś sposób ta folie przyklejacie ja byslalem o wysmarowaniu ławy masa bitumiczną i przyklejenie na to foli?czy siatka i klej jest potrzebny na całym styropianie czy wystarczy mi tylko w miejscu cokoła

SUEZ Izolacje
11-02-2019, 06:53
Jako izolację poziomą pod ściany fundamentowe (pod bloczki) zalecamy papę termozgrzewalną Icopal Fundament 4.0 po uprzednim zagruntowaniu ław preparatem Icopal Siplast Primer. Termoizolacja ze styroduru (XPS), jako materiału nienasiąkliwego (styropian niestety "pije" wodę). Natomiast na odseparowanie całego układu od ziemi zasypowej proponujemy mocną geowłókninę np. DuPont TYPAR SF 27. Siatka ma zastosowanie na elewacjach, a klej, np. do klejenia płytek. W ziemi są to materiały bezużyteczne i szybko ulegną degradacji.

pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane

jacentyy
11-02-2019, 07:42
^^
Zalecać to sobie możecie, ale prawda jest taka, że może być każda papa termozgrzewalna modyfikowana sbs przyzwoitej jakości. Ja nie zauwayżlłem, żeby styropian pił wodę, co najwyżej ma nasiąkliwość rzędu 2-3 % w stosuknku do 0,7 dla xpsa wg oczywiście deklaracji producentów. Tak więc styropian jako produkt jest gorzej nasiąkliwy, ale w jego przypadku ta nasiąkliwość zależy od tzw gęstości czyli tego jak mocno zostaną "scinięte" kuleczki między sobą.

"W ziemi są to materiały bezużyteczne i szybko ulegną degradacji." do czego odnosi się to zdanie ?

SUEZ Izolacje
21-03-2019, 13:39
^^
Zalecać to sobie możecie, ale prawda jest taka, że może być każda papa termozgrzewalna modyfikowana sbs przyzwoitej jakości. Ja nie zauwayżlłem, żeby styropian pił wodę, co najwyżej ma nasiąkliwość rzędu 2-3 % w stosuknku do 0,7 dla xpsa wg oczywiście deklaracji producentów. Tak więc styropian jako produkt jest gorzej nasiąkliwy, ale w jego przypadku ta nasiąkliwość zależy od tzw gęstości czyli tego jak mocno zostaną "scinięte" kuleczki między sobą.

"W ziemi są to materiały bezużyteczne i szybko ulegną degradacji." do czego odnosi się to zdanie ?

W naszych poradach opieramy się na wieloletnim doświadczeniu i faktach. Doradzamy ludziom, którzy chcą dobrze zabezpieczyć swoje fundamenty przeciwko wodzie. Rozmowa o ściskających się kulkach, to język mało przejrzysty dla inwestora. Napisaliśmy, że styropian "pije" wodę, żeby jasno zobrazować stopień nasiąkliwości tego materiału w stosunku do styroduru, a nie podawać suche dane, który każdy może znaleźć w kartach technicznych produktów.
Klej służy do klejenia, a nie do zabezpieczania termoizolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pisząc o degradacji mamy na myśli kruszenie i odpadanie tego materiału, np. w wyniku łatwego nasiąkania wodą, a następnie cyklów zamarzania i rozmarzania.

pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane