PDA

Zobacz pełną wersję : Toksyczne SILIKATY?!



Kominki Piotr Batura
05-02-2019, 08:31
Taki tekst dzisiaj wyczytałem...Trochę mnie ruszyło, więc aż nowy watek zakładam. Co wy na to?

"Czy wiadomym jest dla Was, ze do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych? Po 30-40 latach w takim domu, przy kumulacji innych niesprzyjających warunków, można dorobić się niebezpiecznego odłożenia się związków szkodliwych w organizmie. "

kaszpir007
05-02-2019, 09:40
Taki tekst dzisiaj wyczytałem...Trochę mnie ruszyło, więc aż nowy watek zakładam. Co wy na to?

"Czy wiadomym jest dla Was, ze do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych? Po 30-40 latach w takim domu, przy kumulacji innych niesprzyjających warunków, można dorobić się niebezpiecznego odłożenia się związków szkodliwych w organizmie. "

Czyżby producenci gazobetonu tak "walczą" z konkurencją ?

Przecież silikat to piasek kwarcowy , wapno i woda i tyle ..
Tak naprawdę tanie produkty i materiały a główny składnik (piasek) jest wydobywany od razu na miejscu ...

Więc po co mieli by kombinować , jak większość składników mają za bezcen ???

Chyba jacyś szaleńcy ...

Jak dla mnie bzdura ...

malarz1
05-02-2019, 09:43
Taki tekst dzisiaj wyczytałem...Trochę mnie ruszyło, więc aż nowy watek zakładam. Co wy na to?

"Czy wiadomym jest dla Was, ze do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych? Po 30-40 latach w takim domu, przy kumulacji innych niesprzyjających warunków, można dorobić się niebezpiecznego odłożenia się związków szkodliwych w organizmie. "

Nie pomyliłeś silikatów z betonem komórkowym? Do Bk dodaje się przecież proszek alu.

Kominki Piotr Batura
05-02-2019, 11:34
Mam nadzieję, że to pomyłka. Człowiek który wywołał temat do tablicy, szuka linków....

adam_mk
05-02-2019, 12:33
Ewidentna pomyłka!
Beton komórkowy robią (też) tak, ze dopaprują alu i zalewają kretem do rur.
Kret trawi alu dając gaz (wodór) który tworzy pianę (pory).
No, jak coś nie przereaguje to zostanie.
Puki tynku ze ściany nie jadamy bardzo szkodzić nie będzie.
W końcu...
Ktoś jakiś atest na to wydał.
- Znaczy, chyba badał...

Adam M.

Greg_81
05-02-2019, 13:40
Niektórzy mówią że przecież na coś trzeba umrzeć ...
atak już poważnie to bardziej bym sie spodziewał dodatków w gazobetonie, niż w tak wspaniałym i zdrowym materiale jakim jest silikat.
Nie zamierzam zburzyć swojego domu i jak bedę budował drugi to również z silikatu...chociaż niektórzy fachowcy marudzą :-)

d7d
05-02-2019, 14:32
Taki tekst dzisiaj wyczytałem...Trochę mnie ruszyło, więc aż nowy watek zakładam. Co wy na to?

"Czy wiadomym jest dla Was, ze do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych? Po 30-40 latach w takim domu, przy kumulacji innych niesprzyjających warunków, można dorobić się niebezpiecznego odłożenia się związków szkodliwych w organizmie. "

Odpowiem prosto:
Nie jest wiadomym dla Nas że do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych.
Dlaczego dopiero po 30-40 latach można dorobić się odłożenia ... ??
Te odpady przechodzą przez ścianę (co jest możliwe) i trują - co też jest możliwe.

Możesz podać źródło do cytowanego tekstu ?

adam_mk
05-02-2019, 14:41
Możesz opisać jak przechodzą przez te ściany?
Bo tego nie wiem...
Jak truje alu - to wiem.
Daj jakie źródło o tym przechodzeniu.

