PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wewnętrzne - nietypowy rozmiar otworu montażowego?



dcf
05-02-2019, 13:34
Witam,

Z góry uprzedzam, że nie mam bladego pojęcia o budowlance i tematach pokrewnych.

Mierzę się z zamiarem wstawienia drzwi wewnętrznych. Otwór montażowy ma wymiary: 110cm (szerokość), 210cm (wysokość), 38cm (głębokość).
Przeglądałem katalog firmy Porta próbując znaleźć coś dla siebie i nieco się pogubiłem.

Interesuje mnie przykładowo model Koncept C6. Jaki rozmiar powinienem wybrać? Te konkretne drzwi są dostępne maksymalnie w rozmiarze 100cm. Czy te dodatkowe 10cm zostaną "wypełnione" przez ościeżnicę? Inne modele drzwi posiadają też wariant 110cm z wypełnieniem płytą wiórową - czy raczej za takimi powinienem się rozglądać? Która ościeżnica i w jakim rozmiarze będzie najlepsza w moim przypadku i jak wymiar ościeżnicy ma się do wymiaru drzwi?

Może warto też żebym nadmienił, że jest sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że otwór montażowy nie jest symetryczny, tj. od jednej strony mam ten fragment muru o głębokości 38cm, ale z drugiej jest zwyczajnie ściana.

finlandia
05-02-2019, 17:30
Przy takim otworze brałbym drzwi z montażem. Raz: Koncept to bardzo ciężkie, masywne drzwi. Dwa - pewne będziesz musiał przyciąć opaskę. Trzy - w katalogu ościeżnice są na głębokość ściany max 30 cm, w Twoim przypadku trzeba dobrać dodatkowy panel regulujący, czyli np. ościeżnica 22 +16cm panela.

A co do samego rozmiaru: tak, patrz na rozmiar "100" - wymiar katalogowy do montażu to 108 +/-2cm.