PDA

Zobacz pełną wersję : Nielegalna budowa



Camil4891
05-02-2019, 12:51
Witam mam problem (na wstępie napisze nie jestem złośliwym sąsiadem który mówi nie bo nie) sąsiad rozbudowuje/podnosi na granicy działki budynek gospodarczy zabierając mi słońce na działce ! do wydziału budownictwa zgłosił tylko wymianę papy na blachę NIC I NIGDZIE INDZIEJ nie zgłosił. Zgłosiłem sprawę do nazdoru bodowlanego który stwierrdził że bryła nie została zmieniona nałożył tylko grzywnę nakaz zrobienia projektu i ekspertyzy i zrobienia ściany ognio....coś tam. Niestety nie nakazał tego na co liczyłem czyli przywrucenia stanu poprzedniego budynku teraz na połowie działki mogę porzegnać się z uprawą czegokolwiek. Działka sąsiada jest tak usytuowana że rzeczony budynek odcina mi słońce na całej działce co mogę jeszcze zrobić ? Dodam że nie jestem złośliwym sąsiadek który działa na zasadziue nie bo nie gdyby był z 2 strony niech sobie stawia mur berliński w zdłuż całej mojej działki coś mogę zrobić ? Oczywiście o moją zgodę nawet nie spytał

kemot_p
05-02-2019, 13:02
A może to co zrobił sąsiad jest zgodne z przepisami, skoro nadzór budowlany postąpił tak a nie inaczej?

Pod
05-02-2019, 13:04
Tzn z jakiej wysokosci do jakiej podniósł? że to aż tak odcieło słonce.

Camil4891
05-02-2019, 14:53
A może to co zrobił sąsiad jest zgodne z przepisami, skoro nadzór budowlany postąpił tak a nie inaczej?

gdyby było legalne musiał by mieć pozwolenia projekty ekspertyzy itp a tymczasem do urzędu zgłosił tylko wymianę więzby dachowej i papy na blachę

Camil4891
05-02-2019, 14:58
Tzn z jakiej wysokosci do jakiej podniósł? że to aż tak odcieło słonce. nie mierzyłem ale jeśli to istotne zmierzę wieczorem bo podobno znów nadbudowuje .....