Adam M.

fotohobby
05-02-2019, 15:51
Taki tekst dzisiaj wyczytałem...Trochę mnie ruszyło, więc aż nowy watek zakładam. Co wy na to?

"Czy wiadomym jest dla Was, ze do produkcji silikatów używa się między innymi odpadów aluminiowych pochodzących ze zużytych filtrów kominowych? Po 30-40 latach w takim domu, przy kumulacji innych niesprzyjających warunków, można dorobić się niebezpiecznego odłożenia się związków szkodliwych w organizmie. "

Przeciez to do gazobetonu dodaje się związków glinu, które reagując, tworzą porowatą strukturę meteriału.
A jakie jest źródło Twojej informacji ?

Kominki Piotr Batura
05-02-2019, 17:32
Raczej źródełko....Ktoś chlapnął w jakiejś grupie i teraz szuka skąd to wytrzasnął. Ja też uważam, że popitolił silikat z suporkiem. Poza tym mieszkam niedaleko cegielni i paru ludków znam.... Wolałem jednak z wami temat przetrawić bo mam chate z silikatu, więc trochę mi się zagotowało z rana....:D

d7d
05-02-2019, 18:47
Możesz opisać jak przechodzą przez te ściany?
Adam M.
Pewnie jak coś weszło to i wyjdzie ;)

Żeby się odłożył;o to pewnie musi wyjść. I wtedy maleje stężeje toksyny w silikacie a rośnie stężenie (i odkłada się) w organizmie.
Jeszcze nie wiem czy w filtrach kiominowych jest aluminium czy związki aluminium lub jakieś inne substancje związane z alu.

Czy z alu drzwi i okien też odkłada się w organizmie ? :D

d7d
05-02-2019, 18:48
Raczej źródełko....Ktoś chlapnął w jakiejś grupie i teraz szuka skąd to wytrzasnął. Ja też uważam, że popitolił silikat z suporkiem. Poza tym mieszkam niedaleko cegielni i paru ludków znam.... Wolałem jednak z wami temat przetrawić bo mam chate z silikatu, więc trochę mi się zagotowało z rana....:D

Silikat jest (jak dotąd) uznawany za najzdrowszy materiał ścienny.
I to na ś i to na ś ... :)

adam_mk
05-02-2019, 19:59
Pewnie jak coś weszło to i wyjdzie ;)

Żeby się odłożył;o to pewnie musi wyjść. I wtedy maleje stężeje toksyny w silikacie a rośnie stężenie (i odkłada się) w organizmie.
Jeszcze nie wiem czy w filtrach kiominowych jest aluminium czy związki aluminium lub jakieś inne substancje związane z alu.

Czy z alu drzwi i okien też odkłada się w organizmie ? :D

Mniemanologia...
Poczytaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aluminium

http://www.admot.com.pl/artykul/wlasciwosci-i-parametry-aluminium

Adam M.

d7d
05-02-2019, 20:05
W tym drugim linku przeczytałem ciekawą informację

NIETOKSYCZNOŚĆ
Glin jest trzecim , po tlenie i krzemie pierwiastkiem występującym w skorupie ziemskiej, a związki glinu są naturalnym składnikiem naszego pożywienia.
Nic nowego.

adam_mk
05-02-2019, 20:16
No... nic nowego...
Żebyś Ty jeszcze ZROZUMIAŁ to co wyczytałeś i zacytowałeś...

Adam M.

Pan Kejk
05-02-2019, 20:35
W tym drugim linku przeczytałem ciekawą informację

Nic nowego.

To, że coś występuje naturalnie w ziemi, nie oznacza, że jest niegroźne dla człowieka. Ropa naftowa też jest naturalnym składnikiem. Siarka, kwasy w wulkanach też.

adam_mk
05-02-2019, 20:49
Akurat tak jest, że związane aluminium (alu jest bardzo reaktywne) występujące powszechnie nie jest groźne dla zdrowia.
Jest nieprzyswajalne.
No i wskutek tego nie bierze udziału w jakimkolwiek biochemicznym procesie.
Jednakże...
HELATOWANE dość swobodnie dostaje się do kwioobiegu i gładko przechodzi barierę krew-mózg.
Wtedy jest toksycznym alergenem.
W naturze helaty alu nie występują...

