PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmieszczenie mebli w pokoju



Mateusz550
05-02-2019, 13:54
Witam,
Planuję remont korytarza oraz pokoju. W jaki sposób rozplanować sensownie meble? Planowane jest usunięcie części ściany i drzwi między pomieszczeniami (zaznaczone "iksami") oraz postawienie ścianki osłaniającej zabudowę w przedpokoju (zaznaczone na czerwono).

Gdzie umiejscowić kanapę, TV, stół z krzesłami z opcją niewielkiego rozłożenia (okrągły, standardowy?)?

Mam jakieś koncepcje, ale żadna jakoś szczególnie nie zadowala...najlepszą opcją byłoby dla moich pomysłów przesunąć drzwi do sypialni, ale to kolejne pomieszczenie do rozgrzebania, więc wolałbym nie...

Dziękuję za pomoc :)

426221

Elfir
08-02-2019, 20:08
Jeśli się da to może kanapa pod schody, przy oknie fotel. naprzeciw kanapy TV a przy wejściu na schody stół dosunięty do ściany?

Mateusz550
09-02-2019, 13:05
Niestety nie ma opcji, żeby umieścić kanapę pod schodami - za nisko... A na stół przed schodami za mało miejsca :( Wyglądałoby to wtedy tak:426655
Ps. Niebiesko oznaczono zasłony :)

Elfir
10-02-2019, 13:45
To w którą stronę jest bieg schodów?

aSandra
10-02-2019, 14:25
A może pod schodami postawić TV na przeciwko postawić kanapę, a stół postawić na przeciwko okna tak aby zapewnić dobrą komunikacje w pokoju pomiędzy schodami i zapewnić dobry dostęp do okna oraz drzwi do sypialni:)

Mateusz550
10-02-2019, 14:35
Bieg schodów jak na rysunku:
426706

Sam zrobiłem wcześniej 6 takich wariantów akurat z okrągłym stołem, ale w niektórych wydaje się za ciasno lub właśnie wchodzi się na stół, wychodząc z sypialni...
426708

aSandra
10-02-2019, 15:42
Myślałam o wersji 4-tej , masz oddzielona strefę"wypoczynkową" i łatwy dostęp do wszystkich części salonu, poza tym stół stoi bliżej kuchni i takie rozwiązanie wydaje się praktyczniejsze, dodatkowo podczas posiłku macie widok na "świat":-D
wersja 6-ta jest niezła, ale dostęp do stołu jest moim zdaniem zbyt trudny, trzeba przejść przez cały salon z talerzami, czy trunkami:P

Jak dla mnie wersja 4-ta wygrywa. Ale wybór jest Twój, bo Ty tam będziesz mieszkał.

Pozdrawiam:popcorn:

ciężkiprzypadek
10-02-2019, 16:29
Też jestem za 4:)

Mateusz550
11-02-2019, 00:17
Dziękuję bardzo za porady :)

Jeśli chodzi o dostęp do stołu to nie jest to aż tak priorytetowe, gdyż to głównie dla gości, a jest stół dla domowników w kuchni do "codziennego życia" :) Nie mniej jednak fajnie mieć bliżej okno, siedząc przy stole.

Podsumowując, wyeliminowane ostatecznie: 1 (za daleko TV i mało miejsca do przechowywania); 3 (stół w wejściu do sypialni); 5 (za ciasno między kanapą a stołem).

Zastanawiam się nadal nad:
* 2 i 4 (to lustrzane odbicia właściwie)
* 6 i 7 (w sumie też podobne opcje)
426725

Opcje ze stołem bliżej okna zdecydowanie wygrałyby, gdyby nie to, że 6 i 7 pozwalają na ewentualne wstawienie większej ilości mebli/komód/witryn do przechowywania...
A może ktoś miałby jakiś inny pomysł? Bo mnie właśnie teraz wpadł do głowy ten 7 pomysł, ale cały czas rozważam jedynie okrągły stół (w każdym wypadku o średnicy 110cm), a może rozpatrując z prostokątnym dałoby się jeszcze jakoś fajniej?

Melaniaa
11-02-2019, 13:28
Muszę przyznać, że szafy z IKEA robią robotę, są świetnie zaprojektowane, tak aby mieściły wiele rzeczy.

aSandra
14-02-2019, 10:14
Jeżeli, stół ma być dla gości a nie dla domowników, to 4 lub 6. Wersja 2 i 7 też nie jest zła, ale jakoś nie widzi mi się siedzieć pod schodami (czułabym się niekomfortowo), wolałabym aby telewizor był pod schodami. Pozdrawiam:D

E-Rzecznik Śnieżka
26-02-2019, 09:07
Wersja 4 z takim jeszcze pomysłem, by pod schodami zrobić zabudowę i w niej umieścić TV/sprzęt RTV?