Inaczej...
Piasku, choć nie smaczny i nie pożywny, najeść się można.

Adam M.

Pytajnick
05-02-2019, 21:08
Panie od kominków...lepiej nie wnikać, bo się z niczego nie wybudujesz ;)
Regipsy robią z odpadów z elektrociepłowni, w drewnie chemii od groma, w Szkocji np stare domy są z promieniotwórczej cegł...itd itp/
Polecam tabelkę nr3 gdzie napisali że sika jest z 3 razy bardziej promieniotwórcza niż BK http://www.przegladbudowlany.pl/2012/07-8/2012-078-PB-39-42_Zapotoczna.pdf
Ale przecież to nieszkodliwe....ponoć :D

adam_mk
05-02-2019, 21:27
Szkodliwe jest samo czytanie jak szlag jasny!
Szkodliwe jak wszystkie sponsorowane artykuły i badania.

Adam M.

d7d
05-02-2019, 22:30
No... nic nowego...
Żebyś Ty jeszcze ZROZUMIAŁ to co wyczytałeś i zacytowałeś...

Adam M.
Adam, masz z czymś problem?
Napisz co było takiego ważne w tych linkach a czego nie zauważyłem.
Zacytowałem to co było w tym liku i się nazywało
NIETOKSYCZNOŚĆ
Nie zgadzasz się z cytowanym przez Ciebie tekstem?
Znowu zaczynasz swoje przepychanki i oceny innych ?

d7d
05-02-2019, 22:33
To, że coś występuje naturalnie w ziemi, nie oznacza, że jest niegroźne dla człowieka. Ropa naftowa też jest naturalnym składnikiem. Siarka, kwasy w wulkanach też.

Nie napisałem że coś co występuje naturalnie to musi być nieszkodliwe.
Zacytowałem tekst likowany przez Adama.
Dyskutujemy o szkodliwości aluminium z filtrów kominowych zastosowanych podobno w produkcji silikatów.
Nie dyskutujemy o szkodliwości dla życia i zdrowia człowieka ropy naftowej, siarki, kwasów itp.

adam_mk
05-02-2019, 23:06
No, coś zacytowałeś...
Wiesz już CO?
Doczytałeś?
Bo gadasz nie na temat od jakiegoś czasu i masz do mnie pretensje, ze to widzę.

Mniemasz, nie doczytujesz...
Po co?
Masz rzetelną wiedzę na temat - kładź kawę na ławę.
Chętnie się czegoś dowiem i ja i inni.
Rewelacje typu - wlazło to wylezie - są mało odkrywcze.

Adam M.

Pan Kejk
06-02-2019, 08:12
Akurat tak jest, że związane aluminium (alu jest bardzo reaktywne) występujące powszechnie nie jest groźne dla zdrowia.
Jest nieprzyswajalne.
No i wskutek tego nie bierze udziału w jakimkolwiek biochemicznym procesie.

Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić.

d7d
06-02-2019, 08:45
No, coś zacytowałeś...
Wiesz już CO?
Doczytałeś?
Bo gadasz nie na temat od jakiegoś czasu i masz do mnie pretensje, ze to widzę.

Mniemasz, nie doczytujesz...
Po co?
Masz rzetelną wiedzę na temat - kładź kawę na ławę.
Chętnie się czegoś dowiem i ja i inni.
Rewelacje typu - wlazło to wylezie - są mało odkrywcze.

Adam M.

To przedstaw kawę na ławę co i jak jest aby wszyscy niedouczeni, w tym ja, dowiedzieli się.
Podaj też o było najważniejsze w tych dwóch linkach a których to informacje nie zrozumiałem.

adam_mk
06-02-2019, 09:49
Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić.

Rozumiem.
Znaczy - czegoś nie wiem...
Napisz, proszę, w jakim procesie biochemicznym organizmu żywego bierze udział aluminium.

Adam M.

d7d
06-02-2019, 10:11
"Aluminium" w szczepionkach ?

adam_mk
06-02-2019, 10:38
"Aluminium" w szczepionkach ?

Ty naprawdę odczuwasz wstręt do poczytania czegoś ze zrozumieniem tekstu?
Uważasz, ze koń ma dużą głowę - to niech on myśli?
Ja wiem, ze większość na lekcjach fizyki i chemii w szkole spała. Ty, jak widać po wpisach - też.
Mylisz nagminnie zwykłą glinę z klamką aluminiową.
Choć chemicznie to jest prawie to samo.
To "prawie" robi tu jednak sporą różnicę!
Tu masz trochę na temat.
Albo uwierz we wnioski albo zakop się w odnośniki i prześledź badania.
(obawiam się jednak, że jest to poza zakresem Twej percepcji)
https://szczepienia.wybudzeni.com/zwiazki-aluminium/

Adam M.

adam_mk
06-02-2019, 10:45
Tu masz o tym co to jest FDA
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agencja_%C5%BBywno%C5%9Bci_i_Lek%C3%B3w

Adam M.

d7d
06-02-2019, 11:00
Napisz coś konkretnego a nie wynurzenia w stylu:


Ja wiem, ze większość na lekcjach fizyki i chemii w szkole spała. Ty, jak widać po wpisach - też.
...
(obawiam się jednak, że jest to poza zakresem Twej percepcji)
...
Tu masz o tym co to jest FDA

I co te twoje linki mają do "toksyczności" silikatów?
Co do silikatów ma FDA?
A przy okazji: FDA dopuszcza szczepionki czy nie dopuszcza?

jak_kolwiek
06-02-2019, 11:27
Napisz coś konkretnego a nie wynurzenia w stylu:



I co te twoje linki mają do "toksyczności" silikatów?
Co do silikatów ma FDA?
A przy okazji: FDA dopuszcza szczepionki czy nie dopuszcza?

nie karm trolla

adam_mk
06-02-2019, 11:50
Gadanie z lamerami to bezsens.

Adam M.

d7d
06-02-2019, 12:55
nie karm trolla
OK, znowu dałem się wciągnąć w "dyskusję".

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych.

Masz rację !!
Ta erystyka bardzo pasuje.


Lamer (z ang. lame – kulawy) – potoczne i pejoratywne określenie osoby niekompetentnej - a przy tym starającej się uchodzić za dobrze obeznaną - w określonej dziedzinie lub mało inteligentnej, niedojrzałej, upośledzonej społecznie.
...
Lamer to termin wywodzący się prawdopodobnie ze slangu subkultury hakerów.


Dobre i nawet pasuje.
Tylko kto jest lamerem ;)

(źródło - wikipedia)

Pan Kejk
07-02-2019, 08:51
Rozumiem.
Znaczy - czegoś nie wiem...
Napisz, proszę, w jakim procesie biochemicznym organizmu żywego bierze udział aluminium.

Adam M.

Włoski azbestu też nie biorą udziału w procesie biochemicznym organizmu żywego, a jednak uważa się je za groźne dla naszych płuc. Proszę mieć bardziej otwarty umysł na różne zagrożenia.

A jeśli chodzi o aluminium, to z uwagi na mój dziesięcioletni zawodowy "stosunek" z aluminium w różnych postaciach (wlewki podgrzane do okolic 600*C, pył, wióry, rozpuszczanie w ługu sodowym) nauczyłem się, że nie jest to pierwiastek, do którego wolno mi mieć obojętny stosunek.

adam_mk
07-02-2019, 09:47
To, oczywiście, wiem.
Stykałem się z odlewnią i szlifowaniem alu.
Hale gdzie to się robi maja specyficzny zapach, pomimo faktu, że metale nie pachną...
Ale posługując się językiem ścisłym - NAPRAWDĘ alu nie bierze udziału w procesach biochemicznych istot żywych na tej Ziemi.
Nie jest przyswajane i metabolizowane w procesach życiowych.
Wprowadzone do organizmu 'sztucznie" jest alergenem i toksyną trudno usuwalną.
Z tym się zgodzisz chyba?

Jest jakiś pierwiastek, do którego można mieć stosunek obojętny?
Który to pierwiastek?

Adam M.

d7d
07-02-2019, 18:08
:D

Regius
07-02-2019, 19:39
A przy okazji: FDA dopuszcza szczepionki czy nie dopuszcza?
Dopuszcza ale w Stanach, z tego co kojarzę, to w EU mamy EMA (co nie oznacza, że FDA, czy US Pharmacopeia approval nie ma żadnej wartości w EU, np. elastomery z dopuszczeniem FDA 21 CFR part 177, czy USP Class VI są mile widziane w przypadku urządzeń mających kontakt z żywnością lub lekami).

Greengaz
07-02-2019, 22:01
Ci co byli w wojsku i używali aluminiowe menażki żyją krócej, kobiety stosujące dezodoranty częściej chorują na raka piersi,. piloci bo siedzę w kabinach duraluminiowych samolotów mają częściej alzheimera, sąsiad ma dach kryty blachą aluminiowa dożył 70 lat chociaż średnia dla mężczyzn = 74 lata itd.
Mam dom z cegły silikatowej i to 25 cm. Nie mogę spać po nocach co dalej ze mną, na co zejdę z tego świata

adam_mk
07-02-2019, 23:13
"na co zejdę z tego świata "

Spróbuj - na dobrobyt!
Na coś trzeba a ten sposób nie jest przykry...

Adam M.

maaszak
08-02-2019, 08:47
Ja wiem, ze większość na lekcjach fizyki i chemii w szkole spała

No nie wiem czy to tylko wina spania na lekcjach. Ze swojej całej drogi edukacyjnej konstatuję bowiem, że o ile w każdym przedmiocie trafiają się nauczyciele gorsi, lepsi a czasem nawet z powołaniem i pasją, tak wszyscy fizycy co do jednego sprawiają wrażenie jakby nauczali za karę.
Pomijam kwestię, że nauczanie fizyki tkwi mentalnie w XIX wieku.

Tak swoją drogą, jaką niby funkcję miałoby pełnić aluminium w procesie technologicznym produkcji silikatów? Chyba nie stanowi ten proces jakiejś tajemnicy i przeciętnie wykształcony człowiek może ocenić czy dorzucanie tam dodatkowych składników ma sens?
Co do promieniowania, wszystko promieniuje jakoś tam. Zgrubnie rzecz ujmując w uproszczeniu im większa obróbka tym może być większe. I tak ceramika i BK promieniują bardziej niż silikat i beton. Różnice na tyle niweielkie, że nie ma co zawracać sobie naszej rozczochranej.

Andrzej733
08-02-2019, 17:02
Aluminium w zasadzie jego opiłki mogły być kiedyś stosowane w autoklawach gdzie energie termiczna uzyskiwano w inny sposób niż z prądu elektrycznego. Przy procesie gaszenia wapna nie brałoby udziału więc nie byłoby go sensu stosować.

d7d
08-02-2019, 18:26
https://www.ytong-silka.pl/pl/silka_1185.php
http://www.sil-pro.pl/pl/proces-produkcji
https://youtu.be/efkteBb-0Eg
Może ukrywają "prawdę" o aluminium ;)

Wiadomo, każdy producent chwali swoje wyroby.

strusp
09-02-2019, 12:51
Aluminium w naturze to gównie glinokrzemiany. One szkodliwe nie są. Organizm można się pozbyć toksycznych związków aluminium przez podanie krzemu w diecie.

adam_mk
09-02-2019, 13:47
Gdzie Ty teraz skrzyp znajdziesz, aby wywar zrobić?
Trza czekać do maja jakiego...
A na razie cierpieć.
:lol:

Adam M.